Eva Longoria ve Chris Wallace CNN+ şovları HBO Max ve CNN’e taşınacak – Teknolojik Haberler


Warner Bros. Discovery’nin bugün reklamcılara yönelik ilk Upfront sunumunda duyurduğu gibi, başlangıçta şu anda kapatılan CNN+ yayıncısı üzerinde yaşaması amaçlanan programlama artık CNN ve HBO Max’e taşınacak. Lineer CNN ağına taşınan şovlar arasında “Eva Longoria: Meksika’yı Aramak” ve “Stanley Tucci: İtalya’yı Aramak” yer alıyor. CNN+ için tasarlanan bir diğer başlık, eski Fox News sunucusu Chris Wallace’ın oynadığı “Chris Wallace ile Kim Konuşuyor” sonbaharda hem HBO Max hem de CNN’ye taşınacak.

Bununla birlikte, CNN+ listesinin geri kalanının nerede sona ereceği veya belirli CNN+ başlıklarının daha sonra yolun aşağısındaki HBO Max’e ulaşıp ulaşmayacağı şu anda bilinmiyor.

CNN+’nın piyasaya sürülmesinden önce HBO Max, “Anthony Bourdain: Bilinmeyen Parçalar” da dahil olmak üzere birçok CNN başlığının yayın eviydi. Warner Bros. Discovery, HBO Max ve Discovery+’ın saatte ortalama dört dakikadan az reklamla, hafif bir reklam yüküyle tüketici deneyimini iyileştirdiğini reklamcılarla paylaştığından, HBO Max bu şovlar için iyi bir yer. Ek olarak, izleyicilerin %80’i TV ekranlarında HBO Max ve Discovery+ izliyor ve yarısı kablo kesici. Şirkete göre bu, reklamverenlerin erişimini kablosuz evlere kadar genişletiyor.

HBO Max ve Discovery+ tamamen birleştiğinde birleşik akış hizmetinin nasıl görüneceğinden emin değiliz. Bununla birlikte, sunulan içerik çeşitliliği – CNN başlıkları da dahil olmak üzere – kesinlikle farklı bir izleyici kitlesini çekecektir.

Ayrıca, şirketin Upfront sunumunda, CNN Worldwide başkanı ve CEO’su Chris Licht, güncel, uzun biçimli bir haber şovunun yanı sıra, yaklaşan başlıklar “Genel Merkez Trivia Hikayesi”, “See It Loud: The History of Black Television”, “The 2010s”, “Gabby Giffords Geri Dönmeyecek” ve “Little Richard: I Am Everything” gibi.

2023 programlama listesi, CNN tarafından yakın zamanda başlatılan akış hizmeti olarak geri dönüş için yapılan bir girişimdir. CNN+’ın kısa ömürlü yayın hizmeti gördüğü bildirildi günde 10.000 izleyicinin altında ve Nisan ayı sonunda kapatıldı. Görünüşe göre CEO David Zaslav, bunun yeni birleştirilen Warner Bros. Discovery’yi karartmasına izin vermeyecekti.

Açık CNBC’nin Squawk Kutusu, Zaslav, “Baktık ve verilere, kullanıcı sayısına baktık… Bağımsız bir ürün satmaya çalışırken çok büyük miktarda para harcamışlardı. Aboneler orada değildi. Kullanıcılar orada değildi… verilere baktığımızda işletme orada değildi.”

Yaklaşık 30 gün süren kablolu haber ağının yayın hizmeti, ürünü piyasaya sürmek için 250 milyon dolar ve onu tanıtmak için 100 milyon dolar daha harcadı. New York Times Konuyla ilgili kaynaklara göre CNN, dört yıl içinde CNN+’a 1 milyar dolardan fazla harcamayı planlamıştı. Bu nedenle, Zaslav (haklı olarak) platforma daha fazla yatırım yapmak istemiyordu.

Ancak CNN’in kendisi hiçbir yere gitmiyor ve Warner Bros. Discovery CEO’su marka konusunda iyimser. Upfront sunumunda şirket, CNN’nin en iyi haber kuruluşu olarak rolünü güçlendirme konusundaki kararlılığını dile getirdi. Licht, CNN’nin “dünyanın bir numaralı dijital mülkü” olduğunu övdü.

Ekledi:

CNN’nin bir sonraki bölümü, işleyen bir demokrasi için gerekli olan gazetecilik türü için bir işaret olmayı arzuladığımız bölümdür. Kablo haberlerine aşırı uçların hakim olduğu zaman. İzleyicilerimizin gerçek hayatlarını yansıtarak ve Amerika’nın ve dünyanın bu mecraya bakışını yükselterek farklı bir yoldan gitmeye çalışacağız. Statükoyu sorgulayan, grup düşüncesini paramparça eden, her iki taraftaki liderlerimizi gerçeklerden sorumlu tutan ve gerçeğe ulaşmak için korkusuzca savaşan programlama ve yorumlar sunarak geleneksel kablolu haber felsefesine meydan okumayı amaçlıyoruz.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/eva-longoria-and-chris-wallace-cnn-shows-will-move-to-hbo-max-and-cnn/

Yorum yapın