Everstream Analytics, tedarik zinciri kesintilerini tahmin etmek için yeni nakit sağlıyor – Teknolojik Haberler


Everstream AnalyticsTedarik zinciri içgörüleri ve risk analitiği başlangıcı olan , bugün Morgan Stanley Investment Management liderliğindeki Columbia Capital, StepStone Group ve DHL’in katılımıyla A Serisi turda 24 milyon dolar topladığını duyurdu. CEO Julie Gerdeman, yeni paranın “teknoloji inovasyonunu ilerletmek” ve “daha ​​fazla küresel genişleme” için kullanılacağını söyledi.

Resilience360 ve Riskpulse olarak lansmanı yapılan Everstream, tedarik zincirleri için tahmine dayalı öngörüler sağlıyor. Milyarlarca tedarik zinciri etkileşiminden yararlanan şirket, malzemeleri, tedarikçileri ve tesisleri risk açısından değerlendirmek için yapay zeka uygular.

Backbone, Altana ve Craft dahil olmak üzere birçok startup bunu yaptığını iddia ediyor. Project44 kısa süre önce, gönderiler için tahmini varış süresi de dahil olmak üzere kendi tahmine dayalı analitik araç setini genişletmek için 202 milyon dolar topladı.

Ancak Everstream’i diğerlerinden ayıran şey, Gerdeman’a göre rakiplerin kullandığının ötesine geçen özel verilere erişimidir.

“[Everstream provides] Teknolojik Haberler’a e-posta yoluyla verdiği demeçte, dünyadaki her ağa, bileşene, bileşene ve hammaddeye görünürlük. “Bağlı iş ağları, ölçeklenebilir bilgi işlem gücü, grafik veri tabanı teknolojisi ve AI algoritmalarındaki gelişmeler, Everstream’in küresel tedarik zincirinin bir modelini oluşturmak için büyük hacimli kamuya açık ve özel verileri birleştirmesini sağlıyor.”

Platforma yeni veriler girdikçe, mevcut kurumsal kaynak planlama sistemleriyle entegre olan Everstream, mevcut tedarik zinciri ortamını yansıtmak için AI sistemini yeniden eğitiyor. Müşteriler, mali raporlar ve hava olayları, çevresel ve sürdürülebilirlik riskleri ve doğal afetler ile ilgili haberler gibi sinyallere dayalı olarak proaktif uyarılar alır.

Örneğin, Everstream, belirli bir malzemeyi tedarik etmenin zor olabileceği ve müşterilerin siparişleri iptal etme, artırma veya ileriye taşıma olasılıklarının ne kadar zor olabileceği konusunda işletmeleri uyarabilir. Zamanındalık, kalite ve sevk edilen malların maliyeti gibi ölçütlere dayalı olarak lojistik operasyonları optimize etmek için öneriler de sunabilir.

Gerdeman, “Everstream’in yapay zeka tabanlı modelleri ve önceden ayarlanmış dinamik eşikleri, kesintileri tahmin etmek ve riski azaltmak ve iş gereksinimlerine daha iyi sonuçlar sağlamak için önerilerde bulunmak için kullanılabilir” dedi. “[Everstream] ağdaki en etkili riskleri tanımlar ve olay izleme, tahmine dayalı riskler, ESGve gönderi verileri — zaman, maliyet ve karmaşıklığı azaltıyor.”

Çoğu kişi, Everstream’in AI sistemlerinin reklamı yapılan kadar iyi performans gösterdiğini varsayarsak, belirsizliğin tedarik zincirini sarsmaya devam ettiği bir zamanda bunların yararlı araçlar olduğunu iddia edecektir. Bazıları anketler Gartner, kısa süre önce tedarik zinciri endüstrisi arasında tahmine dayalı analitiklerin ılımlı bir şekilde benimsendiğini gösterdi. bulundu Tedarik zinciri uzmanlarının %87’sinin önümüzdeki iki yıl içinde otomasyon ve yapay zeka da dahil olmak üzere “dayanıklılığa” yatırım yapmayı planladığı.

Yatırımcılar görünüşte potansiyeli görüyor. Geçen yıl, 11,3 milyar dolarlık fon sağlayan girişim destekli tedarik zinciri yönetimi şirketleri için iyi bir yıldı. binaen Crunchbase’e.

Everstream, müşteri tabanının 2022’de bugüne kadar %550 büyüdüğünü ve şimdi AB InBev, Google, Bayer, Schneider Electric, Unilever ve Whirlpool gibi markaları içerdiğini iddia ediyor. Somut gelir rakamlarına dair söz annem; Gerdeman, onlar hakkında soru sorulduğunda itiraz etti.

“Salgın, yalnızca bir şirketin ağında değil, bileşen, içerik ve hammadde düzeyine kadar neden derin bir görünürlüğe ihtiyaç duyulduğunu gösterdi, çünkü tedarikçileri çalışmıyorsa şirketin tedarikçisinin operasyonel olup olmaması önemli değil.” dedi Alman. “Everstream’in içgörüleri yalnızca doğaları gereği öngörücü değil, aynı zamanda kuralcıdır – yani müşterilere yalnızca sırada ne olacağını değil, aynı zamanda bu konuda ne yapmaları gerektiğini de söyleriz.”

100 kişiyi istihdam eden Everstream, şimdiye kadar 70 milyon dolarlık özkaynak ve borç finansmanı sağladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/everstream-analytics-secures-new-cash-to-predict-supply-chain-disruptions/

Yorum yapın