DuckDuckGo, politika değişikliğini güvence altına aldıktan sonra Microsoft izleme komut dosyaları için oymayı kaldırıyor – Teknolojik Haberler


Gizlilik odaklı arama uzmanı DuckDuckGo’yu vuran bir takip tartışmasından birkaç ay sonra şirket, arama sendikasyon ortağı Microsoft ile daha önce mobil tarayıcılarının ve tarayıcı uzantılarının reklamları engellemesi engellenmiş olan şartları değiştirebildiğini duyurdu. Microsoft komut dosyaları tarafından üçüncü taraf sitelerde yapılan istekler.

İçinde Blog yazısı Kurucu ve CEO Gabe Weinberg, “DuckDuckGo web izleme korumaları için daha fazla gizlilik ve şeffaflık” vaadinde bulunuyor: “Önümüzdeki hafta boyunca, web sitelerine yüklenmesini engellediğimiz üçüncü taraf izleme komut dosyalarını, tarama uygulamalarımıza (iOS ve Android) ve tarayıcı uzantılarımıza (Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Opera) Microsoft komut dosyalarını dahil edecek şekilde genişleteceğiz. önümüzdeki ay takip edilecek beta uygulamaları ile. ”

“Bu, 3. Taraf İzleyici Yükleme KorumasıFacebook, Google ve diğer şirketlerden tespit edilen izleme komut dosyalarının üçüncü taraf web sitelerine yüklenmesini engelleyen , artık üçüncü taraf Microsoft izleme komut dosyalarını içerecek şekilde. Bu web izleme koruması, diğer popüler tarayıcıların çoğu tarafından varsayılan olarak sunulmaz ve diğer birçok DuckDuckGo korumasının üzerinde yer alır” diye ekledi.

DDG, bu üçüncü taraf izleyici yükleme korumasının varsayılan olarak diğer popüler tarayıcıların çoğu tarafından sunulmadığını iddia ediyor.

“Çoğu tarayıcının varsayılan izleme koruması, yalnızca tarayıcınıza yüklendikten sonra üçüncü taraf izleme komut dosyalarını kısıtlayan tanımlama bilgisi ve parmak izi korumalarına odaklanır. Ne yazık ki, bu koruma düzeyi, IP adresiniz ve yükleme istekleriyle gönderilen diğer tanımlayıcılar gibi bilgileri profil oluşturmaya karşı savunmasız bırakır. Üçüncü Taraf İzleyici Yükleme Korumamız, çoğu üçüncü taraf izleyicinin yüklenmesini en başta durdurarak ve önemli ölçüde daha fazla koruma sağlayarak bu güvenlik açığının giderilmesine yardımcı olur,” diye yazıyor Weinberg blog yazısında.

“Önceden, özel arama sonuçlarımız için bir kaynak olarak Bing’i kullanmamızla ilgili bir ilke gereksinimi nedeniyle Microsoft izleme komut dosyalarına 3. Taraf İzleyici Yükleme Korumamızı nasıl uygulayabileceğimiz konusunda sınırlıydık. Artık böyle olmadığı için mutluyuz. Başka hiçbir şirketle benzer bir sınırlamamız olmadı ve olmadı.”

“Microsoft komut dosyaları, arama motorumuza veya sizi izlemeyen uygulamalarımıza hiçbir zaman yerleştirilmedi” diye ekliyor. “Web siteleri bu komut dosyalarını kendi amaçları için ekler ve bu nedenle DuckDuckGo’ya hiçbir zaman bilgi göndermezler. Microsoft’un üçüncü taraf tanımlama bilgilerini tarayıcılarımızda engellemek gibi diğer web izleme korumalarımız aracılığıyla Microsoft izlemeyi zaten kısıtladığımızdan, bu güncelleme, izleyicileri engellemek için diğer tarayıcıların çoğundan çok daha fazlasını yaptığımız anlamına geliyor.

DDG’nin Microsoft ile yeni sözleşmesini yayınlayıp yayınlamayacağı veya hala bir NDA’ya bağlı olup olmadığı sorulduğunda Weinberg, “Başka hiçbir şey değişmedi ve bu konuda paylaşacak başka bilgimiz yok” dedi.

bu DDG’nin arama tedarikçisi için oylama yapıldı Mayıs gizlilik araştırmacısı Zach Edwards tarafından yürütülen bağımsız bir denetim aracılığıyla.

O sırada DDG ‘bir anormallik olduğunu kabul etti, ancak esasen Microsoft’un şartlarını kabul etme seçeneğinin olmadığını söyledi, ancak aynı zamanda kısıtlamadan memnun olmadığını ve gelecekte onu kaldırabilmeyi umduğunu söyledi.

Tartışmanın yarattığı reklamın, teknoloji devini Microsoft’a ait olmayan sitelerdeki Microsoft reklam komut dosyalarını engelleme yeteneği üzerindeki kısıtlamayı gevşetmeye ikna etmeye yardımcı olup olmadığı sorulduğunda, DDG bizi Microsoft’a geri yönlendirdi.

