Epic Games tarafından desteklenen, dağıtılmış bilgi işlem başlangıcı Hadean, meta veri tabanına güç sağlamak için 30 milyon dolar elde etti • Teknolojik Haberler


hadiGelişmekte olan metaverse için altyapı oluşturmak üzere yola çıkan İngiltere merkezli, dağıtılmış, uzaysal bir bilgi işlem başlangıcı olan Tencent ve Epic Games de dahil olmak üzere yıldız bir yatırımcı kadrosundan 30 milyon dolarlık bir A tur finansmanı kapattı.

2015 yılında Londra’da kurulan Hadean, şirketin beta sürümünde çalıştığı 2017’de Teknolojik Haberler, “herkesin emrinde süper bilgisayar düzeylerinde işlem gücü” sağlamak için geniş bir misyonla yola çıktı. Aradan geçen yıllarda, Hadean temel ürününü farklı kullanım durumları için yineledi ve özellikle oyun alanında önemli bir oyuncu olarak ortaya çıktı. Minecraft gibi büyük hitlere güç veriyor.

Sonuç olarak, Hadean, geliştiricilerin kod tabanlarını, önemli bilgi işlem gücü gerektiren yazılımları desteklemek için ölçeklendirmelerine yardımcı olmakla ilgilidir; bu, Minecraft’ın özellikle internet üzerinden çok oyunculu etkileşimi içerdiğinde talep ettiği bir şeydir. Hadean’ın uzamsal simülasyon kitaplığı, tüm büyük oyun motorlarıyla bütünleşir ve MMO’nun (devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun) ve diğer çevrimiçi oyun geliştiricilerinin, oyuncu sınırlarını koymaktan veya diğer teknik (ancak sınırlı) hileleri kullanmaktan kaçınmasına yardımcı olur. Aynı anda katılan yüzlerce veya daha fazla oyuncunun yarattığı sorunlar. Tek oyunculu çevrimdışı konsol oyununun derinliğini, karmaşıklığını ve gerçekçiliğini korurken, korkunç “gecikmeyi” uzak tutmakla ilgilidir. Bu, Hadean’ın platformunun şirketin ifade ettiği gibi “aşırı ara katman yazılımı, orkestrasyon ve aşırı mühendisliği” ortadan kaldırması ve oyunun gerektirdiği şekilde daha fazla veya daha az kaynağı dinamik olarak sağlamasıyla, dağıtılmış bilgi işlemin büyüsü ile elde edilir.

Ancak temel teknoloji, kaynak yoğun kurumsal uygulamalardan web 3.0’a, blok zincirine ve tabii ki meta veriye kadar hemen hemen her kullanım durumu için kullanılabilir. Temmuz ayında Hadean bir sözleşme imzaladı İngiliz Ordusu ile kara savaşı için simüle edilmiş bir eğitim ortamı inşa etmek.

Büyük isim destekçileri

Ve Hadean’ın şimdi bir dizi ünlü destekçiyi güvence altına aldığı bu zemine karşı. Önce Telegraph gazetesi olarak geçen ay rapor edildi [paywalled]Hadean başlangıçta Çinli teknoloji devi Tencent ve InQTelVirginia, ABD merkezli CIA destekli, kar amacı gütmeyen bir risk sermayesi şirketi Ortaya çıktığı gibi, Hadean hala finansman turunu kapatma sürecinde olduğu için bu ilk açıklama biraz erken geldi ve bugün duyurulan da bu.

(Bilinen) destekçilerin tam listesi, lider yatırımcı Molten Ventures (eski adıyla Draper Esprit), Tencent, 2050 Capital, Alumni Ventures, Aster Capital, Entrepreneur First, InQtel ve aynı zamanda bir Hadean müşterisi olan güçlü Epic Games’i içeriyor. Teknolojik Haberler’a gönderdiği bir e-postada, Hadean CEO’su Craig Beddis, Epic Games’in A serisine geç geldiğini ve bu nedenle dönüştürülebilir bir notla yatırım yapmak zorunda olduğunu söyledi, bu da temelde öz sermayeye dönüşecek kısa vadeli bir borç olduğu anlamına geliyor.

Epic Games kısa süre önce çocuk dostu bir metaverse olarak lanse ettiği şeyi inşa etmek için yaklaşık 2 milyar dolar topladı ve bu, halihazırda birlikte çalıştığı bir şirkete neden doğrudan yatırım yaptığına dair güçlü bir ipucu veriyor.

Epic’in Unreal Engine Ekosistemi Başkan Yardımcısı Marc Petit yaptığı açıklamada, “Hadean’ın bilgi işlem gücü, ölçeklenebilir bir meta veri tabanı oluşturmaya çalışırken ihtiyaç duyulan altyapıyı sağlayacak” dedi. “Şirketin teknolojisi, çok sayıda eşzamanlı kullanıcıyı etkinleştirerek ve içerik oluşturucular ve geliştiriciler için yeni araçların kilidini açarak Epic’in Unreal Engine’ini tamamlıyor.”

Mevcut durum göz önüne alındığında, Tencent’in katılımı da dikkate değerdir. arasındaki jeopolitik gerilimler Çin ve ABD Beddis, Hadean’ın kalabilmesi için Tencent’ten teklif edilenden daha az para aldığını açıkladı. CFIUS (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yabancı Yatırım Komitesi) uyumludur ve ulusal güvenlik incelemesinden kaçınır.

Bankada 30 milyon dolar daha ve daha önce yaklaşık 16,5 milyon dolar tutarındaki başlangıç ​​turlarına ek olarak, Hadean oyun, hükümet ve kurumsal alanlardaki mevcut çekişini ikiye katlamak ve her türlü gücü sağlamak için iyi finanse edildi. web 3.0 ve meta veri deposu uygulamaları.

Beddis, “Hadean’ın misyonu, fiziksel ve sanal dünyalar arasında köprü kurmak – daha iyi kararlar vermemize ve nihayetinde fiziksel dünyadaki yaşam kalitemizi iyileştirmemize yardımcı olmaktır” dedi. “Bugünün sanal dünyaları sınırlı bir deneyimdir – küçük ölçekli, silolu ve güvensiz. Bu nedenle, bugün uğraştığımız teknik zorluklar bunlar. Ancak meta verinin gerçek başarısının ve kitlesel olarak benimsenmesinin, içerik oluşturucuların açık ve sağlam bir hizmet olarak meta veri tabanı teknolojilerinden yararlanarak kendi deneyimlerini ölçekte oluşturabilme kolaylığına bağlı olacağına inanıyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/distributed-computing-startup-hadean-nabs-30m-to-power-the-metaverse/

Yorum yapın