ESP32’yi Kullanarak Düzenli POV Görüntüsü


Çinli Youtuber [corebb] POV ekranının ikinci versiyonunu sunar. Önceki sürüm, büyük çözünürlük sağlamayan 5050 boyutlu SMT adreslenebilir LED’ler kullanıyordu. tasarımı çok daha yüksek bir sayı kullanacak şekilde revize etti (tam olarak 160) APA102 LED’leri. Bunlar yan tarafta 2 mm’dir, bu da onları biraz daha zorlaştırır, bu nedenle başlangıçtaki bazı lehim pastası yalpalamalarından sonra, onun için zor olanı yapması için sözleşmeli bir montaj evi kullanmaya karar verdi. Bu, bölümü ‘anlamadıkları’ ve onları yanlış yere yerleştirdikleri için başarısız oldu! Caydırılmaması için, değiştirilmiş bir lehim şablonuyla bir kez daha denedi ve sonunda tüm şeridin doğru şekilde yanmasını sağladı.

Bir ESP32’ye dayalıdır (kullanarak arduino yığını) ve kontrol için SDCard ve kablosuz olarak şarj edilen bir LiPo hücresi, yapı oldukça derli toplu. İki kolun her birinin başına, muhtemelen astar olacak şekilde bir çift hall effect anahtarı monte edilmiştir.

Gerçek zamanlı video akışı mı? Kontrol!

Bu net olmasa da, kasanın bir yerinde bir mıknatısla. bu şematik ve pcb EasyEDA’nın yeniden paketlenmesi olan JLCEDA ile tasarlanmış gibi görünüyor. Bunun JLC ve LCSC hizmetleriyle yoğun entegrasyonu ile cazibesini görebiliriz. Gerçek zamanlı olarak ne kadar işlem yapılması gerektiğini düşündüğünüzde, bir web kamerasından canlı bir video göstererek, video akışını çalıştırmayı bile başardığı anlaşılıyor. Videoda ima ettiği gibi, çözünürlüğü bu noktanın ötesine yükseltmeye çalışmak ESP32’nin işleme kapasitesi ile uygun değildir.

Reçine baskılı bir kasa, şeyi tutmak için tipik kamera montajlarının kullanılmasına izin vermek için arkaya eklenen bir vida dişi montajı ile yapıyı tamamlar. Akıllıca bir hareket olduğunu düşünüyoruz.

Buralarda POV görüntülerini seviyoruz, bu küresel POV ekranı özellikle harikaancak varsa süslü donanıma ihtiyacınız yok kullanışlı tavan vantilatörü ve bir parça protokol yedeği.

Sayesinde [mrx23dot] bahşiş için!
Kaynak : https://hackaday.com/2022/11/23/tidy-pov-display-using-the-esp32/

Yorum yapın