Eski PwC kripto başkanı Dubai’de dijital varlık fonu kurdu: rapor


Eski PwC kripto kolu lideri Henri Arslanian bir raporda dijital varlık fonu Nine Blocks Capital Management’ın Hong Kong merkezli hedge fonu Nine Masts Capital dahil olmak üzere büyük destekçilerden 75 milyon dolar alacağını söyledi.

İlgili makaleye bakın: Dubai, 40.000 ‘sanal işi’ destekleme planlarıyla kripto kışını kavuruyor

Hızlı gerçekler

  • bir röportaj yapmak Arslanian, Financial Times’a verdiği demeçte, Nine Blocks Capital’in Dubai’de geçici düzenleyici onay aldığını ve fonun Cayman Adaları’na üç portföy yöneticisi yerleştirdiğini söyledi.
  • Arslanian, PwC’de kripto lideri olarak görevinden ayrıldığını ancak şirkette kıdemli danışmanlık rolünü sürdürdüğünü söyledi. Onun LinkedIn sayfası Mart ayından bu yana Nine Blocks’ta kurucu ortak ve yönetici ortak olarak bulunduğunu gösteriyor.
  • Arslanian, Dubai’ye taşındığını ve her iki şehirde de kripto endüstrisine ilişkin giderek artan katı düzenlemeler nedeniyle fonu Hong Kong veya Singapur yerine Orta Doğu şehrine yerleştirmeyi seçtiğini söyledi.
  • Fonun daha sonra Asya’da bir üs ekleyebileceğini de sözlerine ekledi.

İlgili makaleye bakın: Hindistan’ın WazirX kurucu ortakları Dubai’ye taşındıKaynak : https://forkast.news/headlines/ex-pwc-crypto-digital-asset-fund-in-dubai/

Yorum yapın