Expensify hisseleri kazanç ve gelir kaybı nedeniyle düşüyorhisseleri Expensify Inc. ödeme sağlayıcısı mali üçüncü çeyreğinde hem kazançları hem de geliri kaçırdıktan sonra geç ticarette düştü.

30 Eylül’de sona eren çeyrek için Expensify, yıldan yıla %13 artışla 42,5 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 10 sent zarar bildirdi. Analistler vardı bekliyordum 45.44 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına yedi sent kayıp.

Expensify’ın bu çeyrekteki net zararı, geçen yılın aynı dönemindeki 6.3 milyon $’dan 8.2 milyon $’a yükseldi ve zararın başlıca nedeni 13.4 milyon $’lık hisse bazlı tazminat giderleri oldu. Çeyrekteki düzeltilmiş net gelir 5,1 milyon dolardı ve faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi düzeltilmiş kazanç 9 milyon dolar oldu.

Çeyrekteki öne çıkan özellikler arasında, bir önceki çeyreğe göre %14 artarak 761.000’e yükselen Expensify ücretli üyeleri de yer alıyor. Expensify, şirketin Concierge ürünü kapsamında yeni bir bordro hizmeti olan Expensify Payroll’un beta testine başladı ve hesaplar için yeni esnek abonelik seçenekleri sundu.

Eylül ayı sonu itibariyle, gelire göre Expensify müşterilerinin ilk %41’i artık özel bir hesap yöneticisine sahip ve geri kalan %59’u yakın gelecekte bir hesap yöneticisi olarak değerlendiriliyor. Şirketin ayrıca kurumsal kartlar, gider yönetimi, faturalama ve fatura ödemeyi ücretsiz olarak sunan Expensify Ücretsiz Planının 15.000 kullanıcısı var.

Expensify’ın kurucusu ve CEO’su David Barrett, “İş harika gidiyor ve uzun vadeli stratejimizi metodik olarak uyguluyoruz, ancak ekonomi özellikle KOBİ’ler için berbat” dedi. Beyan. “Yeni maaş bordrosu lansmanına tonlarca ilgi gördük ve laboratuvarda hazırladığımız şeyler için çok heyecanlıyız.”

Expensify, dördüncü çeyrek görünümü için, çok yıllı dönemde %25 ila %35 gelir artışına ilişkin 2021 dördüncü çeyreği sonuçlarıyla yayınladığı uzun vadeli rehberliğini yeniden teyit ettiğini söyledi. Ancak şirket, görünümünde kazanç ve gelir gibi beklenen herhangi bir rakam vermedi. 2022 için daha önceki rehberlik, Expensify’ın 179 milyon dolardan 193 milyon dolara gelir elde etmesini sağlamıştı.

Expensify, Kasım 2021’de hisse başına 27 dolardan halka açıldı ve ilk işlem gününü 39,75 dolardan kapatırken, bugün normal ticareti 12,95 dolardan kapattı. Şirketin hisseleri mesai sonrası işlemlerde %9’dan fazla düştü.

Fotoğraf: Expensify

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/11/10/expensify-shares-fall-earnings-revenue-miss/

Yorum yapın