Evcil hayvanlar için sigorta uygulamaları patlaması nedeniyle COVID, Kitty için en iyi şeydi – Teknolojik Haberler


Teknoloji, salgın sırasında evcil hayvanlar için bir nimet oldu. Veterinerlere hazır erişimi olmayan evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarının sağlığını, genellikle eğitim içeriği aracılığıyla ve bazı durumlarda sigorta sağlayıcılarıyla bağlantılı olarak takip etmek için mobil uygulamalara yöneldi. Yeni başlayanlar, bu sigorta açısı eklendiğinde büyük para döndürücüler haline gelen bu nispeten basit artışları ortaya çıkardıkça, davranış VC dünyasını aydınlattı.

Bu nedenle evcil hayvan uygulaması ve sigorta sağlayıcısı kız bugün Felix Capital liderliğindeki 11 milyon Euro’luk A Serisi turunu kapattı. Ayrıca mevcut yatırımcılar Inventure ve Passion Capital ile Josefin Landgård (kurucu ortak KRY & Mantle), Fredrik & Caroline Hjelm (VOI kardeşler) ve Karl-Johan Persson (H&M Başkanı) gibi önde gelen melekler de katıldı. Gelirler, işi ana üssü İsveç’in ötesine taşımak için kullanılacak.

Her 10 evcil hayvan ebeveyninden yedisi, evcil hayvanlarının fiziksel ve zihinsel sağlığını kendilerininkinden daha ciddiye alıyor, bu nedenle Lassie’nin konuşması, yalnızca veteriner maliyetlerini azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda yaralanmaların oluşmasını da önlemesidir. Evcil hayvan sahipleri, iyi evcil hayvan bakımı konusunda eğitim kurslarını tamamlarlarsa daha düşük sigorta fiyatları ile ödüllendirilir.

Lassie’nin kurucu ortağı ve CEO’su Hedda Båverud Olsson yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnsanların sigortalarını hastalıkları önlemeye yardımcı olabilecek bir şey olarak görmeye başlamasıyla birlikte büyük bir değişim görüyoruz. Şimdi piyasaya daha fazla ürün getirmek ve koruyucu evcil hayvan sigortamızı İsveç’in ötesine taşımak istiyoruz.”

Felix Capital Ortağı Susan Lin şunları ekledi: “Son on yılda, modern aile yapılarında ve ailenin giderek daha kritik bir üyesi olarak evcil hayvanlara yönelik tutumlarda sürekli bir değişim gördük. Koruyucu sağlık ve zindeliğe olan büyük ilgi ve katılımın yanı sıra, bu eğilimler yalnızca COVID-19 ile daha da hızlandı.”

Lassie’nin şu anki en büyük rakipleri Bought by Many (ManyPets) ve Dalma.

Olsson bana şunları söyledi: “Hepimiz Pet Insurance’ı daha dijital, empati odaklı ve sorunsuz hale getirmek için dönüştürüyoruz. Lassie’yi (ve mavi okyanus stratejimizi) benzersiz kılan şey önleyici iş modelimizdir…. Merkezi bir evcil hayvan bakım platformu olma görevindeyiz ve şimdiden evcil hayvan sağlığı konusunda geniş bir veri tabanı oluşturduk ve koruyucu sağlık konusunda pazar lideri keşifler yapmamızı sağladık.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/covid-was-the-best-thing-for-kitty-as-insurance-apps-for-pets-boom/

Yorum yapın