‘Donanım Önemli mi?’ bölümünde gözden kaçırmış olabileceğiniz üç bilgi özel seriBulut, kurumun donanıma bakış açısını değiştirerek sistem tasarımında bir rönesansa yol açtı.

Veri odaklı iş yükleri, bellek, flash depolama ve özel hızlandırıcılar gibi temel bileşenlerin modern veri merkezi içinde birbirleriyle iletişim kurmasını gerektirdiğinden, bir zamanlar merkezi işlem birimi merkezli olan bir mimari, bağlantı merkezli hale geldi.

Bu, Broadcom Ltd. ve Dell Technologies Inc. dahil olmak üzere önde gelen donanım şirketlerini, geniş ölçekte bağlantı ihtiyaçlarını karşılayacak sistemler tasarlamak için yenilikçi yollar bulmaya yönlendirdi. SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu TheCUBE, bu dönüşümü yönlendiren en önemli faktörlere daha yakından baktı. “Donanım Önemli mi?” Dell ve Broadcom yöneticilerinin yanı sıra diğer sektör uzmanlarıyla yapılan röportajları içeren özel dizi. (* Aşağıdaki açıklama.)

İşte kaçırmış olabileceğiniz üç bilgi:

1. Uç noktaya kurumsal geçiş, benzeri görülmemiş düzeyde bir yenilik yaratacaktır.

CUBE ile röportajın sonuna doğru Jeff ClarkeDell’in başkan yardımcısı ve işletme müdürü, büyük hiper ölçekleyicilerin yaklaşık 600 genel bulut veri merkezi dünyadaki baz istasyonlarının sayısı artarken 7 milyondan fazla.

Bu iki sayı arasındaki önemli fark, bilgi teknolojisinin geleceği için önemli bir göstergeyi vurgulamaktadır. Uzak cihazlar tarafından toplanan büyük miktarda veri kaynağında işleme gerektireceğinden, uç teknolojiler baz istasyonları mini veri merkezlerine dönüştürmeye hazır.

Dell, kendi portföyündeki geliştirmeler yoluyla uç işleme için beklenen ihtiyaçları karşılamaya odaklanmıştır. Son hamleler şunları içerir: açılış Retail Edge için Dell Onaylı Tasarım ve başlatmak Edge uygulamaları için PowerVault ME5 depolama dizisinin.

Clarke, “Bana göre kenar, kariyerimizin bu bölümünde, kariyerimizin ilk bölümünde gördüğümüzle aynı düzeyde yenilik ve keşifle aynı düzeyde, muhtemelen 10 veya 100 kez göreceğimiz bir alandır,” dedi. . “Temel, daha önce hiç görmediğim şekilde buradan gelişebilmek, gelişebilmek ve yenilik yapabilmek için inşa edildi.”

2. VMware’in VxRail’i, Dell, Broadcom ve diğer büyük satıcılar ile güne merhaba diyor.

Dell’in geçen yıl kayıt edilmiş VMware’in hiper birleşik altyapı teklifi olan VxRail için büyük müşteri büyümesi. Michael Dell, SiliconANGLE ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda çözümün “büyük başarısı”na dikkat çekti. Şimdi VMware’in Broadcom tarafından satın alınması planlanıyor. VxRail’e olan ilgiyi tam olarak besleyen nedir?

2016’da tanıtılan VxRail, bilgi işlem ve depolama işlevlerini birleştirerek ağ işlemlerini basitleştirmek için tasarlanmıştır. Uygulamalar kurumsal iş yüklerini artırdıkça ve esneklik istenen duruma geldikçe bu, BT organizasyonlarında daha önemli hale geldi.

Geçen yıl VxRail’in kazandığı ivmeyi sürdürmek için Dell’in 2022’de ek hamle planları var. Resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, rapor edildi Dell, VMware’in Project Monterey’ini desteklemek için tamamen geçici olmayan bir bellek ekspres veya NVMe, VxRail sistemi göndermeye başlayacak. SiliconANGLE tarafından temasa geçen bir Dell sözcüsüne göre, planlar Mayıs ayında bir Dell Technologies World oturumunda ana hatlarıyla açıklandı.

VMware girişimi, veri işleme birimlerini kullanarak sanal altyapıyı dağıtılmış bir kontrol dokusu olarak yeniden tasarlamak için tasarlanmıştır. NVMe, depolama erişiminde daha yüksek performans için bir protokol sağlar ve Project Monterey’in DPU’ları kullanarak CPU kapasitesini serbest bırakır.

“VxRail aslında harika bir hikaye” dedi Shannon Şampiyonu, SiliconANGLE ile röportaj sırasında Dell’de ürün pazarlama başkan yardımcısı. “Altı yıl önce piyasaya sürüldüğünde, ölçeklenebilirliği ve performansı esas olarak veri merkezinde benimsendi, ancak müşteri talepleri, operasyonel verimliliği yalnızca veri merkezinde değil, aynı zamanda bulutta da daha geniş ve daha geniş bir iş yükü kümesine genişletmek için gelişti. kenar. Her türlü iş yükü talebini karşılamak için gerçekten en yapılandırılabilir HCI sistemidir.”

3. PCIe, Broadcom’un yapay zeka, makine öğrenimi ve hiper ölçekli bilgi işlem sistemleri desteği için önemli bir teknoloji olarak ortaya çıktı.

Çevresel bileşen ara bağlantı ekspres veya PCIe, bir bilgisayarı bir veya daha fazla çevresel aygıta bağlamak için standartlaştırılmış bir arabirimdir. Teknoloji, daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek veri aktarım hızları sunar ve kurumsal işlemcilerde ve depolama alt sistemlerinde ortak bir arabirimdir.

Broadcom, PCIe kapasitesini birkaç yıldır geliştiriyor. BT Edinilen PCIe köprülerinin ve anahtarlarının lider tedarikçisi olan PLX Technology Inc., 2014 yılında fiber kanal uzmanlığını artırdı. Brocade Inc.’in satın alınması iki yıl sonra.

Sonuç Broadcom’da görülebilir. duyuru PCIe 4.0’ın hızını iki katına çıkaran PCIe Gen 5.0 teknolojisinin Şubat ayında. Şirket, bunun önümüzdeki yıllarda veri yoğun iş yüklerini ve bilgi işlem sistemlerini desteklemede kritik olacağına inanıyor.

“AI/ML sunucuları en yüksek performanslı sunuculardan bazılarıdır ve grafik işleme birimlerinde genel amaçlı bilgi işlem, ağ oluşturma, NVMe sürücüleri, CPU’lar ve hepsini bir arada düzenleme arasında süper düşük gecikme süreli bağlantıya ihtiyaç duyarlar” dedi. Jas Tremblay (resimde), Broadcom’daki Veri Merkezi Çözümleri Grubu Başkan Yardımcısı ve genel müdürü, theCUBE ile yaptığı röportajda. “Bunun için tercih edilen yapı PCIe’dir. Bir PCIe yapısında 115 nanosaniyelik gecikmeden bahsediyoruz.”

İşte tam “Donanım Önemli mi?” özel seri:

(* Açıklama: TheCUBE, theCUBE tarafından sunulan “Donanım Önemli mi?” özel serisi için ücretli bir medya ortağıdır. Ne Broadcom, theCUBE’nin etkinlik kapsamının sponsoru ne de diğer sponsorlar CUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde editoryal kontrole sahip değildir.)

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/15/three-insights-you-might-have-missed-from-the-does-hardware-matter-special-series-doeshardwarematter/

Yorum yapın