Etkileşimli oyun geliştiricisi Unity, uygulamadan para kazanma platformu ironSource ile birleşiyor – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Tanrım! Bugün TechChrunch ana sayfasında bir gezinti yapın – son birkaç gündür burada bir yangın hortumundan içmek gibi! O kadar çok haber var ki, bugün haber bülteni için seçimimizi yapmak yasal olarak zor. Elimizden gelenin en iyisini yaptık, ancak özellikle ilginizi çekebilecek bir şeyi dışarıda bırakıp bırakmadığımızı görmek için ana sayfaya bir göz atmaya değer. — Christine ve hac

Teknolojik Haberler İlk 3

 • oyununu aç: Unity ve ironSource, etkileşimli geliştirme ve uygulamadan para kazanmada “iki güç merkezini” birleştirdiklerini doğruladı, Ingrid yazar. Birlik hakkında şunları söylüyor: “Ürün ve kullanıcı büyümesine giden bir yol olarak birleşme ve satın almanın peşinden gitmek uzun zamandır daha büyük teknoloji şirketleri için bir stratejiydi, ancak son birkaç aydır, finansman kaynakları arttıkça küçük oyuncular arasında da bir dizi birleşme ve satın alma anlaşmalarının ortaya çıktığını gördü. daha az serbest akış, performans hedefleri sıkılaştırılır ve değerlemeler düşer.”
 • gerçekten ding dong: Bazı büyük varlıkların hakkımızda topladığı verilerden her zaman endişe duysak da, Amazon’un Yüzüğü’nün görünüşte onlardan biri olmasının bizi iyi hissettirdiğini söyleyemeyiz. Aslında, Zack Ring’in geçen yıl “hükümete rekor miktarda kapı zili görüntüsü verdiğini” bildirdi. Bunun üzerine kapıyı çarpmanın zamanı geldi.
 • ‘Git’ geçme, kripto toplama: Sizi tanıştırdık Jagmeet dün ve Sri Lanka’nın merkez bankasının kullanıcılara kripto para birimi kullanmama uyarılarını kapsayan bir etkisi var. Ülke zaten bunu yasal ihale olarak görmüyor, ancak düzenlenmemiş olması ve orada devam eden bir “egemen borç krizi” nedeniyle hükümet, üzgün olmaktansa güvende olmanın daha iyi olduğunu söylüyor.

Startup’lar ve VC

Ben Parker’ı her gün Tesla’daki öğle yemeği molası sırasında karşılayan jeneratörlerin kakofonisinden esinlenen bir girişim olan San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki gıda kamyonlarını elektrikli hale getirmek için bir evcil hayvan projesi olarak başlayan şey, çok daha büyük, karmaşık ve potansiyel olarak daha kazançlı bir hale geldi. elektrikli eğlence araçları oluşturma taahhüdü, raporlar Kirsten.

Magic Leap, donanım dünyasında da bir sonraki sürümünün kullanılabilirliğini ve fiyatını ayrıntılı olarak açıkladı: Magic Leap 2, Lucas raporlar. İlk sürümünden farklı olarak, bu kulaklık daha az kasıtlı belirsizliğe sahip tamamen profesyonel kullanıcılara yönelik olacaktır. Bu profesyonel odak, cihazın fiyatlandırmasıyla belirgindir.

Ayrıca, Equity podcast’imizin, ekibin Roe v. Wade’in tersine çevrilmesinin startup’ların nasıl inşa edilmesi gerektiğini nasıl değiştireceğini tartıştığı en son bölümünü de sevdik.

moar:

 • Bütün gece boyunca biraz İtica: Evet, bu 5 beden mambo referansıve İvan Burada, Arrived’in izinden giderek, aynı şeyi tatil amaçlı olmayan kiralık mülkler için yapan, 100 $’dan başlayan kısmi tatil kiralama yatırımları yapmanızı sağladığını bildiriyor. Mary Ann bir süre önce bildirdi.
 • Hepsi kendim uçuyor: Otonom uçuş, havacılıkta büyük bir zorluk ve bir altın madeni. Merlin Labs’in Hava Kuvvetleri ortaklığıyla birlikte 120 milyon dolar toplamasına şaşmamalı, Kyle raporlar.
 • En yeni Hint tek boynuzlu atıyla tanışın: erkeksi FPL Technologies’in yeni bir finansman turunun ardından tek boynuzlu at kulübüne katılan Güney Asya pazarındaki en son teknoloji olduğunu bildirdi.
 • Kripto için moar para: Son 18 ay boyunca, Inflection Points kripto odaklı bir istihdam ve kurumsal eğitim işi kurmak için gizli modda çalışıyor ve sadece 12.6 milyon dolarlık fon sağladı, yazıyor. Jacquelyn.
 • Sonunda daha hızlı bir at: Çin’in Tesla rakibi XPeng sadece elektrikli araçlar yapmakla yetinmiyor. Ayrıca çocuklar için sürülebilir robot tek boynuzlu atlara da bahis oynuyor. 100 milyon dolar topladı, Rita raporlar.
 • Çok metal, böyle şekiller: Metal ve karbon fiber şirketi Markforged (en çok Digital Forge platformuyla tanınır) bugün, metal parçalar üretebilen makine serisini daha da artırmak için Digital Metal’i satın aldığını duyurdu. hac.
 • sanal iniş: Bu haftanın başlarında sanal etkinlik platformu Hopin’in çalışanlarının %29’unu azalttığını bildirmiştik. Bugün Nataşa M şirketin COO’su, CFO’su ve baş işletme görevlisiyle birlikte üst düzey personelinin de rotasyonunu yaptığını takip ediyor.

