Epic Games az önce bütün bir Bandcamp satın aldı ve bugün Cuma bile değil – Teknolojik Haberler


Mutlu Bandcamp Çarşamba. Fortnite yapımcısı Epic Games, kendini bütün bir Bandcamp’a muamele etmek. Müzik indirme sitesi, satın alma işlemini bugün bir blog yazısında duyurdu ve kurucu ortağı ve CEO’su Ethan Diamond ile bağımsız bir varlık olarak çalışmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Diamond, gönderide, “Dünyadaki en açık, sanatçı dostu ekosistemi inşa etme vizyonunu paylaşıyoruz ve birlikte sanatçılar için çalışmaları için adil bir şekilde tazmin edilmeleri için daha fazla fırsat yaratabileceğiz” dedi.

Nispeten her zamanki gibi iş yaklaşımı, Bandcamp’ın pazar yeri, topluluk ve editoryal ürünü The Daily’nin bağımsız varlıklar olarak sürekli çalışmasını içerir. Şirket, planlandığı gibi Bandcamp Fridays’i de işletmeye devam edeceğini söyledi. Hizmet kesintisini satın alımlardan kaldıran aylık etkinlik, pek çok müzisyen turnelerin kapanması sırasında geçimini sağlamakta zorlandığı için çılgınca popüler bir özellik oldu.

CEO, “2008’deki kuruluşumuzdan bu yana, sanatçıların hayranlarının doğrudan desteğiyle başarılı oldukları bir topluluk oluşturarak müziğin iyileştirici gücünü yaymaya yardımcı olmak olan misyonumuzu sürdürmekle motive olduk, diye ekliyor. “Bu basit fikir, sanatçılara ve plak şirketlerine 1 milyar doları aşan ödemelerle iyi çalıştı.”

Tematik açıdan bakıldığında tuhaf bir kazanım olduğu kesin. Ancak Epic, son yıllarda büyük ölçüde Fortnite’ın vahşi popülaritesi sayesinde kasasında bir ton fon ile bir satın alma yırtılması yaşıyor. Bu arada pandemi, birçok müzisyeni işleri ve dünyaya yaymak için kullandıkları platformlarla olan ilişkilerini yeniden değerlendirmeye zorladı. Bandcamp, Spotify gibi devlere kıyasla kendisini çok daha müzisyen dostu bir hizmet olarak konumlandırdı ve teklifler listesine canlı yayın konserleri gibi şeyler ekledi.

Epic Başkan Yardımcısı Steve Allison, “Bandcamp ekibini Epic Games’e davet etmekten daha heyecanlı olamazdık” dedi. ayrı bir gönderi. “Bandcamp, müzikteki en iyi gelir modellerinden ve koşullarından biriyle, hayranlarının doğrudan desteği sayesinde geleceği parlak sanatçıların başarılı olabileceği inanılmaz bir topluluk ve iş kurdu. Bu, Epic’in tüm medyadaki içerik oluşturucuları destekleme ve hayranlarıyla doğrudan bağlantı kurmalarını sağlama yaklaşımıyla yakından uyumludur.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/02/epic-games-just-bought-an-entire-bandcamp-and-its-not-even-friday/

Yorum yapın