DTC veri stratejisi, tek başına başlama, riske karşı sigorta teknolojisi büyümesi – Teknolojik Haberler


Yalnız kurucular, kararları kimsenin yanından almak zorunda olmadıkları için, girişimlerinin misyonu üzerinde neredeyse tam kontrol uygularlar.

Ancak patron olmanın bedelini ödemeniz gerekir: Bir silah arayan, baskı altında karar verme konusunda rahat olmalı ve kaynak yaratma, işe alma, işe alma, yönetme… eh, her şeyde usta olmalıdır.

Dropbox tarafından satın alınmadan önce DocSend’i kuran Russ Heddleston’a göre, yalnız kurtlar yatırımcılarla daha iyi geçinme eğilimindedir: Analizi, bir kişinin 42 toplantıdan sonra ortalama 3.22 milyon dolar toplayabildiğini, ancak dört veya daha fazla ekibin rezervasyon yapması gerektiğini buldu. 1,7 milyon dolar toplamak için 30 toplantı.

Ancak bağış toplama, bir kurucunun yolculuğunun yalnızca bir parçasıdır. Yetenek veya uzmanlıkla ilgili boşluklarınızı bulmanıza ve doldurmanıza yardımcı olabilecek bir yatırımcıyla bağlantı kuramazsanız, sürdürülebilir bir şirket kuramazsınız.

Çok sayıda erken aşamadaki girişimin emektarı olarak konuşmak – Bir ekip tarafından yönetilen bir şirkette çalışmayı tercih ederim. Bu, işbirlikçi bir çalışma kültürünü teşvik etme eğilimindedir, ancak aynı zamanda gerektiğinde dönmeyi kolaylaştırır ve iş daha az ego odaklıdır.

Bir TC+ konuk gönderisinde, Heddleston, destek sistemleri oluşturması gereken solo kurucular için bazı fikirlerin yanı sıra, tek başına başlamaya karar vermeden önce tartılması gereken dört faktörü tanımlıyor.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


24 Mayıs Salı günü saat 11:30’da Silikon Vadisi merkezli göçmenlik avukatı Sophie Alcorn ile bir Twitter Alanına ev sahipliği yapacağım.

Teknoloji alanında kariyer yaparken ABD’de yasal olarak çalışmak ve yaşamak hakkında sorularınız varsa, lütfen sohbete katılın. Sohbet öncesi hatırlatma almak için, @Teknolojik HaberlerPlus’ı takip edin.

Okuduğunuz için çok teşekkürler ve iyi haftalar!

Walter Thompson
Kıdemli Editör, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

DTC girişiminizin veri stratejisini nasıl geliştirebilir ve kritik metrikleri belirleyebilirsiniz?

Beyaz bir arka plana karşı katlama kuralı ve su terazisi olan kumbara

Resim Kredisi: Deepblue4you (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Çoğu e-ticaret girişimi, işletmelerinin sağlığını ölçen gösterge tabloları için veri toplamak için aynı büyük platformları ve analitik araçlarını kullanır.

Sonuç olarak, M13’teki büyüme ve veri direktörü Michael Perez’e göre, çoğu doğrudan tüketiciye yönelik şirket, ham işlem verilerini rafine etmeye gelince aynı hataları yapıyor.

Perez, platform verilerine bağlı hesaplama hataları, ekiplerin temel metrikleri yanlış hesaplamasına, “müşteri yaşam boyu değerini büyük ölçüde abartmasına ve pazarlama kampanyalarına aşırı harcama yapmasına” yol açabilir.

İki yaygın veri hatasını tanımlar: yanlış ayrıntı düzeyinde metrikler oluşturmak ve genellikle veri silolarıyla sonuçlanan aşağı akış metriklerini kullanmak.

“Genellikle tak ve çalıştır iş zekası araçlarının büyük hayranlarıyız, ancak işinizle birlikte ölçeklenmeyecekler.”

İşte tek haneli SaaS katları

Resim Kredisi: Karolina Noring (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

SaaS girişimleri sorunsuz bir seyir izledi, ancak devam eden bu gerilemede fırtınalı hava ufukta.

Çift haneli gelir katları günleri yakında sona eriyor – %40 oranında ancak büyüyen kamu yazılım şirketleri yaklaşık 10 kat gelirle işlem görüyor, bu da bu hızı sürdüremeyen yeni başlayanların değerleme katlarının tek hanelere düştüğünü görebileceği anlamına geliyor Alex Wilhelm, Bessemer Bulut Endeksi’nden elde ettiği verileri analiz ederken buldu.

“Gelecek muhtemelen turları, düz turları durduracak ve beklediğim şey bazı dramatik iç patlamalar olacak.”

insurtech 2.0’ı kazanmak için büyümeden önce sigortalamaya odaklanın

Ladder’ın CEO’su ve kurucu ortağı Jamie Hale’e göre, insurtech girişimlerinin ilk dalgası, temel risklerini yönetme pahasına büyümeyi artırmaya odaklandı.

Hale, “Ön uçta müşteri deneyimine odaklanmak gerçekten de hızlı büyümeye yol açıyor,” diyor, “ancak arka uçta sigortalamaya odaklanmamak, çok hızlı bir şekilde çok sayıda hak talebine yol açabilir.”

Hale, sigortacılık inovasyonunu ve dolayısıyla genel müşteri deneyimini geliştirmek için insurtech girişimlerinin kullanabileceği beş ipucu sunuyor.

Startup yöneticilerinin stratejilerini ve taktiklerini değiştirebilecek ‘Yıldız Savaşları’ndan 5 ders

Resim Kredisi: Natalia_80 / Getty Images

“Yıldız Savaşları” destanı, “kahramanın yolculuğunu” tasarlayan yazar ve edebiyat profesörü Joseph Campbell tarafından geliştirilen bir hikaye anlatımı yapısına dayanmaktadır.

12 aşamadan oluşan arketipi, maceraya çağrıyı duyduktan sonra sıradan hayatı geride bırakan bir kahramanı çağırıyor – bunun teknoloji yatırımcıları arasında neden popüler bir metafor olduğunu hayal edebilirsiniz.

Touchdown Ventures Başkanı Scott Lenet’e göre, Jedi Knight Obi-Wan Kenobi, kurucular ve yatırımcılar için beş ayrı ders sunuyor.

Örneğin, “’Bununla ilgili içimde kötü bir his var’ seride tekrar eden bir şakadır – hemen hemen her büyük karakter bir noktada cümleyi kurar” diye yazıyor Lenet.

“Bunlar aynı zamanda kurumsal ve yeni kurulan liderler için yaşaması gereken sözler çünkü bunlar bir farkındalık ve proaktiflik amblemi.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/techcrunch-roundup-dtc-data-strategy-starting-up-solo-insuretech-growth-versus-risk/

Yorum yapın