Elon Musk, Twitter çalışanlarıyla ilk görüşmesinde ‘ifade özgürlüğünü’ ikiye katladıElon Musk, bugün Twitter Inc. çalışanlarıyla ilk çevrimiçi sohbetini yaptı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde konuşmak istediği şeylerden birinin özgür konuşma olmasıydı.

44 milyar dolarlık Twitter’ı satın almasından bu yana, bir anlaşma hala tam olarak çözülmedi, bazı açıklamalarıyla – her zamanki gibi – biraz tartışmaya neden oldu. İlk olarak Musk (fotoğrafta) bir “ifade özgürlüğü mutlakçısı” olduğundan bahsetti ve daha sonra Twitter’ın platformdaki sahte hesapların sayısı konusunda muhtemelen dürüst olmadığı konusundaki endişelerini dile getirdi. Bugünkü toplantıda, bu konuları bir ölçüde ele aldı.

“Güven, güven gibidir,” dedi toplantının başında. “Söylediklerimde son derece gerçekçi olma eğilimindeyim. Biri değil [need] satır aralarını okumak için. Sadece satırları okuyabilir.” Bu aradan çıkınca Twitter için sahip olduğu bazı hedeflerden bahsetmeye başladı.

Musk, çalışanlarına günlük 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı umduğunu söylemesiyle de iddialı hedefler. Twitter en son bir kazanç araması yaptığında, şirket ayda sadece 229 milyon günlük aktif kullanıcı görüyordu. Ayrıca, başarılı olmak için bazı işten çıkarmaların olabileceğini söyledi ve şirketin finansal olarak sağlıklı olması gerektiğini belirtti. “Şu anda maliyetler geliri aşıyor” dedi. “Bu harika bir durum değil.”

Musk daha sonra, CEO olmanın kendisi için çok da önemli olmadığını, ancak Twitter’ın doğru olduğuna inandığı yönde ilerlediğini görmek istediğini söyleyerek felsefi bir tavır aldı. Twitter’ın gerçekliğin doğasını daha iyi anladığımız daha iyi ve uzun ömürlü bir uygarlığa katkıda bulunmasını istiyorum” dedi. New York Times. Platformun, insanların “evrenin doğasını anlamak mümkün olduğu kadar daha iyi anlamalarına” yardımcı olmasını istediğini de sözlerine ekledi. Diğer haberlere göre, uzaylılardan da bahsetti, ancak tartışma kısa sürdü.

Bazı insanlar onun Twitter’ı herkes için ücretsiz hale getireceğini düşünürken, Musk’ın son zamanlarda konuştuklarının en tartışmalı olduğu kanıtlanan konu, ifade özgürlüğü meselesi. Toplantıda personele, “İnsanların istediklerini söylemelerine izin vermeliyiz” dedi.

Musk, insanların belirli bir gönderiyi her zaman beğenmeyeceğini, ancak gücenmek yerine o kişiyi takip etmemeleri gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, silinmediği için gönderinin tanıtılacağı anlamına da gelmez. Solun %10’u üzgün, sağın %10’u üzgünse Twitter işini yapıyor demektir.

Fotoğraf: Steve Jurvetson/Flickr

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/16/elon-musk-doubles-freedom-speech-concerns-first-meeting-twitter-employees/

Yorum yapın