En İyi 15 Geri Dönüştürülmüş ve İleri Dönüştürülmüş Giysi (2023): Tozluklar, Spor Ayakkabılar, Tişörtler


sahip olabilirsin Biraz iklim krizi yaşadığımızı fark ettim, ama aynı zamanda bir çöp krizi de yaşıyoruz. Çöpler okyanuslarımızı kirletiyor, hem şehrin hem de kırsal sokakları kaplıyor ve sadece günlerini geçirmeye çalışan hayvanlara zarar veriyor. Kendi plastik kullanımımızı, özellikle tek kullanımlık plastikleri azaltabiliriz. Ancak neyse ki, bazı şirketler bu çöplerin bir kısmını (çoğunlukla plastik şişeler ve eski giysiler) yeni giysilere ve aksesuarlara nasıl dönüştüreceklerini buldular.

Burada, şimdiye kadar denediğimiz favorileri listeliyoruz. En İyi Geri Dönüştürülmüş Çantalar, Geri Dönüştürülmüş Malzemelerden Yapılan En İyi Günlük Ürünler veya En İyi Yeniden Kullanılabilir Ürünler gibi diğer kılavuzlarımıza da göz atmayı unutmayın.

Plastik Nasıl İplik Haline Gelir?

Çoğu şirket, kullanılmış ve geri dönüştürülmüş plastikten geldiği anlamına gelen tüketici sonrası plastik kullanır. Ön tüketici, hiç kimse satın almadan önce üretim sürecindeki atıktan geldiği anlamına gelir.

Plastik şişeler toplanır, kurutulur, parçalanır ve küçük taneciklere dönüştü. Sonra plastik geçer bir ekstruder makinesihangi döner ve ipliğe dönüştürmek için şekerleme gibi çeker. Bu hala oldukça fazla enerji ve kaynak kullanıyor, ancak çok daha az atık üretiyor. Herkesin kıyafete ihtiyacı var, bu yüzden daha sürdürülebilir olabilirler.Kaynak : https://www.wired.com/gallery/our-favorite-recycled-clothes-and-accessories/

Yorum yapın