En son göçmenlik haberleri hakkında 2 soru – Teknolojik Haberler


​​İşte teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”nin başka bir baskısı.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden koşmasına olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda ya da Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, çok isterim. sorularını cevapla sonraki sütunumda.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Dear Sophie” sütunlarına erişim kazanır; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Gelecek yıl, finans alanında yüksek lisans derecesi ile mezun olacağım.

Amacım, F-1 OPT’deyken bir fintech girişimini birlikte kurmak. Genişletilmiş STEM alanları listesi göz önüne alındığında, STEM OPT’ye hak kazanabileceğimi duydum. STEM OPT üzerinde girişimimde çalışmaya devam edebilecek miyim?

— Odaklanmış Kurucu

Sevgili Odaklı,

Evet, 24 ay için uygun olabilirsiniz KÖK OPT son yasal güncellemelere dayalı olarak finans alanınızda genişleme. ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerini (USCIS) denetleyen ABD İç Güvenlik Bakanlığı, kısa süre önce finansal analitiği ve diğer 21 çalışma alanını nitelikliler listesine ekledi. STEM dereceleri. Derece alanınıza göre STEM uygunluğunuzu doğrulamak için üniversitenizdeki uluslararası öğrenci ofisi ile konuşun.

Kurucu ortak olduğunuz şirkette çalışmaya devam ederken STEM OPT çalışma izni almak karmaşık olabilir, bu yüzden deneyimli bir göçmenlik avukatıyla çalışmanızı tavsiye ederim. Kendi şirketinizi oluşturmak ve çalışmak dır-dir altında izin verilir OPTancak STEM OPT uzantısına yalnızca kurucu ortak statünüze rağmen bir iyi niyetli iş ilişkisi şirketinizle ve tüm düzenleyici gereksinimlerin karşılandığından emin olun.

STEM OPT gereklilikleri kapsamında, şirketiniz ayrıca sizin için resmi bir eğitim planı ve öğrenme hedefleri tasarlamalı ve USCIS E-Doğrulama sistem.

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Girişiminizin tüm STEM OPT gerekliliklerine uygun olduğundan emin olmak ve ABD’deki girişiminizle birlikte yaşamaya, büyümeye ve gelişmeye devam etmenizi sağlayacak diğer göçmenlik seçenekleri hakkında rehberlik almak isteyeceksiniz. H-1B piyango eğer uygunsan.

Bu yılki kayıt dönemi 1-18 Mart tarihleri ​​arasındadır. STEM OPT’ye hak kazanmak, her yılın H-1B piyangosunda seçilmek için size daha fazla şans verir ve şirketiniz sizi arka arkaya birkaç yıl kaydettirebilir.

STEM OPT için nitelikli STEM alanlarının listesini genişletmek, Biden-Harris yönetiminin küresel STEM yeteneğini çekmek ve elde tutmak, yeniliği teşvik etmek ve ABD ekonomisini güçlendirmek için göçmenlik politikalarını genişletme çabasının bir parçasıdır. Yeni politikalar aynı zamanda J-1 eğitim ve kültür değişim vizesi, O-1A olağanüstü yetenek vizesi ve EB-2 NIW (Ulusal Faiz Feragatı) yeşil kart. Bu diğer göçmenlik seçeneklerinden herhangi birinin sizin için işe yarayıp yaramadığını avukatınızla görüşün.

Aslında dün gece Başkan Joe Biden, Sendika adresi:

Tüm bunları, nesiller boyu göçmenleri bu topraklara – benim atalarım ve sizin gibi pek çoğunuzun – yönlendiren özgürlük meşalesini yakarken yapabiliriz.

Hayalperestler, geçici statüde olanlar, tarım işçileri ve temel işçiler için vatandaşlığa giden bir yol sağlayın.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ileri eğitim alan ve öncü girişimler yaratan siz ve diğer birçok kişinin kesinlikle “temel işçiler” olarak kabul edileceğine inanıyorum, bu yüzden göçmenlik reformunu da gerçekleştirmeye odaklanalım.

Yolculuğunuz için en iyi dileklerimle.

– Sofya


Sevgili Sophie,

Geçen yıl Kongre’de tanıtılan başlangıç ​​vizesinde son durum nedir?

