Earlybird VC, Batı Avrupa’daki girişimler için derin teknoloji açısıyla 350 milyon Euro’luk yeni fonu kapattı – Teknolojik Haberler


Earlybird VC, 15 yıl önce Berlin’in önemli bir küresel teknoloji başlangıç ​​ekosistemi olarak ortaya çıkmasının “OG” olmasa da biriydi. 1997’de kuruldu, diğerleri arasında N26 ve UiPath’i destekledi. Ve son dört ayda, iki Earlybird portföy şirketi daha Unicorns oldu: Açık kaynağı bulut altyapısıyla birleştiren Finli bir yazılım şirketi olan Aiven ve bir Alman spor ve futbol medya platformu olan OneFootball.

Şu anda yedinci erken aşama fonunu 350 milyon Euro’luk bir sabit üst limitle kapattı ve bu da onu Avrupa’nın en büyük erken aşama fonlarından biri haline getirdi ve firma, fazla abone olduğunu söyledi. Birkaç yıl önce Earlybird, Earlybird West ve East olarak ayrıldı ve ikincisi Orta Avrupa ve Türkiye gibi bölgeleri ele geçirdi. Bu yeni fon, Dijital Batı (Batı Avrupa’da olduğu gibi) yatırım ekibine bağlıdır.

Earlybird Digital West fonu VII, özellikle derin teknolojiye odaklanarak Kurumsal Yazılım, Fintech ve Sürdürülebilirlik konularına bakacak. Earlybird Digital West, bu yeni fondan 17’den fazla yatırım yaptı ve Aleph Alpha, Deed, Finmid, Hive Technologies, HiveMQ, Marvel Fusion, MAYD, Remberg, Sikoia ve ThingsTHINKING gibi hem mevcut hem de yeni portföy şirketlerini içeriyor.

Earlybird’ün Ortağı ve Kurucu Ortağı Hendrik Brandis yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Portföy şirketlerimiz Isar Aerospace, Aleph Alpha, Marvel Fusion veya SimScale, derin teknoloji girişimlerinin yükselişte olduğunu ve Avrupa’daki bilimsel kurumların sürekli çalışmalarından kaynaklandığını gösteriyor. Rolümüz, çığır açan fikirleri topluma kazandırmak için Fintech, Kurumsal Yazılım ve Sürdürülebilirlik gibi diğer odak sektörlerimizin yanı sıra ticarileşme ve büyüme fırsatlarını küresel ölçekte bu son derece bilimsel genç şirketlere sunmaktır.”

Earlybird Ortağı ve Kurucu Ortağı Christian Nagel şunları ekledi: “Çoğu neredeyse tüm fon nesillerimiz boyunca bize eşlik eden uzun vadeli yatırımcılarımızdan gelen yüksek düzeyde bağlılık ve güven için minnettarız.”

Earlybird’ün yakın zamanda başka kazanımları da oldu: N26 için son 900 milyon dolarlık finansman turu – onu Almanya’daki en değerli ikinci perakende bankası yapıyor; ve Avrupa’nın en iyi finanse edilen uzay teknolojisi şirketlerinden biri olan Isar Aerospace’in yükselişi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/earlybird-vc-closes-new-e350m-fund-for-western-european-startups-with-a-deeptech-angle/

Yorum yapın