@Dril, Musk ve Twitter’da konuşuyorYorum

1,7 milyondan fazla takipçisi olan absürd mizah anlayışıyla tanınan Dril, ancak Twitter gibi bir uygulamada ortaya çıkabilecek türden bir etkileyicidir.

Dril, hesabını Twitter’ın lansmanından sadece iki yıl sonra, Eylül 2008’de açtı., ve platform büyüdükçe etkisi de arttı. Sıklıkla “olarak anılan şeyin yüzü oldu.garip twitter”, geniş ve şekilsiz bir komedi hesapları koalisyonu. Artık birçok Twitter kullanıcısı için kömür madeninde bir tür kanarya görevi görüyor. Bir kullanıcı “dril twitter’ı bırakırsa geriye hiçbir şey kalmaz” tweet attı. “@dril Twitter’dan ayrılırsa, aslında ölmese bile Twitter temelde ölmüş demektir.” söz konusu.

Dril için, Musk’ın mülkiyetindeki kaos eğlenceliydi ve o bunu bitirmeyi planlıyor. Dril, nadir bir röportajda, Musk’ın henüz inşa edilmemiş olan yüksek hızlı yeraltı taşımacılığı vizyonuna atıfta bulunarak, “Elon, Hyperloop’u icat etti,” dedi. “Twitter’ın aynen böyle olacağını düşünüyorum. Devam eden bir çalışma, sıfırdan inşa ediyor. O her şeyi daha iyi hale getirecek ve onlar da konuşma özgürlüğünü günlük hayatta saçma sapan lafları kesmek için kullanacaklar. Günün sonunda güzel bir şey olacağını düşünüyorum.”

Twitter’ın kaderini tahmin etmeye çalışanlar için muhtemelen Twitter’ın belirli bir bölümünü Dril’den daha fazla temsil eden kimse yoktur. Gönderileri meme formatları ve kopya makarna haline geldi; içinde bir tweet göründü bile 2022’de Twitter’ın sonunu tahmin et. Akademisyenler var parçalanmış ve analiz edildi tweetleri. bu AV KulübüPop kültürüne adanmış bir çevrimiçi yayın olan Dril’i “internetin koruyucu azizi” ve “bağlılığı veya inancı ne olursa olsun herkes için ender bir toplanma noktası ve ilham perisi” ilan etti.

Dril, Musk öncesi Twitter hakkında birçok insanın sevdiği şeyin bir sembolüdür. Anlatımı tuhaf ve saçma, genellikle saygısız ve başka yerde gelişmesi pek mümkün olmayan türden bir yaratıcı.

Twitter kullanıcısı Nick Farruggia son zamanlarda özenle kataloglanmış Dril’in gönderilerinin her biri. “Şimdiye kadarki en iyi posterin tweet’lerini kaybetmeyi reddet… işte burada: kronolojik sırayla her @dril tweet’i, sonsuza kadar açık ve ücretsiz.” tweet attı.

Musk, Twitter’ı kendi vizyonuna göre şekillendirmeye çalışırken, Dril yerinden oynatamayacağı türden bir güç merkezi örneği: yerleşik, popüler ve kayıtsız.

Bir zamanlar garip Twitter’da bir sınıf öğreten CUNY Queens College’da medya çalışmaları profesör yardımcısı Jamie Cohen, “Dril ve Elon, internet tabanlı dil söz konusu olduğunda, yelpazenin zıt taraflarında yer alıyor” dedi. “Dril bir topluluk üyesi, internetten doğdu, Elon onu benimsedi. Elon başarılı olmak ve bu şeyi yürütmek istiyorsa, en çok kazanması gereken kişi Dril ve topluluğudur.”

Tulane Üniversitesi’nde memler ve dijital kültür üzerine çalışan bir doktora araştırmacısı olan Alex Turvy, “Dril’in tweet’leri Twitter için temel bir temel metindir, Twitter yapısının bir parçasıdır” dedi. “Twitter’ın vaftiz babası ve onun tweet’leri, çevrimiçi ortamda insanlarla konuşurken hepimizin başvurabileceği ortak bir referans. O, Twitter’ın kültürel hafızasının bir parçası.”

Dril’e telefonla ulaşıldığında, Washington Post’un mahremiyet endişeleri nedeniyle kendisine yalnızca Twitter hesabıyla atıfta bulunması koşuluyla, tanımlanmasına yardımcı olduğu bir platform için yeni dönem hakkında sohbet etmeyi kabul etti. Bu, Dril’in komedi şovmeni rolüne dair kesin bir anlayışla okunması gereken, fazla ciddiye alınmaması gereken türden bir röportaj.

