Elektrikli araç üreticileri kitle pazarında başarılı olmak için hıza değil maliyete odaklanmalı – Teknolojik Haberler


Çarşamba günü yayınlanan AlixPartners 2022 Küresel Otomotiv Görünümü’ne göre, küresel EV endüstrisi hızlanıp kitlesel pazara girerken, otomobil üreticilerinin odak noktalarını hızdan maliyete çevirmeleri gerekiyor.

Rapora göre, 2021’deki %8,3’e kıyasla, 2035 yılına kadar küresel araç pazarının yarısını oluşturacak akülü elektrikli araç satışlarıyla dünya elektriklenmeye devam ediyor.

EV satışları 2024’te bir dönüm noktasına doğru hızla ilerlerken, sektör, orijinal olarak gaz motorları için tasarlanmış arabalara piller koyarak hıza öncelik veren ilk hareket eden avantajın ötesinde olgunlaşıyor.

AlixPartners’ın otomotiv ve endüstriyel uygulamasının Detroit merkezli küresel eş lideri Mark Wakefield, “Bu yaklaşımla temelde maliyet temelinde rekabet edemezsiniz” dedi. “Bu kitlesel pazara ulaşmak için kesinlikle sıfırdan bir EV tasarımı olması gerekiyor.”

Otomobil üreticileri, 2026 yılına kadar elektrikli araçların geliştirilmesine 526 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bu, geçen yıl açıkladıkları beş yıllık bir dönemde 330 milyar dolarlık önemli bir sıçrama.

Raporda öngörülen benimseme patlamasının bir kısmı seçimle desteklenecek: AlixPartners, tüketicilerin 2024’te aralarından seçim yapabilecekleri 212 pilli elektrikli modele sahip olacağını, 2021’de ise 80 isim plakasına sahip olacağını öngörüyor.

Firmanın Münih merkezli eş lideri Elmar Kades, sektörü ileriye taşıyan dikkate değer modeller arasında 2022 Dünya Yılın Otomobili ödüllerini silip süpüren Hyundai Ioniq 5 ile Toyota Bz4X ve yakında çıkacak BMW i5 olduğunu söyledi. otomotiv ve endüstriyel uygulama.

Bununla birlikte, çip arzı 2024 yılına kadar bir kısıtlama olacak. Tedarik eksikliği, endüstriyi Enzo Ferrari’nin pazar taleplerinden bir tane daha az araba teslim etme felsefesini takip etmeye zorluyor.

Wakefield, “Bütün üreticiler bu kovaya girmeye zorlandı” dedi. “Kaybolmanın ve daha fazlasını üretmeye çalışmanın hiçbir faydası yok.”

Kades, bunun yerine elektrikli gelecekte başarının ortaklıklara ve ortak girişimlere bağlı olduğunu söyledi. Raporda, Hyundai’nin en fazla ortaklığı oluşturduğunu ve onu dünyanın en büyük iki otomobil üreticisi olan Volkswagen ve Toyota’nın izlediğini ortaya koydu.

Said Kades, “Hyundai gibi geçmişte otomobillere değer veren ve şimdi yetişen ve B’yi alan şirketler.[attery]EV teknolojisi, daha kaliteli otomobiller üretmek için tüm manzarayı değiştiriyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/to-succeed-in-the-mass-market-ev-makers-must-focus-on-cost-not-speed/

Yorum yapın