İşten çıkarılırsanız öz sermayenizi nasıl koruyacağınız aşağıda açıklanmıştır

Unutmayın, başlangıç ​​çalışanları: Teklif mektubunuzu imzaladığınızda sizi karşılayan aynı kişiler, şimdi şirketinizi ayakta tutabilmek için para biriktirecek yerler arıyorlar.

Çalışan sayısını azaltmak, işten çıkarılan birçok işçi, kazanılmış seçeneklerin tümünü kullanmak için yeterli nakit paraya sahip olmadığından, kurucuların eşitliği geri almalarının başka bir yoludur. Bu seçenekler sona erdiğinde, işvereninize geri dönerler.

Geleneksel 90 günlük fesih sonrası egzersiz penceresini uzatan bir başlangıç ​​için çalışıyorsanız, kutsamalarınızı sayın. Bunu yapmazsanız, bu TC+ misafir gönderisi, zor kazanılmış sermayenizi kurtarmak için bütçeleme, müzakere ve strateji oluşturma için faydalı tavsiyeler içerir.

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Konuya girmeden önce, Twitter v. Elon Musk ile ilgili en son gelişmelere değinmek istiyoruz. Öncelikle, Taylor Musk’ı anlaşmayı kapatmaya zorlayan bir dava olduğunu belirtiyor. Ve davayı araştırdığınızda, öyle bir şey bulacaksınız ki Amanda Musk’ın kendi meme tweet’inin davaya girmesiyle biraz dalga geçilmesi gerektiğini hissettim.

Ve eğer kaçırdıysanız, uzaydan bazı muhteşem manzaralar vardı. Arya size güzelliği gösterir ve ayrıca bir sonraki Rocket Lab lansmanı hakkında raporlar.

Afrika’da bir kodlama okulu olan Holberton, Afrika Liderlik Grubu tarafından satın alınmayı kabul etti. Frederic Holberton’un kurucu ortağı Julien Barbier ile konuştu ve kendisine, kurucu ortak Sylvain Kalache’nin 2 yıl önce şirketten ayrılmasının ardından şu ana kadar doğru kişiyi bulamadığını söyledi.

Kireç, üzerinde çalıştığı kamera tabanlı kaldırım algılama teknolojisini paylaşmak için meyvesinin bir kısmını sıktı. Rebeka yazar. Belki de yayaların yakınlarda olduğunu bilmek için olduğunu düşündük, ama hayır – bu, şirketin binicileri, olmaması gereken zamanlarda kaldırımda oldukları konusunda uyarabilmesi için.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bugün çılgın bir haber günüydü, işte en iyinin en iyisi:

 • Biraz kontrolden vazgeçmek: TikTok, uygulamasını daha güvenli hale getirmek için bazı yeni içerik filtreleri ve olgunluk derecelendirmeleri sunana kadar geri sayım yapıyor, Sarah yazar.
 • Bu sosyal medya şirketleri bundan sonra ne düşünecek?: Meta’nın Ray-Ban Hikayeleri artık kullanıcıların WhatsApp üzerinden arama yapmalarını ve mesaj göndermelerini sağlıyor, Ayşe raporlar. Taylor tüm Reddit kullanıcılarının artık yorumlarda GIF kullanabileceğini yazıyor. Snap, içerik oluşturucuların becerilerini AR’de gösterebilmeleri için NFT’ler eklemeye çalışıyor. İvan yazar.
 • Google’la ilgili bir şey var: Frederic şirketin ilk Arm tabanlı VM’leri hakkında en son bilgilere sahipken, harri Google’ın çalışanlarını konsolidasyon konusunda uyardığını bildiriyor ve Sarah Instagram ve TikTok’un Google’ın Arama ve Haritalar’ı elinde tuttuğunu söyleyen bir raporu inceliyor.
 • Hacker haberleri: Zack bizi 2022’nin “en büyük sağlık veri ihlalleri” listesinin başında yer alabilecek bir borç tahsilat firmasına yönelik bir fidye yazılımı saldırısına götürüyor. Bu sırada, carly Bilgisayar korsanlarının bazı müşteri verilerini çalmış olabileceğini söyleyen bir oyun yapımcısı olan Bandai Namco’da bazı sorunlar olduğunu bildirdi.
 • Bir geyik, kaz, pembe kalp ve kablosuz tabela bir bara girer: Bunlar, büyük bir emoji güncellemesinin parçası olması planlanan yeni emojilerden bazıları. İvan yazar.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/daily-crunch-interactive-gaming-developer-unity-merges-with-app-monetization-platform-ironsource/

Yorum yapın