DOJ, Springfield (MA) PD Onay Kararını Worcester PD Soruşturmasıyla Takip Ediyor


dan Sanırım-kimseye-ev-uçak-evi-almaya-gerek-yok borç

İki yıl önce Adalet Bakanlığı, sorunlu Narkotik Birimi’ni hedef alan Springfield, Massachusetts polis departmanı hakkında bir soruşturma başlattı. Uyuşturucu odaklı diğer pek çok birim gibi, Springfield Narkotik Birimi de rutin olarak hak ihlallerine karışan memurlarla doluydu.

Narkotik Büro görevlileri, yasal bir gerekçe göstermeden deneklerin baş ve boyun bölgesine düzenli olarak yumruk atmaktadır. Soruşturmamız sırasında keşfettiğimiz tutuklamalar ve diğer karşılaşmalar sırasında rutin olarak yumruklara dayanma, gücü taktikten çok dürtüsel olarak ve yalnızca gerektiğinde güç kullanan bir yaklaşım yerine güce komuta ve kontrol yaklaşımının bir parçası olarak kullanma eğilimini gösteriyor. somut bir tehdide yanıt vermek için.

[…]

Yasaya, SPD politikasına ve ulusal standartlara aykırı olarak, Narkotik Bürosu memurları, diğer daha az ciddi güç kullanımları yoluyla uyum sağlamaya çalışmadan direnişe anında yanıt olarak rutin olarak deneklerin baş bölgelerini kapalı yumruklarla yumruklamaya başvurur. 2013’ten 2019’a kadar 84 Narkotik Bürosu Mahkum Yaralanma Dosyasının tamamında, incelenen güç kullanımlarının kabaca %19’u deneklerin kafalarına yapılan yumrukları ve yaklaşık %8’lik bir ek kafa darbesinin başka bir biçiminden deneklerin kafalarına yapılan yaralanmaları içeriyordu. Bu vakaların önemli bir kısmında, bu tür bir güç mantıksızdı.

Bu soruşturma, Adalet Bakanlığı’nın makul bir şekilde sorunlu memurları da içerdiğine inandığı Springfield Polis Teşkilatı’nın geri kalanını kapsayacak şekilde genişledi. İki yıl sonra DOJ, PD’yi tekrar Anayasa ile uyumlu hale getirmeyi amaçlayan bir rıza kararı uyguladı. Bunun PD’nin kötü polislerle başa çıkma biçimini değiştirip değiştirmeyeceğini kimse tahmin edemez, ancak PD’nin Narkotik Birimi’ni basitçe “Ateşli Silahlar Araştırma Birimi” olarak yeniden adlandırma kararı, bunun DOJ’nin Springfield’ı son ziyareti olmayacağını gösteriyor.

Bu sadece bir Springfield sorunu değil. Bu bir Massachusetts sorunu. Daha da önemlisi, bu bir yasa uygulama sorunudur. Gümüş bir astar varsa, Massachusetts polis departmanının bu yeni soruşturması (Springfield soruşturmasından sadece birkaç ay ile ayrıldı), DOJ müfettişlerinin eyalet dışında bir uçağa binme şansı bulamadıklarını ve belki de vergi mükelleflerine biraz para kazandırdığını gösteriyor.

Adalet Bakanlığı, Bay State’in üçüncü büyük şehri Springfield’deki polis vahşetine ilişkin geniş çaplı bir soruşturmayı sonuçlandırmasından sadece aylar sonra, Salı günü en büyük ikinci şehri Worcester’da yeni bir soruşturma açtı.

Departman Salı günü yaptığı açıklamada, Worcester polislerinin uyguladığı aşırı güç modeli veya uygulaması olarak adlandırdığı şeyi incelemenin yanı sıra, ırk ve cinsiyete dayalı ayrımcı yaptırımlar olup olmadığını da araştıracağını söyledi.

Worcester polisinin sorunları var. DOJ pek fazla ayrıntı sağlamadı bu soruşturmanın duyurusundaancak DOJ’un belirsiz anlatımındaki boşlukları dolduran pek çok bilgi var.

Belki de en zararsız iddialardan biri, bir polis memuru olan Rodrigo Oliveira’nın, evinde rutin olarak gürültülü, rahatsız edici ve kalabalık partiler düzenlerdi – Konukların geceleri huzurlu bir uyku çekmeyi umarak insanları ve komşuları rahatsız ederek sokakta dolaşma eğiliminde oldukları partiler, Oliveira ve misafirleri boşa gittiği için bu planların boşa gittiğini gördü. Ancak, küçük şeyleri dahili olarak denetlemeye istekli değilseniz, memurları görev başındayken işledikleri hak ihlallerinden sorumlu tutmaya istekli olmanız pek olası değildir.

Teğmen, komşulara, sorunların devam etmesi halinde polisi aramaları talimatını verdi. Ayrıca, bir süpervizörün gelecekteki aramalar için her zaman Oliveira’nın adresine yanıt vermesi gerektiği konusunda sevkıyatı uyardı..

İçişleri raporu, “Memur Oliveira anladığını söyledi” dedi.

Ocak 2020’de rapor, Oliveira’nın “nezaketsizlik” ve “faaliyetlerin farkında olma” iddialarından “aklandığı” sonucuna vardı.

Ancak kayıtlar, tarafların ve 911 aramalarının COVID-19 salgını geldiğinde bile devam ettiğini gösteriyor. Oliveira’nın adresindeki bir olay geçmişi, dahili soruşturmanın ardından sekiz farklı “gürültülü taraf” aramasını listeledi.

Sonra haksız tutuklama davası var.Dana Gaul tarafından, Worcester polislerinin tanıma uymamasına rağmen tanıma uyduğuna karar vermesinden sonra açıldı.

