Dökme Malzemeyi Taşımak: Baharat Akmalı!


Senin [Bornhack] planlar, limonları bir bilgi ekranı olarak desenlerde bırakmayı içerir. Sincap besleyicinizin yalnızca sincaplar hak ettiğinde fındık dağıtması gerekir. Geçen hafta söz verildiği gibi, yolluk, besleme ve dökme malzeme taşımaya giriş.

kapılar

Toplu malzeme akışının kontrol edilmesi gerekiyor. Başlamak kolaydır, zor olan durmaktır.

Damper Kapısı, Sürgülü Kapı, Kapaklı Kapı

İhtiyacınız sadece çöp kutusunun tüm içeriğini boşaltmaksa, bir boşaltma kapısı çalışır – mandallı bir kapak. Hazneyi boşaltmadan önce durmanız gerekirse, bir sürgülü valf – içeri ve dışarı kayan bir kutu içinde düz bir malzeme parçası. Üzerlerini taşıyan malzemeden kaynaklanan sürtünme, büyük açma/kapama kuvvetlerine neden olur. Kapanırken, kapak ve muhafaza arasında malzeme sıkışabilir.

Bir varyasyon, istiridye kabuğu kapısıdır – bir vincin kepçesi gibi yana sallanan kollardaki bir silindirin bir bölümü. Sızıntı yapma eğilimindedirler, ancak malzemenin menteşe pimine karşı ağırlığı ile, onlara karşı yüksek bir kuvvetle kapatmak daha kolaydır.

bu yukarı çan kapı, kutu içi akış düzenine yardımcı olur ve iyi yalıtır. Çıkıştan yukarıdan çekerek veya aşağıdan iterek açın. Kapının etrafında hareket eden malzeme akışı iyileştirmek için hareket eder ve dudaktaki malzeme eğimli bir yüzeyde olduğu için daha iyi sızdırmaz olma eğilimindedirler. Hala bir sızıntı sorunu varsa, esnek bir dudak onu iyileştirebilir.

Haznenin çıkışının altında bir kablo üzerinde asılı duran bir koni, aşağı çan. Kablonun indirilmesi, malzemenin çıkış kenarı ve çan arasında akmasına izin verir. Kablo kaldırıldığında, bir yere bir yumru yapışırsa, çan kenara çekilir. Sızdırmazlık yüzeyleri köşelidir, bu nedenle malzeme yuvarlanır. Hazne daha sığdır ve çıkış borusu yoktur. Bu tasarım, çan kapanırken büyük parçacıkların duvara sıkışmaması için boşluk sağlar.

Yukarı Zil, Aşağı Zil, Çift Zil

Bu kapılardan herhangi biri, kutudaki malzeme olmasaydı gayet iyi kapanırdı. Çift kapılar bunu istismar edin. Ana bölmenin normal bir kapısı ve çıkışı vardır. Çıkış, çok daha küçük, daha düşük olanın dudağının altındadır. kontrol kutusu. Kontrol bölmesi dolarsa, ana bölme durur. Kontrol bölmesi, ana bölmeden daha büyük bir kapıya sahiptir. Ana kapıyı sonuna kadar kapatmak, kontrol kapısından geçen akışı bir damlama kadar azaltır. Kontrol kapısı artık tamamen kapatılabilir, bu da kontrol kutusunu doldurur ve ana çıkışı bloke eder.

Ortamları bölmeler arasında paylaşmak istemeyebilirsiniz. Belki birinin basıncı, kötü kimyasalları veya sıcak gazları vardır. Bu durumda, döner bir hava kilidi kapısı, sıkı oturan bir mahfaza içinde bir kanatlı çark aparatıdır. Malzeme döndükçe ölçülür. Çift kapı da çalışır (yüksek fırınlar çift çan kullanır). Belirli bir miktarı ölçmeniz gerekiyorsa, bir bakkal yığın kutusu gibi kayar bir boşluk çalışır. Döner hava kilidi de öyle.

