En İyi Oyun Monitörleri – Tatil 2022


HDR bölümünde paylaşılacak iyi haberler var çünkü sonunda önerilecek bir dizi sağlam HDR monitör seçeneği var. Bunlar çok değerli olacak — düzgün, gerçek HDR performansı istiyorsanız, en az 800$ ile ayrılmaya istekli olmanız gerekir — ama aynı zamanda, gerçek HDR monitörler hiç bu kadar uygun fiyatlı olmamıştı, bu yüzden sonunda yapabiliriz Bu ekosisteme atlamanızı öneririz.

Şu anda üç iyi seçenek var: Alienware AW3423DW, 42 inç boyutunda LG C2 OLED ve Samsung Odyssey Neo G7. En iyisini seçmek zorunda kalsaydık, her ikisi de OLED ekran olan Alienware veya LG C2 arasında kalırdık. 1.196 bölgeli VA LCD paneliyle Samsung Odyssey Neo G7 rahatlıkla 3. sıraya yerleşir, hareket netliği o kadar iyi değil, HDR deneyimi iyi ama OLED’ler kadar iyi değil ve parlaklık daha iyi olsa da hayal kırıklığı yaratıyor Samsung’un daha zayıf renk doğruluğu, kötü görüş açıları ve daha az sağlam HDR optimizasyonu. Bununla birlikte, aynı zamanda, çok makul bir fiyat olan 800 $ ile üçü arasında en uygun olanı.

Neo G7 tavsiyesini sürdürmemizin nedeni, en standart, masaüstü dostu monitör olmasıdır. LG C2’nin muazzamlığını veya AW3423DW’nin ultra geniş yapısını istemiyorsanız, 1000R kavise tahammül edebiliyorsanız Neo G7 harika bir seçimdir. En iyi metin netliğine sahiptir ve belki de daha normal masaüstü kullanımı için en uygun olanıdır. Ve bazı alanlarda OLED’ler kadar iyi olmasa da, yine de birçok alanda bir LCD için sağlam performans sunuyor.

42 inç LG C2 büyüktür ve 34 inç ultra geniş AW3423DW’den tamamen farklı bir formattır. Ancak, C2 aslında “ultra geniş” AW3423DW’den biraz daha geniş olduğundan ve daha geniş bir genel ekran alanı için size çok daha fazla yükseklik sağladığından, burada sınırda olmak için pek çok neden olduğunu düşünüyoruz.

Ayırıcı faktörler şunlardır: AW3423DW, DisplayPort konektörü, daha yüksek sürekli parlaklık ve daha iyi yakma politikası sayesinde PC kullanımına daha uygun, daha yüksek yenileme hızına sahip 175 Hz bir ekrandır. LG C2’ye benzer HDR performansına sahip ve bazen benzer siyah seviyelerini korurken aslında daha parlak olabiliyor. İyi bir fabrika kalibrasyonuna, harika HDR doğruluğuna ve yeterli stand ergonomisine sahiptir.

LG C2, özellik setiyle lider durumda, akıllı özelliklere ve AW3423DW’nin desteklemediği Dolby Vision desteği de dahil olmak üzere çok daha geniş kalibrasyon seçeneklerine sahip tam gelişmiş bir TV. Daha büyük, daha iyi ekran kaplaması, daha iyi alt piksel düzeni ve HDMI 2.1 desteği sayesinde daha iyi konsol uyumluluğuna sahip. Aynı zamanda daha düşük işlem gecikmeli bir ekrandır ve LG, kullanıcı tarafından yükseltilebilir bellenime bile sahip olmayan Alienware’in aksine yazılım güncellemeleriyle ürünlerini çok iyi destekler.

Bu OLED’lerden herhangi birini seçerken kötü bir seçim yapmak zordur, ikisi de mükemmel seçenekler değildir ve iyileştirme için pek çok alan vardır, ancak günümüzde oyuncular için sağladıkları görüntü kalitesi olağanüstü. AW3423DW’nin AW3423DWF olarak adlandırılan, 165Hz olan ve 200 $’lık bir tasarruf için G-Sync modülünü içermeyen yeni bir varyantı olduğunu da not etmek önemlidir. Bunun test ettiğimiz modele benzer bir performans göstermesini bekliyoruz, bu nedenle dikkate alınmalıdır.Kaynak : https://www.techspot.com/bestof/gaming-monitors-q4-2022/

Yorum yapın