ESA gelecek yıl tekrar bir hibrit E3 deneyecek


Neden önemli: Mart ayında, Eğlence Yazılımları Derneği (ESA), bu ay gerçekleşecek olan 2022 Elektronik Eğlence Fuarı’nı (E3) iptal etti. Covid, bu fuarı son üç yılda diğerlerinden daha fazla vurdu, ancak ESA vazgeçmeye pek hazır değil.

ESA başkanı ve CEO’su Stan Pierre-Louis, bu hafta Washington Post ile yaptığı röportajda tekrarlandı derneğin gelecek yaz yüz yüze ve çevrimiçi bir E3 düzenleme taahhüdü. Ancak, ESA kesin bir tarih doğrulamadı.

Bu yılki E3 iptali üç yıl içinde ikinci oldu. E3 2020’nin iptalinin nedeni olan Covid – katılımcılar derneğin nasıl davrandığını eleştirdiği için, fuar ve ESA’yı çevreleyen tek tartışma kaynağı değildi. işlenen Yalnızca çevrimiçi olan E3 2021’in arka ucu.

Daha sonra, E3 2022’nin durumu hemen şüpheye düştü. Her E3’ten sonra, ESA genellikle bir sonraki fuarın tarihini açıklar, ancak geçen yıl belirtilmemiş bir 2022 tarihi ile hibrit bir E3 duyurdu. ESA, Ocak ayında fikrini tekrar değiştirerek onu yalnızca çevrimiçi bir etkinlik haline getirdi. Bu karar büyük ölçüde Omicron varyantının CES ve Sundance Film Festivali üzerindeki etkisine dayanıyordu. ESA nihayet Mart ayında E3 2022 planlarını tamamen rafa kaldırdı ve Pierre-Louis neden olarak Covid’i gösterdi.

Bununla birlikte, pandemiye rağmen diğer 2022 oyun endüstrisi etkinlikleri çeşitli şekillerde gerçekleşiyor. Mart 2022 Oyun Geliştiricileri Konferansı yüz yüze gerçekleşti. Bu Perşembe, Gamescom’un ağustos ayında yapacağı gibi, Yaz Oyunu Festivali de yüz yüze ve çevrimiçi olacak. eylül Tokyo Oyun Gösterisi şahsen olacaktır.

Diğer fiziksel olaylar Covid ile yaşamayı öğrendiğinden ve oyun endüstrisi E3 olmadan uyum sağladığından, gelecek yıl varlığının geleceğine karar verebilir.

Kaynak : https://www.techspot.com/news/94862-esa-attempt-hybrid-e3-again-next-year.html

Yorum yapın