Lokomotif zımpara sistemleri, çekişi artırmak için raylara kum serper. Kum, bir “kum kapanı” ile kapatılmıştır. Bir boru, yukarı doğru keskin bir U dirseğine sahip bir “valfe” kum sağlar. Tabii ki bu engeller. Kabindeki bir valften gelen basınçlı hava hattı, U dirseğinin yukarı ucuna beslenir. Hava aktığı sürece tıkanıklık sürekli temizlenir ve kum akar. Toplanır ve tekerleklere gönderilir.

besleyiciler

Depoda ne kadar olduğundan bağımsız olarak sürekli bir akışa ihtiyacınız varsa, bir besleyiciye ihtiyacınız vardır.

Döner hava kilidi basit bir besleyici olabilir. Konveyör besleyici, kutunun altındaki bir banttır. Bir tarafta çöp kutusu ve kayış arasında hafif bir boşluk var. Malzeme, bandı boşluk kadar kaplar. Bir vida besleyici, malzemeyi yana doğru çeken, haznenin altındaki sarmal bir vidadır. Vidanın, huni boyunca kademeli olarak dolmasını sağlamak için yavaş başlayan ve artan değişen bir adıma ihtiyacı vardır. Titreşimli besleyici, yine de akmasını sağlamak için bir vibratörle kavis yapmak üzere tasarlanmış bir oluktur.

Bunlardan herhangi biri, girişi boyunca tek bir yerden alarak zayıf bir beslenme düzenine sahip olabilir. Haznedeki kanatçıklar ve ekler yardımcı olabilir – bant beslemesinin ilk birkaç inç derinliğini düzenleyen bir doktor bıçağı veya kütle akışının devam etmesini sağlamak için fare deliği önleyici tip bir kesici uç.

konveyörler

Bir besleyiciden farklı olarak, bir konveyör, besleme hızını kontrol etmek için onu besleyen şeye bağlıdır. Besleyiciler, besleme hızını kontrol etmek içindir. Eşyaları taşımak için konveyörler. Bir besleyici, hız değiştiğinde çıkışını değiştirecektir. Bir konveyör, her bölümde (‘yükleme’) ne kadar olduğunu değiştirebilir, ancak çıktı hızdan bağımsızdır.

Vidalı konveyörler sabit hatveli olmalı ve 45 dereceye kadar açı yapılabilmektedir. Kayışlar, malzemenin yatma açısına kadar eğilebilir. Bunlar en iyi şekilde, malzemenin yuvarlanmaması için kayışta hafif bir ‘V’ ile yapılır. Yan taraftaki levhalar da çalışır, ancak malzeme onlara karşı kayarken sisteme sürtünme sağlar.

Atlamaları gözden kaçırmayın – bir kova eğimi kaldırdı. Ön tekerlekler, arka tekerleklerden biraz daha dar olan paletlerde çalışır. Dökmek için iç parçaları sonuna kadar batırın.

Uzun şeritlerden yapılmış hareketli zeminler, uygun sırayla çalıştırılırsa bir malzeme yığınını hareket ettirecektir. Sıralamayı ‘123123123123’ olarak hayal edin: 1’i aniden geriye doğru itin ve üstündeki malzeme kütleyle birlikte kalacak, 2 ve 3’ü yapın, sonra yavaşça ileriye doğru hareket edin. Ayrıca katı nesneleri de hareket ettirirler, pek çok kamyonda bu tür zeminler bulunur.

Son olarak, malzemeyi her zaman akışkanlaştırabilir ve hava veya su ile üfleyebilir, ardından diğer uçtaki akışkanı çıkarabilirsiniz. Nehirden aşağı süzülen kütüklerle eski zaman günlüğünü düşünün.

İyi eğlenceler hack. Umarız size cevizle başa çıkmak için bazı seçenekler vermişizdir.Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/08/handling-bulk-material-the-spice-must-flow/

Yorum yapın