En İyi Ücretsiz AI Sanat Üreticileri


Yağlı boya tarzında dönen çizgileri olan bir köpeğin görüntüsü.

Bazen köpeğimin biraz daha Pieter Bruegel sanat eserine benzemesini tercih ederim ve AI sayesinde bu olasılık parmaklarımın ucunda.
resim: Kyle Barr/Derin Rüya Jeneratörü

Geçilmez kovan internetin zihni benden daha iyi bir sanatçı. Bu bir tartışma konusu değil, bu bir gerçek. Elbette yazabilirim, ama yağlı boya denemelerimin kaba doğasına – tüm bu vahşetlerin bir bodrum rafında oyalanmasına tanık olmak zorunda değilsin. En kötü AI görüntü oluşturucuları ve bunların garip saplantılar bazı gardıropların garip – neredeyse rahatsız edici – bir akışkan kalitesi var ve bu da her tasvir girişimini çok farklı kılıyor.

Yapay zeka tarafından oluşturulan resimlerin meşru “sanat” olup olmadığı sorusunu bir kenara bırakırsak, sistem tarafından üretilen en iyi görüntüler, garip bir kabus yaratmanın yollarından daha fazlasıdır. çeşitli sanat tarzlarında tasvir edilen ünlülerin tasvirleri. Aynı zamanda, dijital sanatçının, kullanıcıların orijinal resimlerinin veya istemlerinin izlenimci, tuhaf biçimli bir “yorumunu” belli belirsiz sunması yeterli değildir.

Teknoloji ve sanat arasındaki tüm bu eziyetin ortasında, tuval üzerine fırça sanatında en eğitimsiz kişilerin bile anlayabileceği bir orta yol vardır. Bize ne ilham verebilir? Ne ilgimizi çekebilir? AI görüntü oluşturucularının yapma kapasitesi budur.

Çoğu insan Dall-E gibi sağlam bir programa sahip olamaz ve ben şahsen bekleme listesine sıram gelene kadar başparmaklarımı oynatmak istemiyorum. Dall-E 2, mevcut birçok çevrimiçi versiyona kıyasla çok güçlü bir rakip gibi görünüyor, ancak daha “sanat temelli” AI jeneratörlerine kıyasla ne kadar iyi olduğunu merak ediyorum.

Bu yüzden ücretsiz AI sanat üreticilerine veya en azından ücretsiz deneme seçenekleri sunanlara dönüyoruz. Her programı en iyi şekilde sıralamak için, son zamanlarda okuduğum bazı kitaplara dayanarak hepsine aynı, oldukça ezoterik metin istemleri verdim. Bu kitaplar şunları içerir:

Sarkaç Güneşi Altında Jeanette Ng tarafından

Komut istemi: “Arcadia’nın kalbinde bir sarkaç güneşinin altında bir erkek ve kadın duruyor.”

Mülksüzler Ursula K. LeGuin tarafından

Komut istemi: “Yalnız bir matematikçi, hiçbir şeye sahip olmayan tozlu bir gezegende duruyor.”

İmparatorluk Adında Bir Hafıza tarafından Arkady Martine

Komut istemi: “Yabancı bir kadın, kozmik bir imparatorluğun entrikalarına karşı tek başına mücadele ediyor.”

Metin istemleri yerine fotoğraf gerektiren birkaç görüntü oluşturucu vardır. Tutarlı tutmak istesem de, onları dışlamak yerine farklı sistemleri tercih ederim. Metin istemlerine izin vermeyen görüntü oluşturma platformları için her biri için aynı görüntüyü kullandım:

Skip adlı genç tazıya merhaba deyin.

Skip adlı genç tazıya merhaba deyin.
Fotoğraf: Kyle Barr

Ben herhangi bir hayal gücüyle sanat eleştirmeni değilim, ama en azından yapay zekanın ürettiği sanatın gerçekten türev olmayan veya buna dayanan bir şekilde bir istemi tasvir etmeye çalışıp çalışmadığını söyleyebilirim. sanatın kopyalanması ve çoğaltılması internette bulundu.

Dürüst olmak gerekirse, daha popüler birkaç ücretsiz sanat üreticisinden elde edilen bazı sonuçlara hoş bir şekilde şaşırdım. Bir bakalım, olur mu?Kaynak : https://gizmodo.com/ai-art-generator-midjourney-starry-ai-1849397263

Yorum yapın