Early Light Ventures, yazılım “zayıfları” için ikinci bir 15 milyon dolarlık fon planlıyor • Teknolojik Haberler


Erken aşama yatırımcısı, “geleneksel risk sermayesinin gözden kaçırdığı güçsüzleri desteklemek” misyonuyla Erken Hafif Girişimler Teknolojik Haberler, bir sonraki fonu için en az 10,6 milyon dolar güvence altına aldığını öğrendi.

Merkezi Baltimore’da bulunan Early Light, yaklaşık dört yıl ve kemerinin altında dört çıkışla VC arazisi için hala biraz yeni. Crunchbase. Konser bilet satıcısı gibi diğer işletmelere yazılım satan girişimlere büyük ölçüde fon sağlar. Oturmuşetkileyici pazarlama şirketi ProductWind ve teletıp girişimi Şehir Sağlığı.

göre bir SEC ile düzenleyici dosyalamaEarly Light, ikinci çekirdek fonu için 15 milyon dolarlık bir hedef belirledi, bu da onu şirketin ilk çıkışıyla aynı büyüklükte yapacaktı. 16,5 milyon dolar fon, sermaye.

Early Light, “Tutkusu olan herkesin kurucu olabileceği bir meritokratik girişimciliğin geleceğine inanıyoruz” dedi. alan okur. En önemlisi, bugün girişim işi böyle çalışmıyor. Girişim destekli şirketler, 2022’nin üçüncü çeyreğinde yaklaşık %0,43’ünü Siyahi kurucuların topladığı yaklaşık 43 milyar doları güvence altına aldı. ABD’de, bu yıl tamamı kadınlardan oluşan kurucu ekipler tarafından güvence altına alınan risk sermayesi, Ekim ayı itibarıyla %2’nin altına düşme yolundaydı.

Early Light tarafından desteklenen diğer girişimler arasında video reklam şirketi yer alıyor kanal ve çalışan eğitim yazılımı üreticisi Antrenöre git. Yatırımcı, kendi sitesinde sendika anlaşmaları da dahil olmak üzere bugün yönetimi altında yaklaşık 37 milyon dolarlık varlığa sahip olduğunu söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/23/early-light-ventures-second-15m-fund-saas-software-underdogs/

Yorum yapın