Elon Musk, Twitter’ı gerekli özeni göstermekle suçluyor ve 44 Milyar Dolarlık Twitter anlaşmasından çekilmekle tehdit ediyor – Technology News, Firstpost


Elon Musk, düzenleyicilere ve Twitter’daki yönetim kuruluna yazdığı bir mektupta, gerekli özenin bir parçası olarak Twitter’daki spam bot durumunun ne kadar kötü olduğunu ölçme hakkına sahip olduğunu ve sosyal medya platformunun görevini engellediğini belirtti. kullanıcı tabanı hakkında daha fazla bilgi edinme istekleri.

Elon Musk, Twitter'ı gerekli özeni göstermekle suçluyor, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasından çekilmekle tehdit ediyor

Twitter’dan Parag Agrawal ve Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bir ileri bir geri gittiler. spam sorunu ve platformdaki bot sayısı günlük kullanıcı tabanına sahiptir. Konuyla ilgili fikir alışverişinde bulunan Musk, daha önce devralma anlaşmasının beklemeye alındığını ve daha fazla soruşturmanın beklendiğini belirtmişti.

Ancak Musk’ın mektubu, haftalardır devam eden anlaşmazlığı resmileştiriyor ve Musk ilk kez kayıtlara geçti. anlaşmadan uzaklaşmaya istekliTwitter durum tespitine müdahale ederse.

Elon Musk’ın avukatı Mike Ringler mektupta şunları yazdı: “Twitter’ın müstakbel sahibi olarak, Bay Musk, Twitter’ın işini kendi mülkiyetine geçirmeye hazırlanmak ve işlem finansmanını kolaylaştırmak için talep edilen verilere açıkça hak sahibidir. Her ikisini de yapabilmek için Twitter’ın iş modelinin özünü, yani aktif kullanıcı tabanını tam ve doğru bir şekilde anlaması gerekir.”

Twitter, günlük aktif kullanıcılarının yaklaşık yüzde 5’inin botlar tarafından işletildiğini her zaman korumuştur. Bu sayı kendi içinde oldukça önemli olmasına rağmen, Elon Musk ve bir dizi önemli kripto meraklısı, spam robotlarının sayısının Twitter’ın iddia ettiğinden 4 ila 5 kat daha fazla olduğuna inanıyor.

Analistler, Tesla patronunun sorunu fiyatı yeniden müzakere etmek veya hatta uzaklaşmak için kullanabileceğini söyledi. Bay Musk’ın konuyu sosyal medyada gündeme getirme kararının alışılmadık olduğunu ve bunun ne kadar ciddi olduğunu tespit etmeyi zorlaştırdığını söylediler.

Twitter CEO’su Parag Agrawal bir dizi tweet’te şirketin sürecini savunduğunda, Bay Musk bir kaka emojisi ile yanıt verdi.

Bay Musk’ın şirket için planları, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler tarafından yoğun bir incelemeye tabi tutulurken, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın yatırımcıları ve Bay Musk’ın da liderliğini yaptığı roket firması SpaceX’in yatırımcıları arasında bazı alarmlar uyandırdı.

Devralma için ödeme yapmak için dış yatırımcıları sıraya dizdi ve aynı zamanda, son haftalarda piyasa kargaşası Tesla dahil şirketlerin değerlerinden milyarlarca dolar silip süpürürken, Tesla hisselerinin desteklediği öz sermaye ve kredileri kullanıyor.

Düşüş ayrıca Musk’ın Twitter için hisse başına 54.20 dolarlık teklifini daha da cömert gösterdi. Pazartesi günü, Twitter hisseleri %3 düşüşle 39 doların altında işlem gördü, ancak daha sonra bir miktar zemin kazandılar. Kısa bir süre sonra geçen ay ulaştıkları yüksek seviyelere henüz geri dönmediler. Musk, şirketin hisselerinin yaklaşık %9’unu satın aldığını açıkladı..

Birkaç ticaret analisti ve yatırım uzmanı, bunun Musk tarafından Twitter’ı hisse başına 54.20 dolarlık ilk teklifinden çok daha ucuza almak için kullanılan akıllıca bir oyun olabileceğini belirtti. Ve teknoloji stoklarının, özellikle de Twitter’ın ne kadar kötü çalıştığı göz önüne alındığında.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/elon-musk-accuses-twitter-of-thwarting-his-due-diligence-threatens-to-walk-out-of-deal-10768501.html

Yorum yapın