‘EMR’lerin Tesla’sı olan Canvas Medical, 24 milyon $’lık B Serisi’ni yükseltti – Teknolojik Haberler


Andrew Hines başladığında Tuval Medikal 2015’te tele-sağlığın nişten norma geçeceğini veya bir pandeminin girişimcilere taze altyapıya ihtiyaç duyan yeni bir dijital sağlık girişimi filosu başlatmaları için ilham vereceğini tahmin edemezdi. Günde saatlerini veri dokümantasyonuna harcayan eşi gibi doktorlar için yazılım geliştirmek istediğini biliyordu.

Hines, Teknolojik Haberler’a “Daha iyi bir çözüm olması gerektiğini düşündüm” dedi. “Hasta sağlığı sonuçları üzerinde olumlu bir etki yaratabilmek için yazılımı doğru veri yapısı ve doğru iş akışıyla tasarlamak için Canvas’a başladım.”

Elektronik tıbbi kayıtlar (EMR) girişimi olan Canvas, doktorlardan sigorta şirketlerine ve sosyal hizmet uzmanlarına kadar 15 tür paydaşın hasta verilerini bir dizi düşüş yerine bir belgedeki bilgileri otomatik olarak dolduran bir iş akışı sistemi aracılığıyla daha iyi takip etmesine yardımcı olur. -aşağı menüler – bu, kullanıcılar için daha hızlı ve daha kolay hale getirir.

Andrew Hines, Tuval Medikal

Andrew Hines, karısının veri dokümantasyonu için saatler harcadığını gördükten sonra Canvas Medical’ı kurdu.

Şimdi, San Francisco merkezli girişim, Inspired Capital, IA Ventures ve Upfront Capital dahil olmak üzere mevcut yatırımcıların katılımıyla M13 liderliğindeki bir turda B Serisi finansmanda 24 milyon dolar topladı.

Inspired Capital COO’su ve ortağı Mark Batsiyan için, karısı da kariyerinde kötü EMR sistemleriyle çalışmak zorunda kaldığı için Canvas’a olan ihtiyaç hemen açıktı. Inspired, bu yıl B Serisi için iki katına çıkmadan önce Nisan 2021’de şirketin A Serisi turuna yatırım yaptı.

Batsiyan, “Aklımdan hiç çıkmayan bir alıntı, Canvas’ı EMR’nin ‘Tesla’sı olarak adlandıran doktorlarından biri” dedi. “Bize A’ya yatırım yapma ve sağlık hizmetleri için EMR ve altyapıyı gerçekten yeniden düşünme inancını veren sektör lideri bir ürün deneyimi.”

Canvas’ın şimdiye kadarki başarısına rağmen, Hines başlangıçta bir girişimci olmayı planlamamıştı.

Şirketi kurmadan bir yıl önce, o sırada 100 milyon dolardan fazla risk sermayesi toplayan yüksek uçan bir EMR şirketi olan Practice Fusion’da yazılım mühendisliği rolü üstlendi. Hines, orada çok şey öğrendiğini, ancak şirketin parasını EMR sisteminden değil, geliştirdiği diğer kanallardan kazandığını ve bunun büyümenin yönlendirildiği yerde bir yanlışlık yarattığını hissettiğini söyledi.

Canvas’ın yazılımının mevcut yinelemesinin geliştirilmesi beş yıl sürdü ve 2021 sonbaharında piyasaya sürüldü. Kullanıcıların, yazılım geliştiricilerinin bunun üzerine geliştirmelerine olanak tanıyan açık bir API ile verileri takip etmelerine ve ödeme seçeneklerine bağlantı kurmalarına olanak tanır. Şirket, geçen yılki en son ürün lansmanından bu yana müşteri tabanının %300 arttığını gördü, ancak daha spesifik metrikleri paylaşmayı reddetti.

Başlangıç, finansman haberlerinin yanı sıra, Ulusal Sağlık Bilgi Teknolojisi Koordinatörlüğü (ONC) tarafından federal olarak onaylandığını da duyuruyor. Standartlaştırılmış sağlık hizmeti API’si sayesinde yirmi yıl içinde onay alan ilk EMR şirketidir, bu da medicare gibi federal programlarla çalışabileceği anlamına gelir ve şirketi yaklaşmakta olan API’nin önüne geçirir icra 21st Century Cares Act tarafından.

Hines, “İlham veren şey, geldiğini gördüğümüz müşteri türlerinin genişliğidir” dedi. “Birçok telesağlık şirketi acil bakım, akıl sağlığı, davranışsal sağlık yapıyor. Muazzam miktarda yeni spesifik uygulama türleri gördük.”

Canvas, yalnızca dijital sağlık başlangıç ​​topluluğuna hizmet etmeye başlamamış olsa da, pandeminin başlangıcından bu yana, ruh sağlığı girişimi Uplift ve sanal bellek kliniği Isaac Health dahil olmak üzere başlayan şirketler dalgasından faydalanabildi ve yardım etti. geleneksel oyuncuların dijital eklemelerini güçlendirin.

Hines, “Yazılım ve tıp, yeni bir işbirliği ve değer yaratma çağına giriyor” dedi. “Yazılım mühendisleri doktorlar ve hemşirelerle nasıl çalışıyor? Bu bizim Kuzey Yıldızımız.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/canvas-medical-the-tesla-of-emrs-raises-a-24-million-series-b-round/

Yorum yapın