Dragon Demiryolunda Yazdırıyorum…


Model tren kurulumları yapmak için çok çaba harcayan birçok insan tanıyoruz. Fakat [Rambros] bütün bir sete sahip 3D baskılıve Dosyalar açık kaynak kodludur, böylece kendinizinkini yazdırabilir veya size uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. “Tam açık kaynak ekosistemi”ni ilk okuduğumuzda biraz abartmış olabiliriz diye düşündük ama öyle değil. S-ölçekli set iki lokomotif, bir tanker, bir yük vagonu, bir hazne arabası ve bir gondol arabası içerir. Rayın Fusion 360 ile özelleştirilebilen farklı bölümleri vardır. “Dragon Demiryolu” elbette birkaç mekanik parça ve elektronik parça alır. Aşağıda sistemle ilgili birkaç videodan birini görebilirsiniz.

Bluetooth ve bir akıllı telefon kullanarak tüm sistemi kontrol edebilirsiniz. Elektronik, bir ESP32 kartı, bazı motor sürücüleri, N20 motorları ve birkaç çeşitli parçadan oluşan oldukça basittir. Diğer hazır S ölçekli pistler ve arabalarla uyumlu olacağını umuyoruz, ancak bunu kesin olarak bilmiyoruz.

Özelleştirmek için Fusion 360’a ihtiyacınız olsa da, hızlı bir şekilde başlamak istiyorsanız çok sayıda hazır STL dosyası vardır. Geçiş ve dönüş gibi bazı pist öğeleri zaten özelleştirilemez. Özellikle etkileyici bir öğe, basılı bir otomatik bağlayıcıdır; Küçük bir öğenin basılı parçalarla güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak, her şeyin en zor kısmı gibi görünebilir.

Belki bir OLED ekran bir sonraki şey olabilir? Basılı başka trenler gördük ama bu gerçek bir aşk emeği gibi görünüyor.
Kaynak : https://hackaday.com/2023/01/25/ive-been-printing-on-the-dragon-railroad/

Yorum yapın