EA, çeşitli Mass Effect ve Dragon Age oyunları için DLC’leri ücretsiz hale getiriyor


TL; DR: Dragon Age: Origins, Dragon Age 2, Mass Effect 2 ve Mass Effect 3 için tüm tek oyunculu indirilebilir içerikler artık ücretsiz. İyi haber, EA’nın bu eklentileri satın almanın tek yolu olan popüler olmayan BioWare Points sistemini kullanımdan kaldırmasının bir sonucu olarak geliyor.

EA, BioWare Puanlarını 11 Ekim’de Origin oyun mağazasından kaldıracak. e-posta şirket son zamanlarda kullanıcılara gönderdi. 2017’den önce, Dragon Age: Origins, Dragon Age 2, Mass Effect 2 ve Mass Effect 3 dahil olmak üzere daha eski Bioware oyunları için DLC’leri satın almanın tek yolu para birimiydi.

Sonuç olarak, bu oyunlar için tüm tek oyunculu eklentiler artık ücretsiz olarak sunuluyor. senin yanına gitmen gerekecek oyun kütüphanesibelirtilen başlıklardan birini seçin, “Ekstra İçerik” bölmesine gidin ve her DLC’yi ayrı olarak alın (yalnızca Mass Effect 2’de bir düzineden fazla var).

Mass Effect 3’ün çok oyunculu paketlerinin ücretsiz olmadığını belirtmekte fayda var. EA, sahip olabileceğiniz kalan BioWare Puanlarını kullanarak bunları 11 Ekim’e kadar satın alabileceğinizden bahseder. Bu tarihten sonra, yalnızca oyun içinde kazandığınız (okuduğunuz: öğütülmüş) Krediler kullanılarak kullanılabilirler.

İlginçtir, EA hala satıyor DLC paketleri Bu oyunlar için ayrı ayrı. Şirket, BioWare Points’in hiçbir zaman satışa çıkmamasıyla ilgili kullanıcı şikayetleri nedeniyle bu paketleri 2017’de tanıttı; bu, bir oyun için tüm DLC’leri satın almanın genellikle oyunun kendisinden daha pahalı olduğu anlamına geliyordu. Ayrıca sadece en az 400’lük paketler halinde gelirken, bazı eklentiler 160 puana kadar çıktı.

E-postada EA ayrıca, BioWare Points kullanılarak daha önce satın alınan herhangi bir içeriğe hâlâ erişebileceğinizi vurgulayarak, belki de oyuncuların bazı Ubisoft oyunları için ücretli DLC’lere erişimi kaybedeceklerine dair son haberlere atıfta bulunuyor.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95312-ea-makes-dlcs-several-mass-effect-dragon-age.html

Yorum yapın