En Zor 5 Yaz Hedefinizle Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?


Artık Haziran ayında olduğumuza göre yaz resmen geldi ve herkesin hayal edebileceğinden daha hızlı ilerliyor. Peki, en zorlu yaz hedeflerinize ulaştınız mı?

Yazın, havuz kenarında, plajda veya arkadaşlarla konserlere katılmak için popüler bir “zaman” olduğunu biliyorum. ‌‌‌Ama ne yazık ki, onları sevsem de yaz tüm bunlardan ibaret değil.

Bunun yerine, yaz‌ ‌hedeflerinizi, özellikle de sonbahara kadar ulaşmak istediğiniz hedefleri düşünün. Kişisel, profesyonel ve akademik ilerleme hedeflerinizi belirlediniz mi?

Yaz genellikle düşünme, tazelenme, yeniden odaklanma ve gençleşme mevsimi olsa da, yeni şeyler keşfetmek ve denemek için de harika bir zaman. Ve tatiller veya yaz tatilleri sayesinde daha fazla müsaitliğe sahip olduğunuz için, aslında hedeflerinize odaklanabilirsiniz. ‌

Sıcak hava sayesinde daha fazla enerjiye ve daha iyi bir ruh haline sahip olacaksınız. Böylece, tozlu ve tamamlanmamış kova listenizle uğraşmaya başlayabilirsiniz.

Yine de yazın tadını çıkarabilirsiniz.

Yine de yazın tadını çıkarabilirsiniz. Resim Kredisi: Juan Salamanca; Peksel; Teşekkürler!

En Zor Beş Yaz Hedefinizin üstesinden gelin

Seninle uğraşmak en zorlu yaz hedefleri kolay değil, özellikle dışarıda olmak ve güneşte eğlenmek istediğinizde.

Hedeflerinize ulaşmak için bu ipuçlarını kullanın ve yine de yazın köpek günlerinin tadını çıkarın.

1. Hedefi ortaya koymak.

Yaz hedefleri diğer hedeflerden farklı değildir. ‌İlk adım‌ ‌a‌ ‌listesi yapmaktır. Bunalmış hissetmemek için, listeniz yalın ve ortalama olmalıdır. Başka bir deyişle, değeri olan şeylere öncelik verin.

Hedeflerinizi planlamak da önemlidir. ‌Kendinizi sorumlu tutmak da çok önemlidir. ‌Hedeflerinizi yazmak, bunu yapmanıza yardımcı olur.

“Hedeflerinizi yazılı olarak canlı bir şekilde tanımlamak, hedef başarısı ile güçlü bir şekilde ilişkilidir” yazar kurucusu Mark Murphy www.LiderlikIQ.com. “Ve Hedeflerini canlı bir şekilde tanımlayan veya hayal eden kişilerin, bunları başarıyla gerçekleştirme olasılığı 1,2 ila 1,4 kat daha fazladır. olmayan insanlardan daha fazla.” Bu, harici depolama ve kodlama sayesinde olur.

Hepsinin en iyisi? Ne zaman ihtiyacın olursa buna tekrar başvurabilirsin.

Bir sonraki adım, bir son tarih seçmektir. ile bir son tarih belirlemek, iz üzerinde kalacaksınız. Son teslim tarihleri ​​ayrıca sizi sorumlu ve motive tutar.

Son olarak, ‌ ‌yap‌ ‌bunu‌ ‌liste‌ ‌görünür. ‌Her gün görebileceğiniz bir yere koyun, örneğin buzdolabınıza, bilgisayarınıza veya takviminize. ‌Günlük hatırlatıcılar, Takipte kal.

Başka seçenek? ‌Günlüğünüze‌ ‌hedeflerinizi‌ ‌ ‌a‌ ‌yazın. ‌Ardından gün sonunda bunlar üzerinde düşünebilir veya gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

2. Yaz ve hedefler konusundaki zihniyetinizi değiştirin.

Bu geçiş dönemini bir mola olarak görmek yerine, değişim için bir fırsat olarak görün. ‌Bu zihniyet büyük bir fark yaratacak.

“Bir şeylere bakış açınızı değiştirirseniz, baktığınız şeyler değişir.” söz konusu Wayne Dyer, bir ‌yazar‌ ‌ ve‌ ‌motivasyonel‌ ‌konuşmacı. ‌Yazı bir değişim ve yenilenme zamanı olarak düşünün. ‌Yaz hakkında daha az geleneksel düşünmek, en zorlu ‌hedeflerinizi bile başlatmanın ve tamamlamanın anahtarı olabilir.

Zihnimizin güçlü olduğu bir sır değil. ‌Ama aklınızı tatil moduna sokarsanız, “bir ara verelim” diye düşünürsünüz. ‌Fakat öte yandan, zihninizi değişim için bir zamana ayarlamak, “sırada ne var” konusundaki tutumunuzu belirler.

Daha iyi? Düşünmek özgürlük zihniyetini benimsemek Dört Temmuz ile uyum sağlamak için. ‌Aslında, bu büyüme zihniyeti, sizi‌ ‌geriden‌ ‌tutmaktan‌ ‌ ‌ ne olursa olsun‌ kurtulmanıza izin verir. Bu tür bir zihniyet geliştirmek için, önceliklerinizi etkiliyorsa istekleri geri çevirerek biraz bencil olun.

3. ‌‌‌Kendiniz için aylık, haftalık ve hatta günlük hedefler belirleyin ve süreç boyunca periyodik olarak kontrol edin.

