‘F1 22’ yeni arabalar ve fizikle hayat buluyor – ve yunuslama yokMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Bu yıl Formula 1 için yeni bir dönemi işaret ediyor ve yıllık video oyunu serisi ayak uyduruyor.

Küresel motor sporları, bu sezon daha rekabetçi yarışları teşvik etmek için kapsamlı yeni düzenlemeler getirdi ve ekipleri arabalarını sıfırdan yeniden tasarlamaya zorladı. Electronic Arts’ın sahibi olduğu ve 2009’dan beri her yıl F1 video oyununu tasarlayan Birleşik Krallık merkezli geliştirme ekibi Codemasters, kendisini benzer bir teknede buldu ve son birkaç ay içinde bu yeni değişiklikleri son bölümü olan “F1 22″de yeniden üretmek için hararetle çalıştı. ”, 1 Temmuz’da PC, PlayStation ve Xbox konsollarında çıkacak.

Electronic Arts’ın kıdemli kreatif direktörü Lee Mather, The Washington Post’a verdiği röportajda, “Bu kesinlikle göz korkutucu bir görevdi,” dedi. “Ama ne zaman böyle büyük değişiklikler olsa, bu bizim için de çok eğlenceli.”

Yeni arabaların haritasını çıkarmak bir tür teorik deney olarak başladı. Göre 2022 düzenlemeleriotomobiller, daha fazla geçişi ve daha yakın yarışları teşvik etmeyi amaçlayan, aşırı tekerlek kanatçıkları, tamamen yeniden yapılmış bir ön kanat ve burun, arka kanatlarda yuvarlatılmış uçlar ve düşük profilli lastikler dahil olmak üzere çeşitli yeni özelliklere sahip olacaktı.

Yılın başında ekipler, geliştiricilerin ilk 3D modelleri oluşturmak için bir başlangıç ​​noktası olarak kullandıkları yeni arabalarının fiziksel boyutlarını, özelliklerini ve ilk çizimlerini Codemasters’a sağladı. Ardından, Şubat ayında Codemasters, F1’in Barselona’daki sezon öncesi testlerine bir ekip üyesini arabalara yakından bakmak ve onları çalışırken görmek için gönderdi.

Mather, “Pistin önemli kısımlarında bir geliştirici standımız vardı ve her bir arabanın nasıl bir köşeye kıvrıldığını – her birinin fren yapmaya başladığı, gaza geri döndüklerinde ve nasıl idare ettiklerini izledik” dedi.

Yeni düzenlemelerin etkisinin bariz olduğunu da sözlerine ekledi: Bu yılki otomobiller, sürücülerin birbirlerini daha yakından takip etmelerini sağlamak için önemli ölçüde daha fazla yere basma kuvveti üreten (tam olarak kulağa hoş gelen) yeniden tasarlanmış bir zemin ile daha ağır. Araba yere daha alçak olduğu için, virajları kesmek ve bordürleri (esas olarak sarsma şeritleri) üzerinden geçmek çok daha az bağışlayıcıdır. Ve daha büyük, 18 inç Pirelli lastikleri, araçların ağırlığını ve viraj alma şeklini etkiledi.

Red Bull Racing, Twitch’te ırkçı hakaret kullanımı nedeniyle Juri Vips’i askıya aldı

Codemasters, fizik motorunun neredeyse her yönünü yeniledi ve yeniden inceledi, 3D modeller gerçek hayattaki muadilleriyle aynı tur sürelerini kaydedene kadar ince ayar yaptı. Geliştirme ekibi düzenli olarak mevcut F1 takım patronları, sürücüleri ve F1 e-spor profesyonelleri ile görüştü ve geçen hafta sonu Kanada Grand Prix’si de dahil olmak üzere bu sezon şimdiye kadarki her yarışın verilerini gözden geçirdi – sonuçta Mather’ın inandığı bir video oyunu ortaya çıktı. doğru, ancak uzun süredir hayranlar için yeni bir deneyim gibi hissediyorum.

“Aero modellerimiz, süspansiyon, fiziği güncelleme ve lastik modelleri gibi pek çok konuda büyük miktarda çalışma yaptık” dedi. “Yani, gerçekten, pist deneyimi önemli ölçüde farklı hissettiriyor.”