Aynı soruyu teknoloji devine sorduğumuzda bir sözcü bize şunları söyledi:

Microsoft, ağımızdaki dönüşümleri doğru bir şekilde izlemek için yayıncılarımızın ihtiyaçları ile reklamverenlerimizin ihtiyaçları arasında denge kurmamızı sağlayacak politikalara sahiptir. Bu politikanın sonuçlarını anlamak için DuckDuckGo ile ortaklık kuruyoruz ve bu endişeleri gideren bir çözüme ulaştığımız için mutluyuz.

Bugün açıklanan şeffaflık odaklı adımlarla DDG, izleyici koruma listesini yayınladığını söyledi – mevcut burada Github’da – şirket bize bilgilerin daha önce mevcut olduğunu söylese de, şimdi bulmanın daha kolay olduğunu öne sürdü.

Ayrıca bize Microsoft izleme isteklerini engelleyeceğini söylediği aşağıdaki alan adlarını da gönderdi:

DDG’nin Microsoft izleme isteklerini engelleme yeteneğindeki bu genişlemeye rağmen, Microsoft reklam komut dosyalarının hala olumsuzluk varsayılan olarak DDG araçları tarafından engellenir — reklamverenlerin dönüşümleri izlemek için (yani bir reklam tıklamasının gerçekten bir satın almayla sonuçlanıp sonuçlanmadığını belirlemek için) kullandığı süreçlerle ilgilidir.

“DuckDuckGo’daki bir reklamın etkili olup olmadığını değerlendirmek için reklamcılar, reklam tıklamalarının satın alma işlemine (dönüşüm) dönüşüp dönüşmediğini bilmek ister. Bunu Microsoft Advertising’de görmek için bat.bing.com etki alanındaki Microsoft komut dosyalarını kullanıyorlar,” diye açıklıyor Weinberg blog gönderisinde. “Şu anda, bir reklamveren DuckDuckGo’da gösterilen kendi reklamları için dönüşümleri tespit etmek isterse, 3. Taraf İzleyici Yükleme Koruması, DuckDuckGo reklam tıklamalarının ardından bat.bing.com isteklerinin reklamverenin web sitesine yüklenmesini engellemez, ancak bu istekler diğer tüm bağlamlarda engellenir. Bundan kaçınmak isteyen herkes için DuckDuckGo arama ayarlarında reklamları devre dışı bırakmak mümkündür.

DDG, reklam dönüşümü izleme konusunda kullanıcı gizliliğini korumak için daha ileri gitmek istediğini söylüyor – ancak bunun yakın zamanda olmayacağını kabul ediyor. Blog yazısında Weinberg, “en sonunda”, reklam etkinliğini özel olarak değerlendirmek için yeni bir mimariye geçerek reklam dönüşüm kontrolleri için mevcut süreci değiştirebilmek istediğini yazıyor.

“Sonunda, reklam etkinliğini değerlendirmek için bat.bing.com’a duyulan güveni değiştirmek için, harici olarak profil oluşturmadığı doğrulanabilen özel reklam dönüşümleri için bir mimari üzerinde çalışmaya başladık” diyor.

DDG burada hiçbir şekilde yalnız değildir. Sektör genelinde, gizlilik geri tepmesine ve bireysel izlemeye bağlı artan düzenleyici riske yanıt olarak adtech altyapısını geliştirmek/yeniden düşünmek için her türlü hamle yapılıyor. alternatif reklam teknolojisi yığını (diğer adıyla ‘Gizlilik Korumalı Alanı’ önerisi; devam eden (gecikmeli) bir çalışmadır).

“DuckDuckGo bu sorunu çözmeye çalışırken yalnız değil; Safari çalışıyor Özel Tıklama Ölçümünde (PCM)) ve Firefox üzerinde çalışıyor Birlikte Çalışabilir Özel İlişkilendirme (IPA). Bu çabaların, tüm dijital reklam endüstrisini, gizliliği varsayılan hale getirmek için ileriye taşımasına yardımcı olabileceğini umuyoruz” diye ekliyor Weinberg. “Bu çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü bu, sayısız şirketin ücretsiz hizmetler sağlamak için güvendiği reklam temelli iş modelini geliştirebileceğimiz ve onu tamamen atmak yerine daha özel hale getirebileceğimiz anlamına geliyor.”

Böyle bir altyapıyı geliştirmenin zaman çizelgesi sorulduğunda, “Şu anda paylaşacak bir zaman çizelgemiz yok ama bu yakın bir duyuru değil” diyor.

DDG’nin tarayıcıları aracılığıyla reklam görüntülemenin “anonim” olduğu iddiasına rağmen, reklam açıklama sayfası bazı kişisel verileri (IP adresi ve kullanıcı dizesi) reklam ortağı olan Microsoft’a – “muhasebe amaçları” (diğer bir deyişle “uygunsuz tıklamaların tespitini de içeren uygun tıklamalar için reklamverenden ödeme yapmak ve bize ödeme yapmak” için) ilettiğini onaylar. koyar).

