E3, 2023’te Fiziksel ve Çevrimiçi Bir Etkinlik Olarak Geri Dönecek


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

Geçtiğimiz birkaç yıl, büyük, yüz yüze etkinliklerin organizatörleri için oldukça zor geçti. Oyun endüstrisi için, Los Angeles’taki yıllık E3 oyun konferansının ölümü anlamına geliyordu. İlk olarak 2020’de COVID-19 ortaya çıkınca iptal edildi. Daha sonra 2021’de yalnızca çevrimiçi bir etkinliğe dönüştürüldü. 2022 için, Omicron varyantı Eğlence Yazılımları Birliği’nin (ESA) elini zorlayana kadar bu yıl tamamen iptal edildiğinden de çevrimiçi olacaktı. Ancak gelecek yıl, E3 geri döndü. Hem yüz yüze hem de çevrimiçi olacak, bu da fuarın şatafatından hoşlanan oyuncuları kesinlikle memnun edecek.

Şovun geri dönüş haberi tarafından bildirildi Washington Post, bu ESA’nın baş honcho’su ile röportaj yaptı. ESA başkanı ve CEO’su Stan Pierre-Louis, Washington Post’a “2023’te hem dijital hem de yüz yüze bir etkinlikle geri dönmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu dijital etkinlikleri ne kadar sevsek ve insanlara ulaşıp bu küresel erişimi ne kadar istesek de, insanların bir araya gelmeleri için gerçekten güçlü bir istek olduğunu da biliyoruz – şahsen bağlantı kurabilmek ve birbirlerini görebilmek ve oyunları harika yapan şeylerden bahsedin.” ESA bu yıl E3’ü iptal ettiğinde, aksi yöndeki önerilere rağmen şovdan vazgeçmediğini açıkladı. Görünen o ki, bu sadece PR yaygarası değildi.

Görünüşe göre, salgın sırasında E3’ün yaşam desteğinde olduğu söylentileri abartılmış olabilir. Pierre-Louis, geçen yılki çevrimiçi etkinliğe katılan birçok şirketin en yüksek “küresel erişim” seviyesine ulaştığını söyledi. Bu kulağa mantıklı geliyor, çünkü hepimiz yüz yüze etkinlikler yapmak yerine her şeyi bilgisayarlarımıza aktarmaya alıştık. Aynı zamanda, tüm büyük şirketler de çevrimiçi etkinlikler yapmaya başladılar. E3 olmadan bile Sony’nin State of Play, Nintendo Direct ve çeşitli Xbox sunumları gibi canlı yayınlar var.

Yine de Pierre-Louis, gelecekte hem yüz yüze hem de çevrimiçi etkinliklere yer olduğunu söylüyor. Sadece insanların bu tür etkinliklerden nasıl zevk almaktan hoşlandığına bağlı. Bu noktada yoğun bir kalabalıktan rahatsızsanız, evde izleyebilirsiniz. Kalabalığa katılmaya hazırsanız, Cosplay’inizi giyin ve Los Angeles’a gidin.

Etkinliğin gelecek yıl başlamasının onaylandığı bildirilse de, ESA bunun için resmi tarihi açıklamadı. Bunun yerine, “Video Oyun Endüstrisi Hakkında Temel Gerçekler” adlı bir çalışmanın sonuçlarını yayınlıyor. Çalışma, 18 yaş üstü 4.000 ABD’li yetişkinle yapılan röportajlara dayanıyordu. Amerikalıların yüzde 65’inden fazlasının video oyunları oynadığını ve yüzde 89’unun video oyunlarının stresi azalttığını söyledi. Pierre-Louis, anketin pandeminin yalnızca insanların oynadığı video oyunlarının miktarını artırdığını gösterdiğini söyledi. Bu sonuçlar, E3 gibi olayların hiç ölmediğini, ancak her zamankinden daha alakalı olduğunu kanıtlıyor.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/gaming/336846-e3-will-return-as-a-physical-and-online-event-for-2023

Yorum yapın