Eski CIA mühendisi, gizli bilgisayar korsanlığı araçlarını ve belgelerini çalmaktan hüküm giydiEski bir ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı programcısı, 2016 yılında daha sonra Wikileaks tarafından yayınlanan gizli bilgisayar korsanlığı araçlarını ve belgelerini çalmaktan suçlu bulundu.

Joshua Schulte, Wikileaks’in çalınan materyalleri yayınlamaya başlamasının ardından 2017’de tutuklandı ve hırsızlık suçundan ilk kez 2020’de yargılandı. Bu davada bir jüri, karşı karşıya olduğu 10 suçlamadan sekizi üzerinde anlaşmaya varamadı, ancak Schulte’yi mahkemeye saygısızlıktan ve Federal Soruşturma Bürosu’na yanlış beyanda bulunmaktan suçlu buldu.

Çarşamba günü sona eren yeni davada, ulusal savunma bilgilerini yasadışı bir şekilde toplamak ve bu bilgileri yasadışı bir şekilde iletmek de dahil olmak üzere dokuz suçlamadan suçlu bulundu. New York Times rapor edildi Duruşmada kendini savunan Schulte, CIA’in başarısızlıkları için günah keçisi ilan edildiğini savundu.

Wikileaks tarafından “Yıl Sıfır” açıklaması olarak adlandırılan çalınan veriler, yüksek güvenlikli CIA Siber İstihbarat Merkezi bölümünden elde edildiği söylenen 8.761 belge ve dosyayı içeriyordu. Çalınan belgeler, kötü amaçlı yazılımların, virüslerin, truva atlarının, silahlı sıfır gün açıklarının, CIA tarafından kötü amaçlı yazılım uzaktan kontrol sistemlerinin ve ilgili belgelerin kullanımını ayrıntılı olarak anlattı.

CIA’in araçları arasında, Apple Inc.’in iPhone’u, Google LLC’nin Android telefonları, Microsoft Corp. Windows bilgisayarları ve hatta Samsung Electronics Co. Ltd. kullanıcıları hakkında veri elde etmek ve casusluk yapmak için kullanılan kötü amaçlı yazılım biçimleri ve sıfır gün veya yama uygulanmamış açıklar yer alıyordu. Tüm bu cihazları gizli mikrofonlara dönüştürme yeteneği de dahil olmak üzere akıllı televizyonlar. Araçların ayrıca Signal, WhatsApp, Telegram, Weibo ve Confide dahil olmak üzere şifrelenmiş mesajlaşma uygulamalarını tehlikeye atabileceği söyleniyor.

İçinde Bir deyimABD Avukatı Damian Williams, Schulte’nin CIA’e karşı kızgınlıkla motive olduğunu ve intikamının halka açıklanması halinde ulus için olağanüstü bir tehdit oluşturabileceğinin farkında olduğunu iddia etti.

Williams, “Bugün Schulte, Amerikan tarihindeki en küstah ve zarar verici casusluk eylemlerinden biri için mahkum edildi” dedi ve sızıntının “bizi yapmak isteyenlere kritik istihbarat sağlayarak istihbarat topluluğumuz üzerinde yıkıcı bir etkisi olduğunu” da sözlerine ekledi. zarar.”

Schulte, suçlu bulunduğu dokuz suçlamadan toplam 80 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Schulte, Vault 7 soruşturması sırasında cihazlarında 10.000’den fazla yasadışı fotoğraf bulunduktan sonra çocuk pornografisi suçlamalarıyla ilgili federal bir davayla karşı karşıya.

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/14/former-cia-engineer-convicted-theft-secret-hacking-tools-documents/

Yorum yapın