DocuSign, eski Google reklam yöneticisi Allan Thygesen’i yeni CEO olarak işe aldı • Teknolojik Haberler


DocuSign bugün açıkladı Allan Thygesen’i işe aldı 10 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere bir sonraki CEO’su olarak. Thygesen en son Amerika ve küresel ortakların başkanı olduğu Google’daydı.

Google’ın Amerika’daki 100 milyar dolarlık reklamcılık işinden sorumluydu, her açıdan oldukça önemli bir işti ve onu yeni işine hazırlaması gereken bir pozisyondu.

E-imza işine liderlik etmeye devam eden, ancak hisse senedi fiyatının önemli bir darbe aldığı ve geçen yıla göre yüzde 80 ve yıldan bugüne yüzde 65 düştüğü bir şirkete katıldı.

İçin en son kazanç raporu, şirket, önceki yıla göre %22 artışla 622 milyon $’lık sağlıklı gelir bildirdi. Bu, neredeyse 2,5 milyar dolarlık bir işletme oranına sahip bir şirket, kesinlikle sağlıklı bir işletmenin kemikleri.

Ancak bu hisse kayıpları, kurulların ve yatırımcıların harekete geçmek istemesine neden olan rakamlar ve önceki beş yıldır şirkette olan eski CEO Dan Springer, geri adım attı Haziran’da, muhtemelen duvardaki yazıyı görecektim.

Springer’ın ayrılmasından bu yana geçici CEO olarak görev yapan Maggie Wilderotter, Thygesen’i şirketin ilerlemesine yardımcı olacak deneyime sahip bir kişi olarak görüyor. “E-ticaret, iş dünyasının dijitalleşmesi ve yüksek büyüme ölçeğinde lider kuruluşlarda derin deneyime sahip, müşteri odaklı bir yenilikçidir. Kurul, Allan’ın DocuSign’ın önümüzdeki büyük pazar fırsatını yakalamaya devam etmesine yardımcı olacak doğru lider olduğuna inanıyor” dedi.

Kesinlikle DocuSign, dijital çağ için kurulmuş bir şirkettir ve belgeleri bir iş akışında imzalama ve taşıma konusundaki birçok sürtüşmeyi ortadan kaldırır. Şirket kısa süre önce Slack içinde uçtan uca sözleşme yaşam döngüsü yönetimini duyurdu. Bu yılın başlarında, Zoom içinde belge imzalandığını duyurdu.

Bu hareketlerin her ikisi de ürünün popüler kurumsal SaaS ürünlerinde kullanımını artırmaya yardımcı olmalı ve şirketin geleceği için iyiye işaret etmelidir.

Deloitte verilerine göre DocuSign açık e-imza pazar liderir yüzde 75 pazar payı ile. Rakipler arasında Adobe Sign, Dropbox’tan HelloSign ve Box Sign bulunmaktadır.

Wilderotter, Thygessen 10 Ekim’de başladığında önceki pozisyonuna dönecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/docusign-has-hired-former-google-ad-exec-allan-thygesen-as-its-new-ceo/

Yorum yapın