Oyun doğruluk için çabalarken, Mather ve ekibi yeni arabaların önemli bir yönü üzerinde yaratıcı lisansı kullanmaya karar verdi: “porpoising”, beklenmedik bir tasarım tuhaflığı, dalgalı miktardaki yere basma kuvvetinin bazı arabaların agresif bir şekilde düzlükte zıplamasına neden olduğu beklenmedik bir tasarım tuhaflığı. bir yunus balığının su yüzeyinde aşağı yukarı sallanmasına benzer. Bu, F1 sezonunun başlarındaki önemli bir olay örgüsüydü ve son Constructors şampiyonu Mercedes’in bunu başarmasının nedenlerinden biri. mücadele etti podyum için yarışmak.

Oyunda bunu tekrarlayan Mather, kullanıcı deneyimi üzerinde açık ve olumsuz bir etkisi olduğunu söyledi.

“İnsanlara şöyle açıklıyorum: Bilgisayar monitörünüzü aşağı yukarı sallasaydım, odaklanamazdınız ve gerçekten hasta hissederdiniz,” dedi. “Oyunda yunuslama ile elde ettiğiniz esasen budur. VR’da da denedik ve aynı derecede rahatsız ediciydi.”

iRacing, pandemi sırasında NASCAR’ı artırdı. Artık e-spor, yarışların geleceğini şekillendirmeye yardımcı olabilir.

Formula 1 ve sporun yönetim organı olan Uluslararası Otomobil Federasyonu, kısa süre önce, bu sezon yunuslanmayı ortadan kaldırmak için araçlarda ince ayar yapmayı planladığını duyurdu, bu nedenle Mather, taraftarların çoğunun Codemasters’ın onu oyundan çıkarma kararına çok kızmayacağından emin.

“Bazı insanlar bunu isteyebilir, ancak bu gerçekten sebepsiz yere kendinizi cezalandırıyor” dedi.

Codemasters, yenilenmiş fiziğin yanı sıra, en sıradan Formula 1 hayranları için bile oynanabilir kılmak için birçok özellikle birlikte “F1 22”yi şimdiye kadarki en ulaşılabilir oyunu yapmayı amaçladı. Önceki girişlerde görülen oyuncu yardımlarına ek olarak – örneğin direksiyon ve frenleme – “F1 22”, oyunun zorluğunun, baştan sona rekabetçi kalmasını sağlamak için oyuncunun performansına bağlı olarak orta sahada dalgalanacağı uyarlanabilir AI’yı sunar.

Mather, Netflix’in Formula 1 hakkındaki sporun son zamanlardaki popülerlik artışını körüklemeye yardımcı olan dizisine atıfta bulunarak, “’Drive to Survive’ yepyeni bir izleyici kitlesi getirdi” dedi. “Bazı yeni hayranların yarış oyunlarıyla hiçbir deneyimi yok, bu nedenle uyarlanabilir yapay zeka, oyuna gerçek bir çekicilik genişliği veriyor ve oyuncuların oyunu nasıl oynamak istediklerini seçmelerine izin veriyor.”

Lando Norris ve McLaren Racing’in espor vizyonu

Diğer yeni özellikler arasında şunlar yer alıyor: Süper arabaları pistte sürebileceğiniz “Pirelli Hot Laps” (giderek daha fazla popüler kısım her Grand Prix hafta sonu için); Mather’ın lansmandan sonra ekleneceğini söylediği platformlar arası çok oyunculu; ve şehrin Hard Rock Stadyumu çevresinde tasarlanan bu yılın yeni pisti Miami International Autodrome’un doğru bir reprodüksiyonu.

13 yıldan fazla bir süredir F1 video oyunları üzerinde çalışan Mather, “F1 22″nin şimdiye kadarki en doğru ve ilgi çekici giriş olduğuna inanıyor. Bunu kısmen F1 takımlarının e-sporları ve video oyunlarını ne kadar ciddiye aldığına bağlıyor. Artık her F1 takımı, pandemiden bu yana önemli ölçüde büyüyen Formula One Esports Series’e katılıyor ve McLaren’in Lando Norris’i gibi sürücüler, Twitch’te e-spor ve canlı yayınları kariyerlerinin önemli bir parçası haline getirdi.

Mather, “Patronlar, sürücüler ve mühendislerle ne yaptığımız hakkında konuşacak bir konumda olacağımızı hiç düşünmemiştim,” dedi. “Ancak tüm kavrayışları olağanüstüydü ve bu seriyi daha da ileriye götürmeye gerçekten yardımcı oldu.”

Gregory Leporati, espor, teknoloji ve motor sporlarını kapsayan serbest çalışan bir yazar ve fotoğrafçıdır. Son çalışmaları GQ, Los Angeles Times, Pitchfork ve Ars Technica’da yayınlandı. Onu Twitter’da takip edin @leporparty.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/23/f1-22-new-cars-physics/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın