Dublin merkezli kurumsal hediye platformu &Open, Molten Ventures liderliğindeki A Serisini 26 milyon $ artırdı – Teknolojik Haberler


Geçen yıl, “&Açık”ın (evet, “ve işareti açık”, “Ve Açık” olarak telaffuz edilir) markaların sadakati ve bağlılığı artırmak için müşterilere hediyeler göndermesini kolaylaştırmak için 7,2 milyon dolarlık bir tohum topladığını ele aldık. Bir araştırmaya göre, hediye aldıktan sonra bir markaya duygusal olarak bağlı hisseden müşterilerin yaşam boyu değeri %306 daha yüksek. &Open, benzer bir alanda bulunan Sendoso ve ReachDesk ile rekabet eder.

Pandemi hepimizi uzaktan çalıştırdığı için, uzaktan hediye gönderebilmek birdenbire yepyeni bir önem kazandı. Artı, şimdi “Büyük İstifa”, şirketlerin müşterilerini ve çalışanlarını çok daha tatlı tutması gerektiği anlamına geliyor.

Böylece, 2017’de piyasaya sürülen Dublin merkezli &Open, First Round Capital, LocalGlobe, Tribal VC ve yeni yatırımcı Middlegame Ventures’ın katılımı da dahil olmak üzere Molten Ventures liderliğindeki A Serisinde 26 milyon dolar topladı. Diğer yeni ve mevcut yatırımcılar da bu tura katkıda bulundu. A Serisi, &Open’ın toplam sermayesini 33,2 milyon dolara çıkardı.

Şirketin şu anda İrlanda, Birleşik Krallık ve ABD’de bir varlığı var ve önümüzdeki yıl New York’ta bir ofis açmayı planlıyor.

Müşterileri arasında Airbnb, Peloton, Spotify, Hopin, Intercom, Wayflyer ve Better-Up bulunmaktadır. Ayrıca KOBİ’ler için &Open On-Demand’ı başlattı.

Molten Ventures’ın ortağı Nicola McClafferty yaptığı açıklamada, “Artık şirketler çalışanlarını elde tutmanın ve müşteriler ve ortaklarla gerçek bağlantıları geliştirmenin yollarını her zamankinden daha fazla arıyor” dedi. “En büyük küresel işletmeler ve markalardan bazılarıyla çalışan &Open, doğru yapıldığında hediye vermenin marka sadakatini artırmak ve savunuculuk oluşturmak için inanılmaz derecede güçlü bir araç olduğunu kanıtladı.”

&Open On-Demand hediye pazarı, &Open’ın yıllık sözleşmesi ve SaaS ücretleri olan Enterprise çözümünün aksine, KOBİ’lere daha kolay hediye verme ve kullandıkça öde modeli sunacak.

“Tüm şirketler, çalışanları, müşterileri, potansiyel müşterileri veya ortakları olsun, hediye verir. Şirketler hediye veriyor çünkü insanlar işletmelere güç veriyor ve bu ilişkilerin beslenmesi gerekiyor. &Open’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jonathan Legge, “Bugün sadakat her zamankinden daha önemli” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/24/dublin-based-corporate-gifting-platform-open-raises-26m-series-a-led-by-molten-ventures/

Yorum yapın