En iyi Hintli teknoloji savunuculuğu grubu, düzenleyici belirsizlik üzerine kriptoyu düşürdü – Teknolojik Haberler


Hindistan’ın önde gelen etkili teknoloji lobisi grubu, Güney Asya ülkesindeki yerel ekosistem için büyük bir gerilemede kriptoyu savunmaya sırtını dönüyor.

18 yaşındaki bir lobi grubu olan Hindistan İnternet ve Mobil Birliği Perşembe günü yaptığı açıklamada, dört yıllık yeni gelişen teknoloji kategorisini destekleme ve lobi yapma çabası olan Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi’ni dağıttığını söyledi.

Dernek yaptığı açıklamada, “sektör için düzenleyici ortamın çözümü hala çok belirsiz” olduğu için kararı almak zorunda kaldığını söyledi.

“Dernek, sınırlı kaynaklarını dijital Hindistan’a daha hızlı ve doğrudan katkıda bulunan, özellikle finansal katılımı derinleştiren ve Merkez Bankası tarafından çıkarılan Dijital Para Birimi’ni teşvik eden diğer gelişmekte olan dijital sektörler için kullanmak istiyor. [CBDC]. Bugün burada yapılan toplantıda BACC üyelerine karar hakkında bilgi verildi” denildi.

Konuya aşina olan kişiler Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, hareket, lobi grubunun etkisinin ve erişiminin yeterli dönüm noktası sonuçları sağlayamadığını hisseden Hint kripto endüstrisi için yıllarca süren hayal kırıklığının doruk noktası.

Konuya aşina iki farklı kişi, IAMAI’nin kriptonun benimsenmesi ve desteklenmesi için baskı yapmaya devam ederek itibarını riske attığını hissetti.

Ne olursa olsun, Blockchain ve Crypto Assets Council’in sona ermesi, yerel borsaların ve diğer kripto firmalarının Hindistan’ın sanal dijital varlıklar üzerinde vergilendirmeyi zorlamasının ardından ticaret hacminde keskin bir düşüş gördüğü bir zamanda yerel endüstriyi çizim tahtasına geri getiriyor. .

Konuya aşina olan kişiler, Hindistan merkez bankasının bankaların elini Hindistan’daki kripto platformlarıyla etkileşime girmeye zorlamaya devam ettiğini ve bu hamlenin firmalar için bir kabus haline geldiğini söyledi.

Konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan kaynaklara göre, ülkedeki birçok yatırımcı ve girişimci, güçlü bir düşünce kuruluşu olan Niti Aayog ile ilişki kurmak ve politika yapıcılarla irtibat kurmak da dahil olmak üzere daha yeni ve daha etkili yollar bulmak için aylardır uğraşıyor. Kaynaklar, Niti Aayog’un kripto endüstrisine dahil olmaya büyük ölçüde direndiğini söyledi.

Hintli milletvekilleri, son bir yılda birkaç endüstri yüzüyle karşılaştılar, ancak şimdiye kadar, kripto ticaretinin hızlı bir şekilde benimsenmesinin çoğu tüketiciye zarar verdiği ve daha fazla önlem alınması gerektiği görüşündeler. .

Belirsizliğin ardından yerel ekosistem, bazı yeteneklerin ülke dışına çıktığını ve giderek artan sayıda yerel girişimcinin dış pazarlar için inşa ettiğini ve dünyanın en büyük ikinci internet pazarı olan Hindistan’da müşterilere hizmet vermekten kaçındığını gördü.

“Endüstri olarak ifade ettiğimiz inancımız, düzenleyiciler ve paydaşlarla sürdürülebilir bir diyalog içinde olmak ve ilerici düzenlemelere yönelik endişeleri gidermek olmuştur. CoinSwitch Kuber’in kurucu ortağı ve CEO’su Ashish Singhal ve CoinDCX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sumit Gupta, bir endüstri olarak tüm paydaşlarla olumlu bir ilişki kurmaya ve Web 3.0 dahil olmak üzere gelişen teknolojiyi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. Ortak bir açıklamada, ülkenin en iyi iki kripto borsası. İkili, BACC’nin başkanı ve eş başkanı olarak görev yaptı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/top-indian-tech-advocacy-group-drops-crypto-over-regulatory-uncertainty/

Yorum yapın