Twitter’ın iniş çıkışları

Dril, şimdiye kadar Musk’ın devralma gösterisinin tadını çıkardığını söyledi. “Elon, klasik komedi şovmenlerinden biri gibi görünüyor” dedi. “Yaptığı her şey biraz komedi. Her zaman güldürmeye çalışıyor, bu yüzden tüm arabalarını intihara meyilli hale getiriyor. Her şeyin yanmasını izlemek bile eğlenceli, orası kesin.”

Musk’ın devralınmasından bu yana fark ettiği bir şey de paylaşımlarının eskisi kadar yaygınlaşmadığı. Cuma gününde, Musk açıkladı “olumsuz/nefret tweet’lerinin” “güçten arındırılacağı ve şeytanlaştırılacağı”, olarak bilinen bir uygulamada yayılma yeteneklerini etkili bir şekilde engelleyecek. gölge yasağı.

CEO Elon Musk, Twitter’ı devraldığından beri, çoğu önemli hizmetleri sürdürmekle görevli binlerce kişiyi işten çıkardı. Eski personel, sitenin çökebileceğinden endişe ediyor. (Video: Jonathan Baran/The Washington Post)

Dril, olumsuz gönderi yasağının zaten hesabını etkilediğini söyledi. “Bana yaptıkları çılgınca,” dedi. “İfade özgürlüğüm elimden alındı” Neyin olumsuz bir gönderi oluşturduğuna dair netlik eksikliğinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Musk’ın diğer işlerinden birine atıfta bulunarak, “Diyelim ki bir Tesla oğlumla karşılaştı ve onu öldürdü,” dedi. “Belki sorun olmadığını düşünüyorum, bir Tesla’nın oğluma çarparak onu öldürmesi olumsuz değil. Sorun değil, çünkü bu devam eden bir çalışma.” Dril, Musk’ın oğlunun üzerinden geçen bir Tesla’nın gerçekten çok olumlu olup olmadığını bilemeyeceğini ve bu nedenle olumsuz bir tweet olarak değerlendirilmemesi gerektiğini açıkladı.

Yine de, “Belki en başından beri olumsuzdum, belki de olumsuz bir tavrım var” diye ekledi.

Dril, Musk isterse Twitter’da çalışmaya istekli olacağını söyledi. Dril, “Aramaya cevap vermenin benim görevim olacağını düşünüyorum,” dedi. “Kesinlikle yapardım. Onun köpeği olurdum, iğrenç bir köpek gibi her emrini yerine getirirdim. Merhameti için yalvarırdım ve hoşuna giderse kodlamayı öğrenirdim.”

Diğer kullanıcılar Twitter değişimlerine katılmak ve çevrimiçi olarak arkadaşlarıyla bağlantı kurmanın alternatif yollarını bulmak için uğraşırken, Dril de ihtiyaçlarını karşılayan bir uygulama bulamadığını söyledi. Üzerinde resmi Dril hesapları kurdu. instagram, Tumblrve Youtube, ancak çok seyrek gönderiler. O da var kendi web sitesi ve bir Patreon onu desteklemek için ayda birkaç dolar ödemeye istekli hayranlar için.

Daha acil uygulamalar onun kafasını karıştırıyor. “Bu uygulamaların ne olduğunu bilmek istiyorum, çünkü kullandığım uygulamaların hiçbiri iyi değil,” dedi. “Senden oğlunun, babanın fotoğraflarını istiyorlar. Temelde kullanılamazlar. Rusça pop-up reklamları ve kötü amaçlı yazılımları var. Yakın zamanda Twitter’dan ayrılmayı planlamıyorum.”

Twitter’dan kaçan insanlar için en çok konuşulan sığınak olan Mastodon’un çok karmaşık olduğunu söylüyor. Mastodon’un birçok sunucu seçeneğine atıfta bulunarak, “Hangi sunucuya katılacağım?” dedi. “İyi posta sunucusu mu yoksa kötü posta sunucusu mu? Bilmiyorum. Kılavuz yok, yardım için tıklayabileceğiniz küçük mavi kuş yok.”

TikTok söz konusu değil çünkü “Video tabanlı herhangi bir uygulama kullanmama izin vermeyen kınanacak bir yüzüm var” dedi.

Alt yığın onu endişelendiriyor. “Substack ile tam orada,” dedi. “Gönderiyorsun. Bunun için kaydolursanız, internet içeriğinin entrikasına boyun eğmiş olursunuz.”

Keşfetmeye açık olduğu platformlardan biri, yakın zamanda Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından savunulan bir kavram olan metaverse. Dril, metaverse’teki insanlarla pantolon giymeden etkileşim kurma olasılığının kendisine çekici geldiğini söyledi. “Orada adam olacağım ve Zuckerberg’in yaratmaya çalıştığı her oyunu kazanacağım” dedi.

