Erken Intel Arc A370M Karşılaştırmaları Nvidia Kartlarının Yanında Acımasız


Intel Ark

Intel Ark
resim: Intel

Intel’in ilk ayrık Ark grafik kartları vardır yavaşça piyasaya giriyor ve şimdi nihayet nasıl performans gösterdikleri hakkında bir fikrimiz var. TL; DR? Harika değil. Ancak, Intel’in piyasaya yeni yeni girmeye başladığını unutmayın; yakın gelecekte önemli gelişmeler bekleniyor.

Bunu söyledikten sonra, iyi insanlara dönüyoruz. Defter kontrolüArc GPU’lu ilk dizüstü bilgisayarlardan biri olan Asus Zenbook Flip OLED’i satın almak için acele eden . Spesifik olarak, bu dizüstü bilgisayar, Intel’in giriş seviyesi tekliflerinin biraz daha güçlü bir versiyonu olan Arc A370M ile donatılmıştır.

Amaç ultra ince sistemlere daha hızlı grafikler getirmekse, o zaman Arc A370M, Intel’in kendi performansını önemli ölçüde geride bırakan bir başarıdır. entegre Iris Xe grafikleri ve AMD’nin Radeon Vega 8 grafikleri. Ancak, diğer grafik kartlarıyla karşılaştırmalar o kadar da pembe değil. Notebookcheck’in belirttiği gibi, Arc A370M en çok giriş seviyesi ayrı bir kart olan Nvidia GeForce GTX 1050 Ti ile karşılaştırılabilir. 2016’da piyasaya sürüldü. Bu, birkaç yıl önce satın aldığım Dell XPS 15’te bulunanla aynı.

Bu sonuçların altında yatan şey, Arc A370M’nin performansının, çalıştırdığınız oyun ve grafik ayarlarına bağlı olarak çılgınca değişmesidir. Bu sürpriz olmamalı, yeni kart için oyunları optimize etme konusunda bazı geliştiricilerin diğerlerinden önde olabileceğini düşünmeks. İçinde Final Fantasy XV, Arc A370M, GTX 1050 Ti’den yaklaşık 4,5 kare öndeydi. Ancak, içinde GTA VArc, daha yüksek grafik ayarlarında %50’ye kadar daha yavaş ve düşük ayarlarda Nvidia’dan biraz daha iyi performans gösterdi.

Entegre grafiklere karşı nasıl yığıldığına bakıldığında, Arc A370M Siberpunk 2077 1080p’de yüksek saniyede 24 kare hızındayken, Ryzen 5000 CPU’ya yapıştırılmış Radeon RX Vega 8 yalnızca 12 kare/saniye. Benzer şekilde, ayrık Intel kartı oynadı cadı 3 (aynı ayarlarla) 56 fps’de, Radeon’dan 21 fps’ye ve GeForce MX450’den 34 fps’ye kıyasla, başka bir giriş seviyesi ayrı GPU. GTX 1050 Ti de Arc’ın gerisinde kaldı, 45 fps’de. Intel’in önünde GTX 1060 (68 fps), RTX 3050 (89 fps) ve RTX 3050 Ti (90 fps) vardı.

Intel Ark

Intel Arc mobil grafikleri
resim: Intel

Arc A370M, sentetik kriterlerde iyi bir iş çıkardı ve GeForce GTX 1060’a ayak uydurabileceğini düşündüren puanlar. Ancak Notebookcheck’in gösterdiği gibi, Nvidia kartı neredeyse her zaman koştu kesinlikle GPU’ya bağlı testler sırasında daha yüksek karelerde oyunlar.

Bu bir dizüstü bilgisayar kartı olmak, verimlilik performans kadar önemlidir. Ne yazık ki Arc A370M burada da rekor kırmıyor. cadı 3 ile harici bir monitörde çalışırken 31W çekti Arc A370M önemli ölçüde daha hızlı RTX 3050 Ti’de 50W kullanmaya kıyasla. Evet, Arc kartı o kadar güç kullanmaz, ancak güç-performans oranı hakkında yazılacak bir şey değildir.

Bunlar, stok sürücülerinde çalışan perakende Arc A370M ile bir üretim dizüstü bilgisayarı kullanan güvenilir bir haber kuruluşu tarafından yürütülen gerçek kıyaslamalardır. Bu sonuçlardan ne çıkarabiliriz? Intel’in giriş seviyesi ayrık grafik kartı, entegre çözümlere göre önemli bir yükseltme olsa da, Nvidia seçenekleri daha iyi performans-watt sayıları sağlar. Tabii ki, bunlar hala erken günler, ve önümüzdeki haftalarda ilk Ark ile çalışan ünitelerimizi aldığımızda ek kriterler ve karşılaştırmalar sağlayacağız.Kaynak : https://gizmodo.com/intel-arc-a370m-benchmarks-nvidia-gtx-1050-ti-1060-rtx-1849099283

Yorum yapın