“Bizim için reklam sayfasıMicrosoft taahhüt etti [that] “DuckDuckGo’da görünen Microsoft tarafından sağlanan bir reklamı tıkladığınızda, Microsoft Advertising, reklam tıklama davranışınızı bir kullanıcı profiliyle ilişkilendirmez. Ayrıca, bu bilgileri muhasebe amaçları dışında depolamaz veya paylaşmaz”, diyor Microsoft’tan, reklam dönüşümleri için iletilen kullanıcı verilerinin, bireylerin daha geniş bir şekilde izlenmesi ve profillerinin çıkarılması için yeniden amaçlanmadığına dair ne garantileri üzerine basıldığında.

Teknolojik Haberler ile ileri geri, DDG ayrıca defalarca vurguladı ilke, Microsoft’un bu verileri bir davranış profiline bağlamadığını (veya aslında bir kullanıcının gerçek IP adresini vb. paylaşmadığını) belirtir.

Ancak Weinberg, DDG’nin başına gelenler üzerinde ne kadar kontrole sahip olabileceği konusunda sınırlamalar olduğunu kabul ediyor. Veriler bir kez geçtikten sonra – örneğin, dijital etkinliğin, örneğin bir zincir üzerinden birkaç atlamadan sonra, bireysel profillere geri bağlanabilmesi için adtech ekosisteminin takma adlı tanımlayıcıları (örneğin tanımlayıcıların karmaları) paylaşma (ve senkronize etme) eğilimi göz önüne alındığında üçüncü taraf veri işlemcileri/zenginleştiricileri ve böylece daha önceki bir gizlilik ekranının kaldırılması… Bu nedenle, tl;dr, yaygın gözetim için tasarlanmış (ve her yere yayılmasına izin verilen) bir reklam ekosisteminde çalışırken kullanıcılarınızın gizliliğini meraklı üçüncü şahıslardan korumaya çalışmak, büyük bir çatışma olmaya devam ediyor.

Weinberg, “‘Adtech ekosistemi aracılığıyla’ anonim kalmak farklı bir hikaye çünkü biri bir siteye tıkladığında (oraya DuckDuckGo arama yoluyla ulaşmış olsun ya da olmasın), web sitesi sahibinin gizlilik politikasına ve ilgili uygulamalara tabi hale geliyorlar,” diye itiraf ediyor Weinberg. “Tarayıcılarımızda, web gizliliği korumalarımız aracılığıyla bunu sınırlamaya çalışıyoruz, ancak web sitesi sahibinin (“birinci taraf”) ne yaptığını kontrol edemiyoruz, bu da reklam teknolojisi ekosistemindeki üçüncü taraflarla veri paylaşıyor olabilir.”

“Reklam açıklama sayfası, reklamların görüntülenmesinin anonim olduğunu açıkça ortaya koyuyor ve ayrıca, Microsoft’un reklam tıklamalarında kullanıcıların profilini çıkarmama taahhüdüne sahip olan reklam tıklamalarını da kapsıyor. Bu taahhüt, bu verilerin kimseye iletilmemesini de içerir”, DDG ayrıca iddia ediyor.

“Gizlilik politikamız, tüm arama sonuçlarının (reklamlar dahil) görüntülenmesinin anonim olduğunu ve Microsoft Advertising’in (veya başka birinin) o sırada kullanıcı aramalarını anonimlikten çıkarabilecek (tam IP adresi dahil) herhangi bir şey almadığını belirtir. bireysel aramaları bireylere veya birlikte bir arama geçmişine bağlamak için” diye ekliyor.

Bugün şirket tarafından vurgulanan diğer gelişmelerde DDG, blog gönderisine göre üçüncü taraf istekleri hakkında “daha fazla bilgi” göstermek için uygulamalarında ve uzantılarında görüntülenen Gizlilik Kontrol Panelini güncellediğini söyledi.

Weinberg, “Güncellenmiş Gizlilik Panosu’nu kullanarak, kullanıcılar hangi üçüncü taraf isteklerinin yüklenmesinin engellendiğini ve hangi üçüncü taraf isteklerinin yüklendiğini, her ikisinin de nedenleri ile birlikte görebilirler” diye yazıyor Weinberg.

Ayrıca yeniden hizmete girdi yardım sayfası – elden geçirilmiş içeriğin “platformlar arasında sağladığımız tüm web izleme korumalarının kapsamlı bir açıklamasını” sunduğu vaadiyle.

“Kullanıcıların, kullandıkları platformlarda sunduğumuz farklı türde web gizliliği korumalarını anlamak isteyip istemediklerini artık tek bir yere bakması gerekiyor. Bu sayfa ayrıca, her platformda teknik olarak mümkün olana dayalı olarak farklı web izleme korumalarının nasıl sunulduğunu ve ayrıca ürün yol haritamızın bu bölümü için nelerin geliştirilmekte olduğunu da açıklıyor.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/duckduckgo-microsoft-tracking-scripts/

Yorum yapın