Dördün İkiden Daha İyi Olduğu Kendin Yap Gece Görüşü


Gece görüş projeleri harika ve hobiler için mevcut olan donanımlar gitgide daha iyi hale geliyor. [Just Call Me Koko] kullanarak sadece böyle bir yapıyı gösterir bir kaska monte edilmiş 3D baskılı muhafazalarda dört düşük ışıklı, IR’ye duyarlı kamera, dört ekran ve dört lens. Neden dört? Her göze iki kamera ve ekran monte etmek, daha geniş bir görüş alanı elde etmenin en kolay yoludur ve bonus puanlar için kesinlikle çok garip görünüyor.

Özünde, dört bölümün her biri aynıdır. Ön tarafa bir Foxeer Night Cat 3 kamera monte edilmiştir, çıkışı doğrudan 2″ diyagonal NTSC/PAL ekrana bağlanır ve arkada 50 mm odak uzaklığına sahip 38 mm çapında bir DCX (çift dışbükey) lens bulunur. Basılı bir muhafaza ekleyin ve sonuç monoküler bir gece görüş ekranıdır. Bunu üç kez daha yapın ve onları göz kürelerinin etrafına yerleştirin ve muhtemelen sadece bir çekim alan panoramik manzaralı bir gece görüş sistemi yapabilirsiniz. biraz alışmak.

Ne kadar iyi çalışıyor? [Just Call Me Koko] biraz dolaşıp onları takarken biraz hedef talimi de yapıyor ve neredeyse gerçek anlaşmanın netliğine sahip olmasalar da (320×240 çözünürlüklü ekranlar algılanabilecek ayrıntıları sınırlıyor), oldukça iyi çalıştıkları sonucuna varıyor. ne oldukları için. Ayrıca, parçaların maliyeti, gerçek şeyin maliyetinin küçük bir kısmıdır ve bu da onu sonunda oldukça keyifli bir proje haline getirir.

Bu tür gece görüş projelerini erişilebilir kılan şey, günümüzde hobicilerin kullanabileceği türden donanımlardır, ancak her zaman eski güzel yüksek voltajlı analog yöntem vardır.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/26/diy-night-vision-where-four-is-better-than-two/

Yorum yapın