Eski Disney yöneticileri tarafından desteklenen yeni medya şirketi Candle Media, Gen-Z odaklı ATTN’yi satın aldı: – Teknolojik Haberler


Eski Disney yöneticileri Kevin Mayer ve Tom Staggs tarafından yönetilen yeni medya şirketi Candle Media, bu sefer sosyal hikaye anlatımı ve Millennial izleyicilerine Z Kuşağına ulaşma konusunda bir bakış açısıyla başka bir satın alma daha yaptı. Şirket bugün yeni sahibi olacağını duyurdu. DİKKAT:dünyayı daha genç bir kitleye, özellikle de sosyal medyada içerik tüketenlere açıklamaya yardımcı olan güncel sorunları tartışmak için eğlenceyi kullanan bir medya şirketi.

Dikkat, ATTN: ayrıca kendi TikTok stüdyosunu kurdu geçen yıl TikTok kullanıcı tabanına ulaşmak isteyen markalara üretim hizmetleri sağlamak. Bu çabadaki müşteriler arasında Google, Madewell, MTV ve hatta ATTN ile kendi “TikTok for Good” kanalını yönetmek için ortaklık yapan TikTok gibi büyük markalar yer aldı. Bu anlaşma yakın zamanda ikinci bir yıl için yenilendi.

Candle, ATTN’ye olan ilgisini şöyle açıkladı: Şirketin sosyal bir kitleyle etkin bir şekilde etkileşim kurma becerisiyle ilgiliydi.

“ATTN: Gürültüyü nasıl azaltacağına ve sosyal medyadaki ilgi çekici içeriklerle günümüzün izleyicilerine nasıl ulaşacağına dair derin, dijital-yerel bir anlayışa sahip. Candle’a katılmaları ve yetenekli ekiplerinin markalarımız ve bayiliklerimiz genelindeki uzmanlığının faydalarını sağlamaları için heyecanlıyız”, Candle’ın ortak CEO’ları Mayer ve Staggs tarafından yapılan bir açıklamayı okuyun.

2014 yılında piyasaya sürülen ATTN: ABC, NBC, CBS, MTV, Freeform ve Discovery ağlarının yanı sıra Hulu ve Apple TV gibi akış hizmetleri için Facebook, Instagram, TikTok, YouTube ve Twitch için orijinal diziler yarattı. Marka stüdyosu ve ajansının Amazon, Ford, Google, Intel, Mattel, P&G, Target ve T-Mobile gibi şirketlerle ilişkileri var.

Candle Media bir basın açıklamasında, satın almanın ATTN’yi sunduğunu söyledi: büyümesini hızlandırmak için ölçek, sermaye ve uzmanlık. ATTN: Kurucu ortaklar Matthew Segal ve Jarrett Moreno, mevcut üst düzey yönetim ekibiyle birlikte günlük operasyonları, orijinal içeriği, prodüksiyonu ve stüdyo çalışmalarını denetlemeye devam edecek.

Variety anlaşmayı bildirir ATTN için: hem nakit hem de stok olarak yaklaşık 100 milyon dolar, ancak ek kazanç hükümleriyle 150 milyon dolara kadar çıkabilir. Candle bu konuda yorum yapmadı.

Blackstone destekli, Los Angeles merkezli Candle Media, bağımsız bir medya operasyonu oluşturmak için markaları bir araya getirmek amacıyla kuruldu – çoğu medya şirketinin şu anda kendi akış hizmetlerini yürüttüğü bir zamanda nadirdir.

ile bir röportajda Son tarihMayer, Candle’ın bir flama olmamasının stratejisinin önemli bir parçası olduğunu, çünkü içeriğe olan talebin önümüzdeki aylarda “son derece güçlü” artacağına inandığını açıkladı.

Geçen yıl sahneye çıktıktan sonra şirket, çocuk içerik şirketi ve “CoComelon” sahibi de dahil olmak üzere birçok yüksek profilli satın alma gerçekleştiriyor. Ay böceği 3 milyar dolara; “Fauda” yapımcısı Faraway Road Productions 50 milyon doların güneyinde bir yerde; ve Reese Witherspoon’un Hello Sunshine’ı yaklaşık 900 milyon dolara.

Bu yıl da %10’dan fazla hisse aldı Will Smith ve Jada Pinkett Smith’in medya şirketi Westbrook’ta ve NFT şirketi Notables’ı satın almak için görüşmelerde.

Mum ayrıca işe alındıyakın zamanda eski UTA ve Disney yöneticilerini baş geliştirme sorumlusu ve CFO olarak ekledi.

Şirket, ATTN anlaşmasının 30 gün içinde kapanmasını beklediğini söyledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/candle-media-the-new-media-co-backed-by-former-disney-execs-acquires-gen-z-focused-attn/

Yorum yapın