— Florida’da Kurucu

Sevgili Kurucu,

Başlangıç ​​vizesi Kongre’de hala canlı! Geçen ay, Rep. Zoe Lofgren’in (D-CA) başlangıç ​​vizesi — Let Immigrants Kickstart Employment (BEĞENMEK) Yasası — Amerika İmalat için Fırsatlar Yaratma, Teknolojide Üstünlük ve Ekonomik Güç (YARIŞMALAR) Yasasına eklendi (HR 4521).

Meclis’in yakın zamanda parti çizgisinde kabul ettiği Amerika REKABET Yasası, Senato’nun ABD Yenilik ve Rekabet Yasası’nın Meclis versiyonudur (1260.) ABD’yi Çin’e karşı daha rekabetçi hale getirmek için yerli yarı iletken üretimine yatırım yapmayı ve araştırma ve teknolojiyi artırmayı amaçlayan kapsamlı bir yasa tasarısı. Senato yasasını geçen yıl onayladı. Oldukça havalı, değil mi? Kesinlikle heyecanlıyız.

Meclis mevzuatı, startup kurucuları ve startuplarında mülkiyet hissesi olan temel çalışanlar için bir W (göçmen olmayan) vize kategorisi oluşturur ve onlar ve startupları belirli nitelikleri karşılar.

İlk üç yıl için W vizesine hak kazanmak için:

  • Başlangıç, beş yaşından küçük bir ABD şirketi olmalıdır.
  • W vize adayı, başlangıçta en az %10 hisseye sahip olmalıdır.
  • W vize adayı, başlangıçta merkezi ve aktif bir rol oynamalıdır.
  • Başlangıç, ABD’li yatırımcılardan en az 250.000 ABD Doları veya federal, eyalet veya yerel hükümet hibelerinde en az 100.000 ABD Doları almış olmalıdır.

Fazlası var! W vizesi sahiplerinin aileleri, bağımlı W vizesi almaya hak kazanacaktır. Mevzuat, belirli koşulların yerine getirilmesi durumunda W vizelerinin üç yıl daha uzatılmasına izin vermektedir. W vizesi sahipleri, yıllık sayısal ve ülke bazında limitlerden muaf olan yeşil kartlara hak kazanabilirler.

Başlangıç ​​vizesi oluşturmanın yanı sıra, Amerika REKABET Yasası, bireyleri ve ailelerini, STEM alanında doktora derecesine sahip olan bireyleri ve ailelerini yeşil kartlardaki sayısal ve ülke başına sınırlardan muaf tutacaktır.

Biraz zaman ayırabilirseniz, başlangıç ​​vizesi için destek oluşturmaya yardımcı olabilirsiniz: girişimcilik yolculuğunuzu, başlangıç ​​vizesini Senato rekabetçilik faturasına dahil etmeye teşvik etmek için senatörlerinizle paylaşın ve başlangıç ​​vizesinin neden olduğunu bilmelerini sağlayın. ABD’yi rekabetçi ve yenilikçi tutmak için gerekli.

Bu arada, şu anda kullanabileceğiniz seçenekleri arıyorsanız, şunları göz önünde bulundurun: Uluslararası Girişimci Şartlı Tahliye (IEP). Asgari yatırım ve hibe gereksinimlerinin geçen yıl yaklaşık %6 arttığını lütfen unutmayın. IEP hakkında konuştuğum bu önceki Sevgili Sophie sütununa bir göz atın ve diğer vize ve yeşil kart seçenekleri başlangıç ​​kurucuları için.

Başlangıç ​​vizesiyle ilgili güncellemeler için burayı tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

—Sophie


Sophie’ye bir sorunuz mu var? burada sor. Açıklık ve/veya boşluk için gönderiminizi düzenleme hakkını saklı tutarız.

“Sevgili Sophie” bölümünde verilen bilgiler genel bilgilerdir ve yasal tavsiye değildir. “Sevgili Sophie”nin sınırlamaları hakkında daha fazla bilgi için lütfen tam sorumluluk reddimiz. “Sevgili Sophie” federal olarak tescilli bir ticari markadır. Sophie ile doğrudan şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Alcorn Göçmenlik Yasası.

Sophie’nin podcast’i, Tech Startup’lar için Göç Yasası, tüm büyük platformlarda mevcuttur. Misafir olmak isterseniz, başvuruları kabul ediyor!

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/02/dear-sophie-2-questions-about-the-latest-immigration-news/

Yorum yapın