DOT, 50 Eyaletin Tümü için EV Şarj Altyapısını Onayladı


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

Amerika’nın çoğu yerinde benzin istasyonuna uğramadan birkaç milden fazla yol alamazsınız, ancak elektrikli araç şarj cihazlarının sayısı çok daha azdır. ABD Ulaştırma Bakanlığı’ndan (DOT) yeni bir girişim bunu değiştirmeye yardımcı olabilir. Yönetim, elektrikli araç şarj cihazlarının dağıtımını finanse etmek için 5 milyar dolar tahsis etti ve şimdi proje, Washington DC ve Porto Riko’nun yanı sıra 50 eyalette onaylarla devam ediyor.

Para, 2022’nin başlarında iki taraflı bir altyapı faturası olarak kabul edilen Ulusal Elektrikli Araç Altyapısı (NEVI) Formül Programı’ndan geliyor. DOT’un zemini hazırladığına göre, devletler 2022 ve 2023 fonlarına erişebiliyor, toplamda 1,5 milyar dolar. 5 milyar dolarlık fonun tamamı beş yıl sürecek şekilde ayarlandı, ancak NEVI fonlarının yüzde 10’u her yıl Ulaştırma Bakanının devlet tarafından geliştirilen şarj istasyonlarındaki boşlukları doldurmak için uygun gördükleri şekilde yönlendirmesi için ayrılacak.

Federal olarak finanse edilen bu şarj cihazları, temel olarak karayolları boyunca inşa edilecek. EV şarj kapasitesiyle Amerika’nın 75.000 mil yolunu kaplıyor. Bu, çoğu eyalette hala tek hanelerde seyrediyor olsa da, EV sahipliğinin yükselme eğiliminde olduğu bir zamanda geliyor. Kaliforniya, 2022’de yüzde 15,1’lik bir EV payıyla başı çekiyor, ancak ülke çapındaki pay sadece yüzde bir.

Ford’un 48 amper / 240 volt Seviye 2 şarj cihazı gibi ev tipi şarj cihazları yaygındır, ancak bir kamu şarj cihazı ağı, insanları evde kendi şarj cihazlarını kurma zahmetinden ve masrafından kurtarabilir.

Elektrikli araçların payı, özellikle 2030’larda benzinli araçları kullanımdan kaldırmayı planlayan eyaletlerde hiç şüphesiz yükselmeye devam edecek. Ülke çapında, yönetim 2030 yılına kadar araba satışlarının yüzde 50’sinin elektrikli olmasını hedefliyor. Altyapıyı genişletmeye başlamadan önce insanların daha fazla EV satın almasını bekleyemeyiz – tüketiciler düzenli olarak şarj istasyonlarının eksikliğini EV satın almanın önünde bir engel olarak belirtiyorlar. , dolayısıyla NEVI finansmanı. Şu anda, birçok EV sahibi, arabayı şarjlı tutmak için evlerinde yüksek voltajlı şarj etme masrafına gitti. Ancak bazı araştırmalar, akşamları ve geceleri evde şarj etmenin geleceği planlamanın yanlış bir yolu olduğunu öne sürüyor.

Ulaştırma, ABD’deki sera gazı emisyonlarına en büyük katkıyı yapmaya devam ediyor. Yollardaki benzinle çalışan arabaların sayısını azaltmak, emisyonları azaltmanın anahtarı olarak görülüyor. Mevcut yönetim, 2030 yılına kadar gazla çalışan araçların sayısının 2005 seviyelerinin yüzde 50-52 altına düşürülmesi gibi iddialı bir hedef belirledi. Bu, birkaç kilometrede bir EV şarj cihazıyla bile zor olacak.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/extreme/339897-dot-approves-ev-charging-infrastructure-for-all-50-states

Yorum yapın