Nicolas Cole, “Aslında hedef belirlemek kolaydır” diye yazıyor. Hızlı Şirket. “İnsanların mücadele ettiği şeylerin hesap verebilirlik tarafı.”

Cole, “Yazınızı büyük bir zaman dilimi (90 gün) olarak düşünmek yerine, yazınızı üç ayrı bölüm (Haziran, Temmuz ve Ağustos) olarak görselleştirmeye çalışın” diyor. ‌Sonra,‌ ‌bu bölümlerin her birini daha küçük bölümlere ayırın‌ ‌(Hafta‌ ‌1,‌ ‌Hafta‌ ‌2,‌ ‌Hafta‌ ‌3,‌ ‌Hafta‌ ‌4). “Ve sonra bu alt bölümlerde, o haftaların her birini oluşturan her günü gerçekten içselleştirin (1. Gün, 2. Gün, 3. Gün, 4. Gün, 5. Gün, 6. Gün, 7. Gün).

Sonraki adım, sorarak her biri için ‌mikro hedefler belirlemektir:

  • Haziran, Temmuz veya Ağustos sonunda nerede olmak istersiniz?
  • Oraya ulaşmak için hangi hedeflere ulaşmalısınız?
  • Ardından, bu hedefleri ‌haftalık‌‌ ‌dönüm noktalarına bölmek için ne yapabilirsiniz?
  • Son olarak, bu kilometre taşlarının her birini ‌günlük‌‌ ‌mikro kilometre taşlarına ayırabilir misiniz?

Cole, “Önünüzdeki bir sonraki adımı (üç aylık yolculuğun tamamı yerine) görmenize ne kadar çok yardımcı olabilirseniz, tutarlı ve sürece bağlı kalma olasılığınız o kadar yüksek olur” diye ekliyor.

4. Yaz durgunluğuna düşmeyin.

Yaz aylarında verimliliğin tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğu bir sır değil — ‌özellikle‌ ‌in‌ ‌Temmuz‌ ‌ve‌ ‌Ağustos. ‌Captivate Office Pulse’un araştırmasına göre, yaz aylarında üretkenlik yüzde 20 düşüyor. ‌Ayrıca, katılım yüzde 19 azaldı ve iş geri dönüş süresi yüzde ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ arttı.

Bunun birkaç nedeni var. Yeni başlayanlar için, insanlar tatilde. Belki spor salonu arkadaşınız şehir dışındadır, yani sizi sorumlu tutacak kimseniz yoktur. Belki de iş arkadaşınız uzun bir hafta sonu için ofis dışında olduğu için iş yerinde bir projeyi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca ciddi FOMO vakaları geliştirme eğilimindeyiz. Arkadaşlarınızla sahilde olmak varken neden hedeflerinize odaklanasınız ki? Ve elbette, daha önce de belirtildiği gibi, hava durumu var.

Yaz durgunluğuna düşmeyi nasıl önleyebilirsiniz? İlham arayabilirsin. Belki havuz başında dinlenirken kitap okumak. Belki bir akıl hocası veya sizi zorlayan biriyle bir yürüyüş toplantısı planlayabilirsiniz.

Veya hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak yeni beceriler öğrenmek için bir ders alabilir veya etkinliklere katılabilirsiniz. Ve işyeri normalden daha sessizse. Öncelikle — planlar yapmak ve bunları başarmak için adımlar atmak.

5. Kilit taşı alışkanlıklarını günlük rutininizin bir parçası haline getirin.

Yaz aylarında, hayatınızı iyileştirmek için birçok şansınız var. Örneğin, sağlığınıza öncelik vermek istediğinizi varsayalım. ‌Sağlıklı uygulamaları günlük yaz rutininize dahil etmek, bu mevsimsel alışkanlıkları don ve daha serin havalar başlamadan önce ikinci doğaya dönüştürebilir.

Örneğin araştırmalar, doğada vakit geçirmenin stresi, kalp atış hızını ve kan basıncını, yani kalp hastalığı için tüm risk faktörlerini azalttığını gösteriyor. Yaz ayları, arkadaşlar ve aile için yürüyüş, yüzme, bisiklete binme ve doğa yürüyüşü gibi sporların keyfini çıkarmak için harika bir zamandır. ‌Ailenizde onlara zaman ayırarak, açık hava etkinliklerini ailenizin haftalık programına dahil edin. takvim. Dahası, bu ekran süresi kullanımınızı azaltabilir.

Hedeflerine ulaşmak istiyorsan yapmalısın kilit taşı alışkanlıklarını aşılamak.

Kitabında, Alışkanlığın Gücü, Charles Duhig kilit taşı alışkanlığını uygun bir şekilde anlatıyor. Herhangi bir yapının temel taşı olarak, kilit taşı her şeyi yerinde tutar. ‌Ayrıca, kilit taşı alışkanlıkları, kötü olanları ortadan kaldırmaya yardımcı olurken diğer iyi alışkanlıkların gelişimini teşvik eder.

Kilit taşı alışkanlıkları geliştirirseniz, hedeflerinize ulaşırken aynı zamanda kendinizi geliştirebilirsiniz. zaman yönetimi.

Takvim’de İlk Yayınlandı. Burayı oku.

Resim Kredisi; SHVETS üretimi ile; Peksel; Teşekkürler!

Takvim

Takvim

Biz Takvim’iz, dünyayı çok daha üretken bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. Bizi çevrimiçi olarak kontrol edin

Kaynak : https://readwrite.com/how-to-tackle-your-5-toughest-summer-goals/

Yorum yapın