Dril ayrıca, paylaşım yapması için kendisine ödeme yapabilecek daha küçük platformlardan gelen anlaşmaları kabul etmeye de açık. “Uygulamalardan herhangi biri iyi olsaydı veya üç veya dörtten fazla beyin hücresine sahip kişiler tarafından çalıştırılsaydı, gönderilerimin potansiyelini fark ederler ve yeni platformlarının elçisi olmam için bana beş veya altı yüz dolar teklif ederlerdi. ve tüm takipçilerimi yanımda getirirdim” dedi. “Platform ne kadar … kullanılamaz olursa olsun, hepsinin gemide olacağını düşünüyorum. Bunu okuyan potansiyel Twitter ikamecileri varsa, bana paranı vermeni çok isterim.”

Musk rejimi altında olumsuz gönderilerden para kazanamayacak gibi göründüğü için hayal kırıklığına uğradı.

“Uğruna kanımı verdiğim tüm içerik için arada bir postayla küçük bir şeyler almak güzel olurdu,” dedi, “ama biliyorsunuz, Elon, ‘Ben Eğer kötü bir tavrın varsa seni şeytanlaştıracağım.’ Bazen kendimi bu dünyada güvende tutmak için kötü bir tavır sergilemem gerekiyor. Westworld şovu, dışarısı böyle.”

“Eskiden tehdit edilmeden gönderi paylaşabiliyordum,” dedi, “artık 7/24 silahın namlusu altındayım çünkü insanlar sürekli ‘Bu şaka 2014’te söylediğinde daha iyiydi’ diyor. Umarım Elon bu tür şeyleri keser, çünkü insanların bana söylediği şey barbarca.”

Herhangi bir kullanıcının mavi bir onay işareti için ayda 8 dolar ödeyebileceği Musk’ın önerdiği doğrulama sistemi, yanlış bilgilerin yayılmasıyla bağlantılı olsa da, Dril endişeli değil. “Benim gibi insanlar, gerçeği duyduğumuzda anlarız” dedi. “Kalbinden vuruyor. Midenizde hissediyorsunuz. Birisi yalan söylediğinde, onun terlediğini görebilirsin. Çok dağınık ve fare gibi görünüyorlar.” Ancak 8 dolar kişisel olarak onun için çok ağır, bu yüzden bir çek işareti için asla ödeme yapmayacağını söyledi.

Elon’un kişisel Twitter hesabını şirketle ilgili haberler için fiilen iletişim kanalı olarak kullandığını takdir ediyor. “Bu kadar iyi çalışmasının nedeni,” dedi Dril, “Elon rastgele bir adamı sübyancı olmakla suçlamak istiyorsa, bunu yapmasına izin veriliyor. … Elon ile her şey modern bir yaklaşım, haber kameralarını engelleyen bürokratik bürokrasi istemiyorsunuz, sadece adamın kendisinden düz bir kahkaha istiyorsunuz.”

Dril, Twitter’da geçirdiği 14 yılı aşkın süreye dönüp baktığında güzel anıları olduğunu söyledi. O günü sevdi bir adam, kutuda karides parçaları olduğu için bir mısır gevreği şirketini dava etmekle tehdit ettive birisi Garfield’a hakaret ettiğinde ve platformdan atıldığında hoşuna gitti. Uygulamadaki en önemli anlarından birinin Ödül Avcısı Köpek’in onu engellemesi olduğunu söyledi.

Dril için düşük bir nokta, Musk’ın kendisinin gönderilerinden birini çaldı olmakla ilgili bir iskelet savaşına çekildi ve kendisinin olduğunu iddia etti. Dril, “Tweet’i kelimesi kelimesine yayınladı ve adımı tamamen çıkardı” dedi. Kız arkadaşı Grimes, bu tür davranışlara göz yumuyor. Gönderilerimi çalıyor ve bana para bile vermiyor. Zaten benim içeriğimden çıkar sağlamaya çalışırken beni şeytanlaştırmakla tehdit ediyor ve ben bir kuruş bile alamıyorum.”

Dril, Twitter’ın altyapısı başarısız olursa ve platform tamamen çökerse bununla barışık olduğunu söyledi.

“Sanırım temizleyici bir ateş gibi olacak,” dedi. “Büyüdüğüm evi yakacak ve onunla birlikte tüm anılar da yok olacak. Temiz bir sayfadan başlayabilirim, tabula rasa. Oradan tekrar deneyebilir ve umarım gerçekten iyi bir hesap yapabilirim.”

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/11/22/dril-musk-twitter-future/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın