Etkileyici Bir Şekilde İşlevsel Tacobot | Hackaday


Biz burada Hackaday’de işe yaramaz makinelerin büyük hayranlarıyız, tanımlanmış bir hedefe doğru herhangi bir ilerleme kaydetmeden bir gadget’ın dramatik bir şekilde sallanmasını izlemenin inkar edilemez derecede eğlenceli bir yanı var. Ama bu meme makinelerinden biri çok iyi çalıştığında ne olur? Bizce bu sadece Tacobot ile burada neye tanık olabiliriz? [Vije Miller].

Yüzeyde, (yavaşça) taco üretmek için ayrıntılı bir robotik mekanizma inşa etmek açıkça gülünçtür. Çifte, bir tür tek tabak versiyonu gibi sesli komutlar verme ihtiyacına işaret ettiğinizde. Yıldız Savaşları gıda çoğaltıcı Her şey bir şaka için hazırlık gibi geliyor, ancak arada dramatize edilmiş videoyu izledikten sonra pekiştirilen bir varsayım. Ama sonunda, bu şeyin ne kadar iyi çalıştığını hala çözemiyoruz.

Sonrasında [Vije] dağıtılacak malzemelerin bir listesini verir, robotik bir kol, yalnızca iki boyutta dönüp hareket edemeyen, aynı zamanda yumuşak kabuğu uygun taco konfigürasyonunda oluşturabilen fevkalade eklemli bir döner platform üzerine bir tortilla bırakır. Boş kabuk daha sonra sığır eti, soğan, peynir ve marul gibi istenen malzemeleri dolduran (veya en azından yapmaya çalışan) dönen bir dağıtıcının altına getirilir. Son bir süsle, seçilen sostan birkaç pompa fışkırtıyor ve ardından tamamlanmış taco’yu kullanıcıya sunuyor.

Tek başarısızlık, makinenin bazı malzemeleri dağıtma yeteneği gibi görünüyor. Kıyma sorunsuz bir şekilde yerine oturuyor gibi görünüyor, ancak domates ve soğan gibi daha ıslak yiyeceklerle gözle görülür bir şekilde mücadele ediyor. Tek bildiğimiz, bir robot bize üzerinde o küçük marul olan bir taco verirse, bir sorunumuz olacağıdır. proje sayfasında [Vije] sorunu kabul ediyor ve yeniden tasarlanmış bir dağıtıcının sorunun bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bu sorun, kendi kalemimiz tarafından kaleme alınan dökme malzeme işlemeye adanmış büyüleyici yazı dizisini hemen akla getirdi. [Anne Ogborn]. Buradaki uygulama biraz şaka gibi olsa da, farklı malzeme türlerini ölçmeye çalışırken karşılaştığınız ilginç fenomenlerin mükemmel bir örneğidir.

Sayesinde [Fiona] ipucu için.Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/22/an-impressively-functional-tacobot/

Yorum yapın