Ekose ürün güncellemeleri, hesap finansman sürecinin daha fazla ‘sahiplenmesi’ gerektiğinin sinyalini veriyor – Teknolojik Haberler


18 Mayıs 2022 Çarşamba ve Hareketlilik etkinliğimizde uçan, kendi kendine giden ve çeşitli kimlik krizleri yaşayan arabaları seyrediyoruz. Eğer değilsen burada olmanı dilerdim ve eğer öyleysen seninle karşılaşmayı umuyorum! – hac ve Christine

Teknolojik Haberler İlk 3

  • Fintech dolandırıcılıkta temel buluyor: Önleme, yani. Plaid, kullanıcıların platformu aracılığıyla verileri daha güvenli bir şekilde paylaşabilmeleri için yeni araçlar sağlıyor. Yalnız değil: “Big Tech Inc.” bölümünde, Stripe’in de konfor alanından çıktığını göreceksiniz. İronik olarak, tüm bu yeni teklifler Plaid ve Stripe’ı daha da rekabetçi bir temele oturtuyor.
  • Bob Iger, Gopuff ekibine katıldı: Artık eski Walt Disney CEO’su Bob Iger Gopuff’a yatırım yapıyor ve danışmanlık yapıyor, anında teslimat şirketi ona ilk görevini veriyor olabilir: aşırı kalabalık bir pazarda ivmenin nasıl devam ettirileceği. Gopuff, yeniden yapılanmasının bir parçası olarak şimdiden bazı işten çıkarmalar yapmak zorunda olduğunu doğruladı ve sektördeki şirketlerin değerlemelerini Instacart gibi düşürdüklerini görüyoruz. Bu zorlu bir proje için bir reçetedir – Iger’in bunu nasıl üstlendiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.
  • Tesla bağışık değil: İngiltere merkezli bir şirket, Tesla’nın uygulaması veya anahtarlığı aracılığıyla arabanın kilidini açmak ve çalıştırmak için kullandığı Bluetooth Düşük Enerji teknolojisini hackleyerek Tesla kapılarını açabildiğini söyledi. Şirket, sadece Tesla değil – bu tür bir teknolojiyi kullanan herkesin savunmasız olduğunu söyledi. Araba sürülmeden önce girilmesi gereken dört haneli bir PIN önerilir, bu akıllıcadır, ancak aynı zamanda hatırlamanız gereken başka bir numaradır.

Startup’lar ve VC

Yeşil, yeşil çimen iklim yatırımları, Al Gore tarafından ortaklaşa kurulan sürdürülebilirlik odaklı bir kamu ve özel sermaye şirketi olan Generation Investment Management’tan 1,7 milyar dolarlık bir destek aldı.

TC+ üzerinde, Alex Her şeyin biraz pahalı olduğu bir dünyada, kripto girişimlerinin kripto olmayan kardeşlerinden daha fazla yanlış fiyatlanma sorunu yaşayıp yaşamadığını merak ediyor.

Ah, gerçekten en zeki, en düşünceli insanlardan bazılarıyla çalışıyoruz. Bu hafta, Hisse Senedi’nde, Nataşa dijital sağlık girişimlerinin Roe sonrası bir dünyada nasıl başarılı işler kurduğunu soruyor.

Daha? Daha fazla istiyorsun? Tamam o zaman:

Beş inşaat teknolojisi yatırımcısı, 2022 trendlerini ve fırsatlarını analiz ediyor

İyi satın alınan inşaat işçileri ev inşa

Resim Kredisi: Donald Iain Smith (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Son 2000 yılda kaydettiğimiz teknolojik gelişmeler baş döndürücü ama inşaat sektörü hala asırlık teknolojiye dayanıyor.

Bir robotu çimentoyu karıştıracak şekilde yapılandırmak nispeten kolaydır, ancak bir şantiyeye bir CementTron 3000 teslim etmek, işçileri eğitmek ve bakımını yapmak, inşaatçıların aradığı türden aksaklıklar değildir – özellikle marjlar ince olduğunda ve işçi bulmak zor olduğunda.

Yine de yatırımcılar inşaat sürecine robotik, veri yönetimi, otomasyon ve artırılmış gerçeklik getiren girişimleri destekliyor. 2022’de bu sektörü şekillendiren piyasa güçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için beş yatırımcıyla görüştük:

  • Nikitas Koutoupes, genel müdür, Insight Partners
  • Heinrich Gröller, ortak, Speedinvest
  • Momei Qu, genel müdür, PSP Growth
  • Suzanne Fletcher, girişim ortağı, Prime Movers Lab
  • Sungjoon Cho, genel ortak, D20 Capital

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Görünüşe göre “yeni özellikler günü” (ancak bunun Big Tech’in onları etrafa salma şekliyle her gün olabileceğini tahmin ediyoruz). İşte gördüklerimiz:

Apple’dan bahsetmişken, teknoloji devi, veri komisyoncularını hedefleyen yeni bir reklam kampanyası yürütüyor. İçinde şirket, kullanıcılarının özel bilgilerini geri almalarını sağlamanın yollarını vurgulamaktadır. Bu arada İspanya’da ülke, AB’nin veri koruma programına uymadığı için Google’a 10 milyon € para cezası verdi.

Amazon, Hindistan’da, mahalle mağazalarının kendi e-ticaret sitelerini oluşturarak dijital vitrin dalgasına katılmasının bir yolu olan Smart Commerce’i başlattı. Kesinlikle Latin Amerika’da hareket eden bir şey, bu yüzden 30 milyon mağazanın kapmak için hazır olduğu Hindistan’da bunun nasıl oynandığını göreceğiz.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/daily-crunch-plaid-product-updates-signal-push-to-own-more-of-the-account-funding-process/

Yorum yapın