Düzenlemeler ısınırken, oyun stüdyolarının ganimet kutuları üzerindeki kumarları işe yarayacak mı? – Teknolojik Haberler


zor olurdun Bu günlerde, özellikle mobil oyunlarda, bir tür mikro işlem içermeyen bir oyun bulmak için baskı yaptı. Sadece oyun şirketleri için mantıklı – son derece kazançlı bir gelir kaynağı, mikroişlemler pazarı 60 milyar dolar değerindeydi 2021’de ve 2026’da 106 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Tipik olarak oyun içi koleksiyonlar, para birimleri veya şansa dayalı ganimet kutuları olarak sunulan mikro dönüşümler artık birkaç yıl öncesine göre daha iyi karşılanıyor. Oyuncuların gerçek para karşılığında rastgele oyun içi ödüller almalarının bir yolu olan yağma kutuları, bir süredir gözden düşmüş durumda ve giderek daha fazla hükümet denetimine tabi oluyorlar.

Yağma kutuları bir sorun haline geldi çünkü oyunculara daha iyi öğeler için kumar oynamaya devam etme arzusu dışında gösterecek hiçbir şey bırakmamaktan daha çok, değerli oyun içi öğeler elde etmek için küçük bir şans için gerçek para harcamayı teşvik ediyorlar. Şirketlerin yağma kutuları satmak için yırtıcı satış taktikleri kullandığı ve bu süreçte küçüklere kumar oynamanın bir yolunu sunduğu bilinmektedir. Electronic Arts’ın (EA) ganimet kutularının kumar olmadığı ve aslında “sürpriz mekaniği”Birçok çalışma göstermiştir ki yağma kutuları ve kumar bağımlılığı arasındaki bağlantı.

Bürokrasi kullanımı

Belçika ne zaman yasaklı ganimet kutuları 2018’de ilk domino taşı düşmüş gibi görünüyordu ve yakında diğer ülkelerden daha fazla düzenleme gelecek. İngiltere gibi ülkelere rağmen, takip eden yanıt yavaştı. ganimet kutularının bir sorun olduğunu kabul etmek bunun ele alınması gerekiyor.

Yağma kutularını düzenlemeye çalışan ülkelerin karşılaştığı en büyük engellerden biri, kumarın ne olduğuna dair mevcut tanımlarına uymamaları, şirketlerin bunları sunmasına ve geleneksel kumar düzenlemelerinin dışında çalışmaya devam etmesine izin vermesidir.

Hollanda, Belçika’nın yasağının izinden giderek vitesleri de harekete geçirmeye çalıştı. Elektronik Sanatların İncelenmesi 2019’da, popüler FIFA serisine ganimet kutularının dahil edilmesi üzerine. Bu para cezası bu yılın başlarında devrildi bir temyizden sonra.

EA, Hollanda’nın şimdi olduğu gibi galibiyetini uzun süre kutlayamadı kumarın yasal tanımını güncellemeye zorladı yağma kutularının daha iyi düzenlenmesini sağlamak için. Bunun doğrudan bir yasakla sonuçlanıp sonuçlanmadığı veya EA’nın kumar lisansı ve onunla birlikte gelen tüm düzenlemeleri gerektirmesine yol açıp açmadığı görülecektir. Bu gerçekleştiğinde, EA’nın Belçika’daki yasağa verdiği yanıta benzer şekilde, Hollanda’da satılan oyunlardan rahatsız edici yağma kutularını kaldırması muhtemeldir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/17/gambling-on-the-future-of-loot-boxes/

Yorum yapın