Olay yerindeki tanıklar faili ince, açık tenli veya beyaz bir adam olarak tanımladı, yaklaşık 5 fit, 7 inç (1,7 metre) boyunda, Gaul ise Siyah, 200 pound (91 kilogram) pound ağırlığında ve 5 fit, 10 inç (1.8 metre) boyunda, avukatları söyledi.

[…]

Debra Loevy ve Mark Reyes tarafından açılan davaya göre, müfettişler, hiçbiri bıçaklanma olay yerinde olmayan bazı kişileri, şüphelinin grenli gözetleme videosunun Galya’ya benzediğini söylemeye zorladı.

Ayrıca, avukatlarına göre, kurbanın vücudunda ve kıyafetlerinde bulunan DNA, Galya’nın DNA’sı ile karşılaştırıldı, ancak eşleşmedi. Avukatları, Galya’nın Rose’u tanımadığını ve bıçaklanma mahallinin yakınında olmadığını söyledi.

Ayrıca görünür şehir PD için müdahale etmeye istekli görevi kötüye kullandığına dair kanıtları kamuya açık kayıt talep edenlerden gizlemek için.

Bir yargıç, yakın tarihli bir kararda bir şehir avukatının mahkemeyi yanıltmaya çalıştığını ve “iyi niyetle hareket etmediğini” yazarak, polisin görevi kötüye kullanma kayıtlarını yerel bir gazeteden gizli tutmak için yürüttüğü üç yıllık yasa dışı kampanyası nedeniyle Worcester’ı azarladı.

Worcester Yüksek Mahkemesi Yargıcı Janet Kenton-Walker, belediyeye, kayıt belgesi Telegram & Gazette’nin yasal ücretlerini karşılamak için 101.000 $ ödemesini emretti. Şehri uzlaşmazlığından sorumlu tutmak için, ayrıca 5.000 $ cezai tazminat ödemesini emretti.

T&G, yirmi yılda üçüncü kez, polisin suiistimal kayıtları nedeniyle şehri mahkemeye taşıyor ve gazete üçüncü kez başarılı oluyor.

Üç kere. Bazı “örnek ve uygulama” kanıtı istiyorsanız, PD şeffaflığına ilişkin bu dava dizisi, DOJ’ye bir miktar araştırma cephanesi sağlayacaktır.

İşte daha fazlası: şehir sakinleri 8 milyon dolarlık bir anlaşma için kancaya takıldı başka bir haksız mahkumiyet davasında. Bu, haksız yere suçlanan adama 16 yıllık özgürlüğünü geri vermeyecek, ama bu bir başlangıç.

Bir jüri, Worcester’lı Natale Cosenza’ya iki Worcester Polis çavuşunu içeren bir davada 8 milyon dolar ve 30.000 dolar cezai tazminat ödenmesine karar verdi..

Jüri, Çavuş Kerry Hazelhurst’ün Cosenza’nın mahkumiyetine yol açan davada delilleri gizlediğini ve deliller uydurduğunu tespit etti. Jüri ayrıca Hazelhurst ve Çavuş John Doherty’nin kanıtları gizlemek ve uydurmak için komplo kurduğunu da tespit etti. Worcester Polis Departmanından diğer altı kişi, duruşmadan önce orijinal şikayetten çıkarıldı.

Cosenza, 2016 yılında serbest bırakılmadan önce bir kadına tehlikeli bir silahla saldırı ve darp ve silahlı hırsızlık suçlarından 16 yıl hapis yattı.

Daha fazla “örnek ve uygulama” kanıtı: Bu dava, başka bir haksız mahkumiyete katkıda bulunan bir memuru içeriyordu.

Doherty, 2008’de o zamanlar 16 yaşındaki Nga Truong’dan bir itiraf alan sorgulayıcılardan biriydi. Truong, bir yargıç itirafın “aldatma, hile ve korkmuş bir kişiye zımni vaatlerin ürünü” olduğuna karar vermeden önce yargılanmayı beklemek için parmaklıklar ardında üç yıl geçirdi. genç” göre WBUR. Worcester Şehri, bu davayı 2016 yılında 2,1 milyon dolara kapattı.

Worcester Polis Teşkilatı düzinelerce insan hakları davası açmıştır. ve sakinleri yerleşim yerlerinde milyonlar ödemeye zorladı. Bu istismar öyküsü, sakinleri DOJ’a dilekçe verin departmanı araştırmak için. Bu dilekçenin DOJ soruşturmasında etkili olup olmadığı bilinmiyor, ancak sonuçta kontrolü memurlarına bırakan bir departman, ne kadar zarar verirlerse yaratsınlar, federal müfettişlere iş gücünün neden bu kadar korkunç olduğunu açıklamak zorunda kalacak. haklara saygı duymakta.

Bu soruşturmanın bitmesine daha yıllar var. Ve DOJ’un Worcester Polis Teşkilatı’nı fiilen reforme etme şansı çok az olan bir rıza kararı alması muhtemelen bir yarım on yıl daha alacak. Ancak şimdilik, Worcester Polis Teşkilatı tüm yanlış nedenlerle ulusal manşetlere çıkıyor. Umuyoruz ki bu, departmanı hizmet verdiği insanlarla daha iyi bir ilişki kurmaya ve onların haklarına daha fazla saygı duymaya doğru ilerletmeye başlamak için gereken harareti ve sürtüşmeyi yaratacaktır.

Under: rıza kararnamesi, doj, massachusetts, polis, springfield, worcesterKaynak : https://www.techdirt.com/2022/11/23/doj-follows-up-springfield-ma-pd-consent-decree-with-an-investigation-of-the-worcester-pd/

Yorum yapın