DoorDash, ABD aboneleri için alt toplam minimumları artıracak – Teknolojik Haberler


Gıda ve bakkal dağıtım şirketi DoorDash, abonelik hizmeti DashPass aracılığıyla siparişler için çıtayı yükseltiyor.

12 Ağustos’tan itibaren bir e-posta güncellemesine göre, “DashPass alt toplam minimumları artabilir ve mağazaya, şehre ve günün saatine göre değişebilir…” DashPass aboneleri ücretsiz teslimat ve düşük hizmet ücretleri için ayda 9,99 ABD doları ödüyor. Şu anda, abonelerin indirimlerden yararlanmak için en az 12 ABD doları yiyecek veya 35 ABD doları değerinde yiyecek sipariş etmesi gerekiyor.

DoorDash, bir DoorDash sözcüsüne göre, hangi pazarların etkileneceğini veya yeni minimumların ne olacağını paylaşmayacak, ancak değişiklikler yalnızca ABD pazarlarını ve yalnızca kolaylık, eczane, perakende ve likör mağazası siparişlerini etkileyecek.

Sözcü, “Alkol ve bakkaliye gibi şeylerin zaten daha büyük bir minimum ara toplamı vurduğunu görüyoruz, bu yüzden gerçekten, işin tüm yönlerini düşündüğümüzden emin olmak için gördüklerimizi eşleştiriyoruz” dedi. Teknolojik Haberler.

DoorDash, e-posta duyurusunda, toplam minimumları yükseltmesinin nedeninin emeğin ve potansiyel olarak artan ücretlerin olduğunu ima etti.

DoorDash, “İhtiyacınız olan temel şeyleri sağlamak, düşündüğünüzden birkaç adım daha gerektirir: Gerçek bir insan eli, tam olarak istediğinizi aldığınızdan emin olmak için öğeleri seçer” dedi.

Ülkede birden fazla eyalet 2022’nin başında asgari ücretlerini artırdı. Aynı zamanda ABD, pandemiden önce gelen, ancak pandemi tarafından şiddetlenen bir işgücü sıkıntısı yaşıyor. Yakın tarihli bir ABD Ticaret Odası araştırması çalışanların hala işyerinde COVID-19 konusunda endişeli olduklarını, ücretlerinin çok düşük olduğunu düşündüklerini ve iş piyasasına yeniden girmeden önce yeni beceriler ve eğitim kazanmaya daha fazla odaklandıklarını belirtti.

Sözcü, “Bu sadece Dasher’ların gidip siparişi aldığı bir restoran siparişi değil” dedi. “Bakkal siparişleri için mağazaya gidiyorlar. Alışveriş yapıyorlar, siparişleri toplayıp paketliyorlar. Bu yüzden, bunun için adil bir şekilde tazmin edildiklerinden emin olmak istiyoruz.”

DoorDash’in test ettiği pazarlarda artan ara toplam minimumlara nasıl karar vereceği belli değil. Dinamik fiyatlandırma algoritmalarına dayanabilir, ancak şirket Teknolojik Haberler ile onaylamayı reddetti.

Müşteriler pandemi sırasında teslimata güvenmeye alıştıkça DashPass son birkaç yılda giderek daha popüler bir hizmet haline geldi. DoorDash’in toplam siparişleri, kısmen DashPass’in artan penetrasyonuna bağlı olarak aylık aktif kullanıcılardaki artış ve artan ortalama sipariş sıklığı nedeniyle sipariş büyümesi ile yıllık %23 artarak 404 milyona ulaştı. ilk çeyrek kazançları.

Bu haftanın başlarında DoorDash, sadece geçen yıl satın aldığı salata yapımı robotik girişimi Chowbotics’i de kapattı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/doordash-to-hike-subtotal-minimums-for-us-subscribers/

Yorum yapın