Elektrifikasyon, okul otobüslerini para kazandıran arbitraj varlıklarına dönüştürmeye hazır – Teknolojik Haberler


Çoğunun karşısında Bu yaz ABD, neredeyse her öğleden sonra sıcaklıklar yükselirken, klimalar tekrar tekrar tıkladı ve elektrik talebini çatıdan gönderdi. Boston’un hemen kuzeyinde, normalde ılıman bir sahil şehri olan Beverly de bir istisna değildi. Dört Temmuz’dan bu yana şehir, sıcaklıkların ortalamanın 10 derece üzerinde, 90 derece Fahrenheit’e ulaştığı yaklaşık 20 gün yaşadı.

Elektrik talebi arttığında, şehrin küçük elektrikli okul otobüsleri filosu canlandı ve elektrik kesintilerini ve elektrik kesintilerini önlemek için devasa pillerinde depolanan elektriği şebekeye geri gönderdi. Otobüsleri tedarik eden ve yöneten Highland Electric Fleets’e göre, otobüsler şimdiye kadar 30 ayrı durumda bölgesel elektrik şirketi National Grid’e 10 MWh elektrik sağladı.

Test, küçük olsa da, iklim değişikliğinin yol açtığı aşırı hava koşulları tarafından giderek daha fazla tehdit edilen bir şebekeyi stabilize etmek için okul otobüslerinin muazzam potansiyeline işaret ediyor. ABD’de yaklaşık yarım milyon okul otobüsü var ve bunların çoğu günde 18 saatten fazla boşta oturuyor, bu sayı yaz aylarında daha da yüksek.

Highland platform yönetimi direktörü Sean Leach, “Bu elektrikli otobüsler dizel otobüslerden çok daha fazlasını yapabilir” dedi. “Öğrencileri günde birçok kez ihtiyaç duydukları kadar hareket ettirebilirler ve daha sonra günün diğer saatlerinde toplumu desteklemek için esneklik varlıkları haline gelebilirler.”

Bugün ABD’de sadece birkaç bin elektrikli okul otobüsü var Ama bu değişmek üzere. Maryland ve Maine gibi eyaletlerin evlat edinmelerini zorunlu kılan yasaları var ve Colorado ve New Jersey gibi diğerleri pilot programlar yürütüyor. Otobüsler, zaman içinde daha ucuz olmalarına ek olarak, savunmasız çocukların ciğerlerinin yanında kilolarca dizel kirliliği pompalamıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/25/electrification-is-poised-to-turn-school-buses-into-money-making-arbitrage-assets/

Yorum yapın