Elon Musk, Dogecoin için olası bir toplu dava ile karşı karşıya


Dogecoin kripto para biriminde ABD’li bir yatırımcı olan Keith Johnson, 258 milyar ABD doları tutarında başvuruda bulundu. toplu dava Elon Musk’a ve yönettiği iki şirkete karşı, memecoin’in fiyatını manipüle etmek için yasadışı davranışlarda bulunduğunu iddia etti.

İlgili makaleye bakın: Dogecoin ve SHIB gibi şaka paralarının gerçek değeri nedir?

Hızlı gerçekler

  • Davada şunlar iddia ediliyor: “Davalı Musk ve şirketleri 2019’da Dogecoin’i satın almaya, geliştirmeye, tanıtmaya, desteklemeye ve işletmeye başladığından beri, Davacı ve sınıf bu Kripto Piramit Programında yaklaşık 86 milyar dolar kaybetti.”
  • Dava, toplam 258 milyar ABD Doları veya belirtilen iddia edilen kayıpların üç katına kadar tazminat talep ediyor. Tesla, Inc. ve SpaceX, takımda adı geçen iki Musk şirketi.
  • Memecoin, bir yıl önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 ABD dolarından %92’den fazla düştü.
  • Perşembe günü New York’taki ABD federal mahkemesinde açılan davada, “Bu, daha büyük aptalların madeni parayı daha yüksek bir fiyata satın almaları için kandırıldığı bir dolandırıcılık” yazıyor.
  • Dava, Musk ve şirketlerinin Dogecoin’i tanıtmasının yasaklanmasını talep ediyor ve mahkemenin Dogecoin’de alım satımın ABD ve New York yasalarına göre kumar gibi olduğunu ilan eden bir kararı talep ediyor.
  • Yayınlandığı tarihte, ne Musk ne de şirketleri Twitter’da davanın açılmasına yanıt vermedi.
  • Dogecoin, Asya sabah ticaretinde yaklaşık %7 düşüşle 0,0567 ABD Doları’na geriledi. CoinMarketCap verileri.

İlgili makaleye bakın: Elon Musk, baş boşluğumuzu kolonize etmek ve evcil hayvanı DOGE’sini aya göndermek için Twitter’ı satın alıyorKaynak : https://forkast.news/headlines/elon-musk-class-action-lawsuit-dogecoin/

Yorum yapın