EAD yenileme sürecini hızlandırmak için herhangi bir şey yapabilir miyim? – Teknolojik Haberler


İşte başka bir baskı Teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden koşmasına olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda ya da Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, çok isterim. sorularını cevapla sonraki sütunumda.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Dear Sophie” sütunlarına erişim kazanır; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Kocamın L-1A’sına bağımlı bir eş olarak L-2 vizesi alıyorum.

EAD’min (çalışma iznimin) süresi Mayıs’ta sona eriyor – birkaç ay önce hem vizemin hem de EAD’nin uzatılması için başvuruda bulunduk. Mevcut süreç ne kadar sürüyor?

İstihdamın etkilenmemesi için yapabileceğim bir şey olabilir mi?

— Kariyer Merkezli

Sevgili Merkez,

Size ve diğer L-1 eşlerine ve işverenlerinize harika haberlerim var! Vizeniz geçerli olduğu sürece, İstihdam Yetki Belgenizi (EAD) almadaki gecikmeler nedeniyle işinizin kesintiye uğrama riski artık yoktur.

ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından yapılan bir politika değişikliği sayesinde, L-1 vizesi sahiplerinin L-2 eşleri ve diğer birkaç kategori için çalışma izni almak artık daha kolay. Gibi Elon Musk dedi bu hafta, ABD’de çok çalışmak isteyen herkes için göçmenlik “beyinsiz” olmalıdır.

Yükselen işlem süreleri

Geçtiğimiz iki yıl boyunca, pandemi, finansman sorunları ve kağıt tabanlı USCIS işleme prosedürlerinin neden olduğu birikmiş işlerin bir araya gelmesi nedeniyle EAD’lerin işlem süreleri arttı.

EAD yenileme başvurusunu hangi USCIS hizmet merkezinin işlediğine bağlı olarak (Form I-765), zamanlama yaklaşık 90 gün ile bir yıldan fazla arasında değişiyordu. Dikkat çekici bir şekilde, 7,5 ila 14,5 ay arasında bir süre alabilir. işlem EAD’leri California Servis Merkezi’nde. Texas Service Center’da iki ila 13 ay sürebilir.

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Dava büyük politika değişikliklerine yol açıyor

Geçen Eylül ayında, bir grup eşe bağımlı vize sahibi toplu dava USCIS’i denetleyen İç Güvenlik Bakanı’na karşı. Dava, bakmakla yükümlü olunan eşler adına açılmıştır. H-1B ve L-1 USCIS, önemli işleme gecikmeleri nedeniyle mevcut EAD’lerin süresi dolmadan önce yeni EAD’leri onaylayıp gönderemediğinde birçoğu çalışmayı bırakmak zorunda kalan vize sahipleri.

Durum, EAD yenilemelerinin, son kullanma tarihlerinden altı aydan fazla bir süre önce dosyalanamaması gerçeğiyle daha da kötüleşti.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/dear-sophie-can-i-do-anything-to-speed-up-the-ead-renewal-process/

Yorum yapın