Eski AWS mühendisi, daha iyi bir günlük arama motoru oluşturmaya başladı – Teknolojik Haberler


Ne zaman ÇinkoArama kurucusu Prabhat Sharma, AWS’de çözüm mimarı olarak çalıştı ve müşterilerin AWS altyapı hizmetlerinin üzerine birçok araç uygulamasına yardımcı oldu. Şirketlerin günlük verilerini elemelerine yardımcı olmak için tasarlanan çözümlerin çoğunun farklı bir çağa ait olduğunu ve olmayanların gerçekten büyük bir şekilde yakalanmadığını fark etti.

Daha modern bir alternatif oluşturmanın zamanının geldiğine karar verdi ve geçen Ağustos’ta bir fikirle uğraşmaya başladı. “Etrafa baktım ve sonra birkaç şey inşa etmeye çalışan birkaç kişi olduğunu gördüm. Ama hiçbiri aslında yeterince iyi değildi. Sonra düşündüm, bir şans vereyim ve bir şeyler inşa edip edemeyeceğimi göreyim,

ZincSearch olacak olanı geliştirmek için birkaç ay harcadı. Aralık ayında giydi GitHub, ve biraz çekiş olduğunu bulmak mutlu bir şekilde şaşırdı. Bu alandaki en büyük görevli, 2012’de kurulan halka açık bir şirket olan ElasticSearch’ün yapımcıları Elastic’tir. Amazon’dayken gözlemlediği ek yüklerin bir kısmı olmadan bu araca modern bir alternatif olan bir şey inşa etmek istedi. Bu nedenle, hızlı bir şekilde kurulacak ve bir ton RAM kullanmayacak tek bir ikili dosya oluşturmaya başladı.

İnşa ettiği çözümün, orada bulunanlara göre bir gelişme olduğuna inanıyor ve görünüşe göre kullanıcılar da aynı fikirde. Lansman bazı tartışmalara neden oldu Hacker Haberleri ve Redditve GitHub’da hızla 2000 yıldız oluşturdu – bugün araç, insanların beğendiğinin bir işareti olarak 8.000 yıldıza yaklaşıyor.

Bu, yatırım yapacak potansiyel şirketler arayan açık kaynak projelerini izleyen girişim çevrelerinde dikkatlerden kaçmadı. Nisan ayında, ZincSearch’ü bir şirket olarak başlatmak için Amazon’daki işinden ayrıldı.

Başlangıç ​​​​hala çok erken ve bir alfa projesi olarak hala devam eden bir çalışma, ancak Sharma’nın büyük planları var. “Şu anda hala alfa aşamasında, ancak üç ila altı ay içinde genel bir sürüm yayınlamayı ve büyük olasılıkla yıl sonuna kadar bir bulut hizmeti sunmayı planlıyorum” dedi.

Bu noktada sadece birkaç aylık olan şirketin yasal olarak kurulmasının idari yönlerini tamamlarken, açık kaynak projesini bitirmek ve bulut sürümünü başlatmak için yıl sonuna kadar altı kişiyi işe almak istiyor. Şirketin ilk parçalarını bir araya getiren ilk kurucu olarak, işe alma ve çeşitli çalışanları nasıl bünyesine katacağını düşünmeye daha yeni başlıyor, ancak çeşitli ekiplerin daha iyi performans gösterdiğini biliyor ve bunun yollarını aradığını söylüyor. bunun olmasını sağlayın.

Şirket, vizyonunu ileriye taşımak için 3,6 milyon dolarlık bir tohum yatırımı duyurdu. Tur, Dell Technologies Capital, Secure Octane, Cardinia Ventures ve birkaç teknoloji endüstrisi liderinin katılımıyla Nexus Venture Partners tarafından yönetildi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/former-aws-engineer-sets-out-to-build-a-better-log-search-engine/

Yorum yapın