Doktorlar, NHS teklif sahiplerinin daha fazla incelenmesini istiyor • The Register


Bir aile hekimleri konferansı, güvenlik, mahremiyet ve etik konularında olumlu bir sicile sahip olduklarından emin olmak için NHS Birleşik Veri Platformu (FDP) sözleşmesi için teklif verenleri incelemeye yardımcı olmak için İngiltere’nin sağlık görevlileri birliğine çağrıda bulundu.

Dün Londra’da BMA’nın GP Komitesi, İngiltere’nin Yerel Tıp Komitelerinden (LMC’ler) temsilcilerin katıldığı bir konferansa ev sahipliği yaptı ve tartışmalı veri sisteminin incelemesini artırma önergesini destekledi.

Cambridgeshire LMC’nin CEO’su Dr Katie Bramall-Stainer, National Data Guardian’dan (NDG) gelen son haberler ve yorumun, NHS England’ın dahil olduğu 360 milyon £ (435 milyon $) FDP projesinde “Palantir’in hiçbir işi olmadığını” öne sürdüğünü söyledi. önümüzdeki haftalarda alımlara başlanacak.

Dr Bramall-Stainer, “NHS İngiltere, tedarikin henüz başlamadığı ve iş için teklif veren başka oyuncular olduğu hattını hâlâ pazarlıyor” dedi. “Ancak yeni NDG Dr Nicola Byrne – tıpkı selefi Dame Fiona Caldicott’un yaptığı gibi – FDP programının başarısı için halkın ve profesyonel güvenin önemini vurgulamaya devam ediyor.

“Bu hataları yapmaktan kaçınmak için tarihten öğrenilecek çok önemli dersler var. NHS İngiltere’nin devam etmesi gerekiyor. [those lessons] Bu, hastalarımız ve mesleğimiz için çok önemli olduğu için, kritik temalarımızı aklınızda tutun ve onlarla bağlantı kurun.”

BMA’nın güçlü GPs Komitesinin politika kararlarını yönlendirmeye yardımcı olan konferans tarafından desteklenen önerge, sendikanın NHS England ile birlikte çalışarak güvenlik, mahremiyet ve etik konularında kanıtlanabilir bir olumlu geçmişe sahip olmasını sağlamak için teklif veren kuruluşları incelemeye çağırıyor.

GPs Komitesi’nin BT Politikası Grubu lideri Mark Coley önergeyi getirdi. Söyledi Kayıt: “Mutlaka ihtiyacımız olduğunu söylemiyoruz. [scrutinize bidders]ancak inceleme yapılması gerekiyor ve hem halkın hem de profesyonellerin güvenini kazanan bir süreç bulmak NHS İngiltere’ye ait olacak.”

İngiltere LMC konferansı, BMA’nın, FDP için “gerekliliklerin bir kısmını veya tamamını” sağlayabilecek, BMA ve Royal College of GPs tarafından desteklenen mevcut dört güvenli veri platformunda NHS England ile birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Ayrıca, “tedarikçi kilitlenmesini en başından hafifletmeleri ve modern, açık çalışma yöntemlerine yönelik taahhütleri sağlamaları” gerektiğini söyledi.

NHS İngiltere Nisan ayında tedarikçilerle FDP’yi görüşmeye başladı. Platformun “NHS genelinde dönüşümsel iyileştirmeler için temel bir kolaylaştırıcı” olacağını söyledi.

FDP, “İngiltere’de NHS genelinde uygulanan bir teknolojiler ve hizmetler ekosistemi” sağlayacaktır. FDP, beş kullanım durumu üzerine inşa edilecek. Nüfusun sağlığını ve kişi içgörüsünü içerir; bakım koordinasyonu (Entegre Bakım Sistemi); seçmeli kurtarma; aşılar ve bağışıklama; ve tedarik zinciri.

Entegre Bakım Sistemleri (ICS), hizmetleri koordine etme ve nüfusun sağlığında iyileştirmeler planlama umuduyla bir alandaki sağlık ve bakım ihtiyaçlarını karşılayan NHS kuruluşları arasındaki yeni ortaklıklardır. 2018 NHS Uzun Vadeli Planının temel taşlarıdır ve Nisan 2021’de uygulamaya konmuştur.

Ancak kampanyacılar, satın alımın Palantir’e haksız bir avantaj sağlayabileceği konusunda uyardılar. CIA ve göçmenlik hizmeti ICE ile bağlantıları olan ABD veri analitiği şirketi, salgın sırasında NHS ile çalışmaya başladı ve ilk çalışması için 1 sterlinlik bir sözleşmeyi, ardından rekabet olmaksızın 23 milyon sterlinlik (28 milyon dolar) bir sözleşmeyi kabul etti. O iş var genişletildi ve FDP’ye aktarılacak.

anlaşma olduğu söyleniyor Palantir için “kazanmak zorunda”, NHS İngiltere’nin veri bilimi ve yapay zeka ekiplerindeki kıdemli kişileri kaçırmaya başladı. Kamu hizmeti kuralları, kamu hizmetinden ayrılan ve lobiciliğe başlayan memurlar arasında altı aylık bir boşluk olması gerektiğini belirler. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/11/25/family_doctors_conference_calls_for/

Yorum yapın