Eski Better.com yöneticisi, şirketin yatırımcıları SPAC’den önce yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor – Teknolojik Haberler


Better.com’un eski yöneticilerinden biri, şirketin ve CEO’su Vishal Garg’ın bir SPAC aracılığıyla halka açılma girişiminde bulunduğunda yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini iddia ederek çevrimiçi ipotek kredi kuruluşuna dava açtı. Wall Street Dergisi.

Sarah Pierce, daha önce Better.com’da müşteri deneyimi, satış ve operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. şirketle yollarını ayırmak bu senenin başlarında. O zaman, gönüllü olarak mı ayrıldığı veya istifasının istenip istenmediği belli değildi, ancak Pierce şimdi takım elbisesiyle dışarı atıldığını söylüyor.

Wall Street Journal’a göre bugün açılan davasında Pierce, Better.com’un işini ve beklentilerini yanlış tanıttığını ve böylece ileriye dönük bir adım attığını iddia ediyor. SPAC bu, şirkete yaklaşık 7,7 milyar dolarlık bir para sonrası öz sermaye değeri verecekti. SPAC ertelendi ve henüz gerçekleşmedi.

Journal’ın bildirdiğine göre, şikayeti, hem Garg hem de Better’ın “ona yapılan muamelenin yasadışı misilleme, karalama ve kasıtlı olarak duygusal sıkıntıya yol açma teşkil ettiğini” iddia ediyor.

Teknolojik Haberler, Şubat ayında ayrıldığı sırada, şirketteki iç olaylara aşina olan kaynaklara göre, Pierce’ın CEO’nun kamuoyuna açık bir şekilde açıklamasının ardından şirketin Aralık ayında işten çıkardığı yüzlerce çalışanı savunmaya çalıştığını bildirdi. tembel ve verimsiz. Bunun onunla Garg ve yönetim kurulu arasında “çok fazla gerginliğe” neden olduğu bildirildi. Pierce’ın, Garg’ın çoğunluğu kendisine rapor vermiş olan çalışanları alenen aşağılama biçiminden rahatsız olduğu bildirildi. onları Zoom aracılığıyla küstahça işten çıkarmak.

Teknolojik Haberler, Better.com ve Pierce’e ulaştı ve herhangi biri yorum yaptığında bu hikayeyi güncelleyecek.

Bu arada, davaya aşina olan bir kaynak Teknolojik Haberler’a Garg’ın şirket numaralarını “her zaman abarttığını” ve endişelerini dile getirdiklerinde Pierce’ı veya diğer yöneticileri “dinlemediğini” söyledi. Kaynak, Pierce’ın endişelerini dile getirdiği için şirketten atıldığını iddia etti.

Better.com’un birleşeceği kuruluş olan Aurora Acquisition Corp. tarafından dosyalanan S-4’e göre, Pierce geçen yıl 856.061 dolar kazandı, 1 milyon dolar ikramiye aldı ve 17.37 milyon dolarlık hisse senedi opsiyonu aldı.

Göre Forbes, bu, bir kadın yöneticinin şirketi uygunsuz davranışla suçladığı ilk sefer değil. 2021 yılının Nisan ayında şirket eski ürün müdürü Elana Kollner’ı zorbalık ve diğer işyeri şikayetlerinin ardından idari izne çıkardı.

Şirket, son altı ayda birçok kez manşetlere çıkmaya devam etti. 1 Aralık 2021’de Better.com 900 kişiyi işten çıkardı viral hale gelen bir Zoom video görüşmesi aracılığıyla. Küresel bir salgın sırasında Zoom üzerinden insanları işten çıkaran ilk şirket değildi. Ancak bu kadar çok kişiyi rahatsız eden, bu olayın ele alınış biçimiydi.

Kurucu ortak Garg, yaklaşımında soğuk ve duygusuz olduğu için evrensel olarak eleştirildi. Günler sonra yaralanmaya hakareti de ekledi etkilenen işçileri alenen suçlamak verimsiz kalarak meslektaşlarından ve müşterilerinden “çalmak”.

Bunun üzerine, sadece bir gün öncekiCFO Kevin Ryan, çalışanlarına şirketin bilançosunda 1 milyar dolar o haftanın sonuna kadar. İşten çıkarmaları takip eden haftalarda Garg “özür diledi” ve bir ay sürdü”kırmak.” Bu sırada, çalışanları nasıl detaylandırdığını “korku tarafından yönetilen,” ve çok sayıda üst düzey yönetici ve iki yönetim kurulu üyesi istifa etti.

Ardından, 8 Mart’ta şirket kalan 8.000 çalışanından tahmini 3.000’ini işten çıkardı ABD ve Hindistan’da ve “yanlışlıkla kıdem tazminatı fişlerini çok erken çıkardılar.”

Nisan ayında bir dosyalama şunu ortaya çıkardı: Better.com zarar etti 300 milyon dolardan fazla geçen yılkarlı 2020’den keskin bir dönüş. Garg ayrıca PIMCO, Goldman Sachs ve kontrol ettiği tüzel kişilikleri içeren diğer yatırımcılar tarafından açılan çok sayıda davanın hedefidir.

Son aylarda, şirket evlerini kapatırken para kaybettiklerini söyleyen müşteriler, kendilerine borçlu olunan hisse senedi opsiyonlarını almadıklarını söyleyen eski çalışanlar ve yine de yapabileceklerini söyleyen diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda taraf Teknolojik Haberler’a ulaştı. Better’ın uygun vergileri ödemediği için işsizlik toplamadığı bildirildi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/07/former-better-com-exec-alleges-company-misled-investors-ahead-of-spac/

Yorum yapın