Elon Musk, şirket yasal işlem hazırlarken çöken Twitter anlaşması hakkında memler yayınladı


Bağlamda: Elon Musk, Twitter anlaşmasından ayrıldığına göre, platform Tesla patronunu 44 milyar dolarlık satın almayı tamamlamaya zorlamayı uman bir hukuk ekibi kuruyor. Kendi kendini tanımlayan Edgelord, tehdide kelimelerle değil, Chuck Norris memleriyle yanıt verdi.

Musk’ın Twitter’ı devralması, ekibi sitedeki sahte hesapların kullanıcı tabanının %5’inden daha azını temsil ettiğine dair raporları doğrulamaya çalışırken, Mayıs ayında Twitter’ın beklemeye alındığını duyurduğu andan itibaren şüpheli görünüyordu.

Musk daha sonra Twitter’ın spam/sahte hesaplarla ilgili kesin sayıları vermeyi reddettiği iddiasının anlaşmanın esaslı bir ihlali olduğunu ve onu 1 milyar dolarlık fesih ücretini ödemeden çekip gitmekte özgür bıraktığı konusunda uyardı. Bu senaryo Cuma günü her zamankinden daha yakın görünüyordu ve Musk sonunda hafta sonu teklifini düşürdü.

Dünyanın en zengin adamı anlaşmanın bozulduğuna dair tweet atmadı ama birkaç mem paylaştı. İlki, satın alma girişimi boyunca meydana gelen olaylara güldüğünü gösteriyor: Twitter’ın satmayı reddetmesi, bot bilgilerini açıklamaması ve yaklaşmakta olan yasal dava. Başka bir meme, internetin en sevdiği Chuck Norris’i, şüphesiz Twitter destanına bir başka referans olan “Chuckmate” ifadesiyle tamamlayarak satranç oynarken gösterdi.

Bloomberg raporlar Twitter şimdi iki ağır hukuk firması arasında bir savaş olacak anlaşmayı denemek ve kapatmak için Musk’a dava açmaya hazırlanıyor. Bu arada Twitter’ın hisse fiyatı çalkantılı bir kaç ayın etkilerini hissediyor. Piyasa öncesi ticarette 34.17 $’a kadar düştü ve bu da şirketin piyasa değerinden yaklaşık 2 milyar $’ı silebilir. Bu, Musk’ın Nisan ayında yaptığı 54.20 dolarlık hisse başına tekliften çok uzak.

Kaynak : https://www.techspot.com/news/95250-elon-musk-posts-memes-about-collapsed-twitter-deal.html

Yorum yapın